Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger w końcu zmierza na Windows Phone
Poniedziałek, 24 Luty 2014 09:27, Wpisany przez Wojtek Onyśków

facebook messenger windows phone

Targi Mobile World Congress 2014 właśnie się rozpoczynają, a w sieci już pojawiają się pierwsze informacje bezpośrednio z Barcelony. Microsoft potwierdził między innymi, że niedługo posiadacze smartfonów z Windows Phone otrzymają aplikację, na którą czekali od dawna.

Mowa oczywiście o Facebook Messengerze, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Dotychczas aplikacja ta występowała wyłącznie na systemie Android oraz iOS, już niedługo zostanie również wdrożona do Windows Store.

Nad Messengerem dla Windows Phone pracuje specjalnie do tego oddelegowany zespół z Microsoftu, który jest w ścisłej współpracy z ekipą Facebooka. Szef sekcji Windows Phone - Joe Belfiore, poinformował, że aplikacja znajduje się aktualnie w fazie intensywnych testów i powinna zadebiutować na rynku w przeciągu najbliższych tygodni.

Windows Phone zdobywa zatem kolejnego silnego gracza, który sprawi, że straty do konkurencji zostaną nieco odrobione. W przyszłości możemy się również spodziewać większej ilości wartościowych aplikacji - zapowiada Belfiore.

Źródło: Tech Crunch