Instalki.pl » Aktualności » Software » Pad od Xbox One już kompatybilny z PC
Czwartek, 13 Marzec 2014 13:28, Wpisany przez Wojtek Onyśków

xbox one gamepad

Microsoft podczas premiery Xbox One obiecał, że w późniejszym czasie udostępni graczom oprogramowanie, które pozwoli korzystać z nowego pada także na komputerze PC. O ile oficjalna aplikacja wciąż jest niedostępna, tak pewien programista pokusił się o własny emulator.

Lucas Assis udostępnił w sieci emulator, który pozwala korzystać z pada od Xbox One na komputerze. Deweloper przerobił wcześniejszą wersję oprogramowania i przystosował ją do odpowiedniego działania z nowym kontrolerem Microsoftu.

Jak przyznaje Assis, było to całkiem proste, gdyż pad od Xbox One nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Większość przycisków zachowała swoje miejsce oraz podstawowe działanie. Oczywiście użytkownik za pomocą emulatora może im przypisać dowolną funkcję.

Emulator na dzień dzisiejszy nie jest wolny od błędów, a jego instalacja wymaga wykonania wielu czynności (które na całe szczęście zostały wyjaśnione na poniższym filmie). Assis pracuje już nad nową wersją, która sprowadzi ten proces do jednego kliknięcia. Omawiane oprogramowanie można pobrać z tego miejsca.

)

Oficjalna aplikacja Microsoftu dla gamepada od Xbox One powinna się pojawić w drugiej połowie bieżącego roku.

Źródło: VR Zone