Instalki.pl » Aktualności » Software » Opera ma już 100 milionów użytkowników na Androidzie
Środa, 27 Sierpień 2014 11:06, Wpisany przez Wojtek Onyśków
opera android
Opera poinformowała, że posiada już 100 milionów aktywnych użytkowników swoich przeglądarek na platformie Android. Przez ostatni rok ilość osób korzystających z rozwiązań Opery na urządzeniach mobilnych podwoiła się.

Jeszcze rok temu Opera mogła się pochwalić 50 milionami użytkowników. Dzisiaj jest ich już ponad 100 milionów i warto zaznaczyć, że są to osoby aktywnie korzystające z przeglądarek tej firmy.

Największą popularnością wśród użytkowników cieszy się Opera Mini. Wszystko dzięki mechanizmowi, który pozwala skompresować przeglądane strony internetowe, by zaoszczędzić cenny pakiet internetowy. W niektórych przypadkach wyświetlana wielkość strony to zaledwie 10% oryginalnego rozmiaru. Kompresja jest zatem bardzo duża, a oszczędności zauważalne.

Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Opera for Android, natomiast na ostatnim stopniu podium stoi Opera Max, która została wdrożona całkiem niedawno. Pozwala ona na kompresję nie tylko stron internetowych, ale również innych danych pobieranych przez smartfony - także materiałów wideo.

Najwięcej użytkowników Opery na Androidzie znajdziemy w takich krajach, jak Rosja, Chiny, Indonezja, Indie i Meksyk.

Źródło: Opera