Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft wycofał aktualizację, która powodowała BSoD
Wtorek, 19 Sierpień 2014 09:37, Wpisany przez Wojtek Onyśków
blue screen of death
W ostatni wtorek Microsoft wydał kolejną porcję poprawek dla swoich systemów operacyjnych i po raz pierwszy zawarł również nowości dla Windows 8.1, o czym informowaliśmy w tym miejscu. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem, a część użytkowników po zainstalowaniu łatek została przywitana niebieskim ekranem śmierci (BSoD). Z tego też względu amerykańska firma wycofała aktualizację.

Po wtorkowej aktualizacji na forach internetowych przelała się fala krytyki. Okazuje się, że część użytkowników zmaga się z niebieskim ekranem śmierci, czyli poważnym błędem, który został wywołany przez nieprawidłowe działanie którejś z funkcji systemu.

Microsoft poinformował, że jest świadomy problemu i poszukuje rozwiązania. Wśród ewentualnych przyczyn podaje się między innymi problem z fontami systemu, który występuje w bardzo specyficznych sytuacjach.

Co jednak zrobić, gdy zainstalowało się aktualizację i znajdujemy się wśród użytkowników, którzy doświadczają BSoD? Najprostszym rozwiązaniem jest przywracanie systemu. Istnieje również możliwość odinstalowania najnowszych aktualizacji, co powinno tymczasowo zażegnać problem.

W związku z tym pojawia się jeszcze jedna kwestia. Po udostępnieniu aktualizacji Microsoft dokładnie sprecyzował, jakie luki w systemie zostały załatane. Łatka ze względu na wadliwe działanie została jednak cofnięta. Użytkownicy, którzy jej nie zainstalowali lub byli zmuszeni ją odinstalować, są zatem narażeni na działanie cyberprzestępców wykorzystujących znane luki.

Źródło: v3.co.uk