Instalki.pl » Aktualności » Software » Battlefield 4 obsługuje już innowacyjną technologię Mantle
Piątek, 31 Styczeń 2014 10:17, Wpisany przez Wojtek Onyśków

battlefield 4

Najnowsze uaktualnienie do sieciowej strzelanki Battlefield 4 wprowadza obsługę technologii Mantle, nad którą zespół deweloperów w ścisłej kooperacji z firmą AMD pracował przez ostatnie dwa lata. Pozwala ona posiadaczom kart graficznych AMD Radeon wyciągnąć jeszcze więcej mocy. Wzrost wydajności tylko w tej grze wynosi średnio kilkadziesiąt procent!

Technologia Mantle to w największym skrócie środowisko dla deweloperów, które pozwala zoptymalizować i jednocześnie przyspieszyć proces renderowania grafiki w najnowszych grach. Docelowo ma zastąpić biblioteki DirectX, choć aktualnie dostępna jest wyłącznie dla wybranych kart graficznych firmy AMD.

Technologia Mantle do poprawnego działania wymaga systemu 64-bitowego (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1) oraz karty graficznej AMD Radeon z Graphics Core Next (aktualnie obsługiwane modele: R9 290X, R9 290, R7 260X i Kaveri APU). Należy również zainstalować najnowsze sterowniki AMD Catalyst 14.1 Beta, które zostaną udostępnione w tym miejscu (w momencie pisania tego newsa są jeszcze niedostępne).

Jak wykazały testy przeprowadzone przez zespół deweloperów, AMD Mantle przyczynia się do wzrostu wydajności w Battlefield 4 od 14% do nawet 58%, w zależności od konfiguracji sprzętowej komputera.

Źródło: Battlelog