Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft robi porządki w sklepie z aplikacjami
Czwartek, 28 Sierpień 2014 07:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows Store

Microsoft często chwali się coraz to większą ilością aplikacji w swoich sklepach - Windows Store oraz Windows Phone Store. Niestety spora część tych pozycji to produkty nie nadające się do niczego albo co gorsza - powstałe tylko i wyłącznie w celu oszukania użytkownika i wyłudzenia od niego pieniędzy. Z tego też względu gigant z Redmond postanowił zrobić z tym porządek.

Na blogu Windows pojawił się nowy wpis, wyjaśniający zaostrzone zasady, jakie będą przestrzegane podczas akceptowania nowych aplikacji. Microsoft zwraca dużą uwagę na samą nazwę aplikacji - ta musi teraz dokładnie obrazować, do czego będzie służyć dana pozycja i nie może był łudząco podobna do innych.

Aplikacja musi być ponadto odpowiednio przypisana do kategorii, a ikona powinna być unikalna, by można ją było łatwo odróżnić od reszty pozycji. Wszystko po to, aby mniej uważni użytkownicy nie kupowali aplikacji z myślą, że jest to coś innego.

Zaostrzone zasady obowiązują wszystkie nowe aplikacje zgłaszane do Windows Store oraz Windows Phone Store, a także te pozycje, które będą w najbliższym czasie aktualizowane.

Microsoft usunął już 1500 aplikacji, które nie spełniały nowych wymogów, a użytkownicy otrzymali za nie pełny zwrot pieniędzy.

Źródło: Microsoft