Instalki.pl » Aktualności » Software » Co przyniesie nam Windows Phone 8.1?
Wtorek, 17 Grudzień 2013 09:46, Wpisany przez Wojtek Onyśków

Windows Phone 8.1

Duża aktualizacja dla Windows Phone 8 już coraz bliżej. Microsoft oficjalnie zaprezentuje wszystkie możliwości nowego systemu podczas konferencji BUILD 2014 w kwietniu. Tymczasem w sieci pojawiło się sporo informacji na temat nowych możliwości.

Serwis The Verge donosi, że w Windows Phone 8.1 pojawi się zarówno centrum notyfikacji, jak i osobista asystentka o imieniu Cortana. Pierwszy element to nic innego, jak zestaw powiadomień, wyświetlany w sposób podobny, jak aktualnie dzieje się to w systemie Android oraz iOS. Użytkownik po przesunięciu palcem z góry na dół będzie w stanie odczytać najważniejsze powiadomienia z aplikacji, a także otrzyma dostęp do podstawowych opcji.

Cortana, która swoje imię odziedziczyła po pewnej postaci z serii gier Halo, to nic innego, jak kopia Siri oraz Google Now. Pozwoli ona na swobodną komunikację z telefonem za pomocą głosu, dzięki czemu użytkownik otrzyma szybki dostęp do najbardziej interesujących go informacji. Cortana, oprócz Windows Phone 8.1, trafi prawdopodobnie także na Xbox One.

Z innych udoskonaleń systemu warto wspomnieć o możliwości dostosowania głośności poszczególnych elementów. Dodane zostanie także wsparcie dla VPN oraz funkcji Bing Smart Search, która znana jest z systemu Windows 8.1.

Więcej szczegółów na temat dużej aktualizacji dla mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu poznamy w kwietniu, podczas konferencji BUILD 2013.

Źródło: The Verge