Instalki.pl » Aktualności » Software » Fakturowanie i księgowość na iPhone od inFakt
Środa, 14 Maj 2014 16:43, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
infakt
inFakt zaprezentował nową aplikację dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS, dzięki której fakturowanie i prowadzenie księgowości może odbywać się za pomocą iPhone'a. To z pewnością duże ułatwienie dla przedsiębiorców korzystających z księgowości internetowej. Każdy zainteresowany może założyć konto z poziomu aplikacji, aby za darmo testować usługi inFakt nawet przez 60 dni.

Producent tłumaczy, że aplikacja powstała w celu jeszcze większego ułatwienia przedsiębiorcom korzystania z nowoczesnej księgowości. Oferuje szereg funkcjonalności związanych z fakturowaniem i prowadzeniem księgowości. Można dzięki niej wystawiać i przeglądać faktury, zapisywać dane klientów oraz produktów, a także analizować przychody i wydatki firmy.

Co istotne, w prosty sposób został rozwiązany problem skanowania dokumentów kosztowych. Nowy koszt można dodać robiąc zdjęcie dokumentu aparatem fotograficznym w telefonie. Tak wykonane zdjęcie kosztu trafia bezpośrednio do osobistej księgowej klienta w celu zaksięgowania. Status rozliczenia dokumentu można śledzić z poziomu smartfona.

inFakt na iOSInterfejs aplikacji inFakt na iOS jest nowoczesny i intuicyjny


"Aplikacja mobilna inFaktu to bardzo proste, a zarazem funkcjonalne narzędzie uzupełniające tradycyjną formę korzystania z naszych usług. W dobie coraz większej mobilności przedsiębiorców, chcieliśmy sprawić, aby sprawy księgowo-rachunkowe były jeszcze prostsze i mniej angażujące. Nie trzeba już włączać komputera, by korzystać z najważniejszych funkcji inFakt.pl oraz posiadać skanera, by przesłać do nas fakturę. Wystarczy tylko smartfon i aplikacja. W dowolnym momencie, w którym mamy dokument kosztowy w ręce, możemy zrobić mu zdjęcie. Dzięki temu zbieranie dokumentów nie jest czasochłonne, dzieje się jakby przy okazji. To kolejny krok w rozwoju narzędzi inFakt.pl związany z hasłem „simplicity”. Upraszczanie życia przedsiębiorcom jest naszą myślą przewodnią" - mówi Wiktor Sarota, prezes inFakt.pl.

W zależności od potrzeb danego przedsiębiorcy aplikacja mobilna udostępnia różne funkcjonalności inFakt.pl. Użytkownicy Programu do Fakturowania mogą za jej pośrednictwem wystawiać nowe faktury i przeglądać dokumenty wystawione wcześniej. Osoby korzystające z Programu do Księgowości mają zaś dostęp do modułu księgowości i przeglądania kosztów. Wspomniana funkcja wykonywania zdjęć kosztów jest dedykowana klientom Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego. Użytkownicy nieposiadający dotąd konta w inFakt również mogą skorzystać z aplikacji. Dzięki niej można założyć konto inFakt.pl i za darmo testować usługi.

Aplikację można pobrać za darmo z App Store. Jeszcze w tym roku firma planuje premierę wersji przeznaczonej dla systemu Android.

Źródło: inFakt