Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 7 wydany wraz z nową wersją iCloud
Środa, 18 Wrzesień 2013 20:50, Wpisany przez Łukasz Bernacki

iOS7logo470

Wersję beta systemu iOS 7 można było testować od połowy czerwca. Pod koniec sierpnia ogłoszono zaś, że pełna wersja zadebiutuje na rynku 10 września. Apple potrzebowało jednak jeszcze kilku dni na ostatnie szlify i w końcu w dniu dzisiejszym iOS 7 jest już dostępny dla użytkowników urządzeń iPhone, iPad oraz iPod Touch.

iOS 7 niesie za sobą sporą ilość zmian, zaś aktualizacja do najnowszej wersji jest darmowa. Na pierwszy plan wysuwa się odświeżony interfejs użytkownika, który poszedł teraz w kierunku przypominającego nieco Windows Phone. W ciągu nadchodzących dni doczekamy się ponadto aktualizacji sporej liczby aplikacji dedykowanym urządzeniom Apple, które zostaną dopasowane pod nowy wygląd.

Przy okazji Apple zdecydowało wypuścić odświeżoną wersję strony iCloud, zmieniając przy okazji wygląd takich aplikacji jak Mail, Calendar, Reminders, Notes oraz Find my iPhone.

icloudnew2k13
Łącznie iOS 7 doczekał się ponad 200 nowych funkcjonalności, z czego warto wymienić m.in. nowy system powiadomień, poprawioną wielozadaniowość, AirDrop czyli nowy system do dzielenia się plikami, nowe filtry do aplikacji Camera, przemodelowaną aplikację Photos, pełnoekranowe przeglądanie z poziomu Safari czy nowe głosy (męskie i żeńskie) zawarte w Siri.

Więcej informacji o najnowszym systemie iOS 7 można znaleźć na oficjalnej stronie.

Źródło: Apple