Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ogłasza Windows 10 - system operacyjny nowej generacji
Wtorek, 30 Wrzesień 2014 19:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski

Windows 10

Na konferencji w San Francisco Microsoft przedstawił dziś nowy system Windows. Zapomnijcie o "dziewiątce"... oprogramowanie znane do tej pory pod kryptonimem projekt Threshold trafi na rynek jako Windows 10!

Terry Myerson z Microsoftu na początku imprezy ogłosił, że z platformy Windows korzysta już około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Gigant z Redmond zaznaczył, że nazwanie kolejnego systemu Windowsem 9 nie byłoby w porządku. To system nowej generacji, jedna platforma na wszystkie urządzenia. Rozważano nadanie mu nazwy Windows 1 ale system pod taką nazwą trafił już kiedyś na rynek. Aby podkreślić wagę tej zmiany postanowiono ominąć cyfrę 9 i wprowadzić na rynek produkt o nazwie Windows 10.

Windows 10 Ekran startowy

Tak wygląda nowy Ekran Startowy dla komputerów dotykowym interfejsem w Windows 10 / Foto: The Verge


"Jedna rodzina produktów. Jedna platforma. Jeden sklep." - tak brzmi slogan zapowiadający Windowsa kolejnej generacji. Windows 10 będzie działał na wszystkich typach urządzeń (komputerach, tabletach i smartfonach). Najistotniejszą zmianą dla użytkowników tradycyjnych komputerów jest powrót Menu Start w odświeżonej formie.

Windows 10 Menu Start

Menu Start w Windows 10 / Foto: The Verge


System Windows 10 trafi na rynek już w 2015 roku. Już jutro powinna pojawić się publiczna wersja Technical Preview w ramach programu Windows Insider. O szczegółach będziemy informować was na bieżąco.

Źródło: The Verge, thenextweb.com