Instalki.pl » Aktualności » Software » Pod tym względem Windows Phone jest lepszy od Androida
Czwartek, 21 Sierpień 2014 07:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków
htc one windows phone v
Porównanie dwóch mobilnych systemów operacyjnych nie jest rzeczą tak oczywistą, jakby się wydawało. Wszystko przez to, że na poszczególnych platformach występują inne smartfony i tablety, przez co trudno otrzymać wymierny wynik. Co jednak, gdy jeden producent wypuszcza ten sam model z różnymi systemami? Wtedy okazuje się, że pod pewnymi względami Windows Phone jest lepszy od Androida.

Mowa oczywiście o HTC One M8. Model ten już od jakiegoś czasu jest dostępny w wersji z Androidem, a już niedługo do sprzedaży trafi także z Windows Phone. Dociekliwi użytkownicy zdążyli już zauważyć pewne różnice.

Obydwa smartfony posiadają taką samą baterię (2600 mAh) oraz taki sam procesor - 2,3 GHz. Modele różnią się wyłącznie systemem operacyjnym i jak się okazuje, ma to wpływ na długość pracy na baterii.

Z oficjalnych danych podanych na stronie internetowej HTC dowiadujemy się, że One M8 z Windows Phone oferuje 22 godziny ciągłej rozmowy lub 528 godzin w trybie czuwania. Wersja z Androidem to natomiast 20 godzin rozmów i 496 godzin w trybie czuwania. Różnica niewielka, aczkolwiek zauważalna.

Należy zaznaczyć, iż są to wartości podane przez producenta i mogą się różnić od rzeczywistej wytrzymałości baterii, która zależy od wielu czynników. Wszystko wskazuje jednak na to, że pod tym jednym względem Android musi uznać wyższość Windows Phone.

Źródło: Neowin