Instalki.pl » Aktualności » Software » Koniec projektu AutoPatcher
Środa, 29 Sierpień 2007 14:21, Wpisany przez Administrator
Dziś w godzinach porannych popularny projekt AutoPatcher został zamknięty. Steven Parker - administrator serwisu Neowin.net, wokół którego projekt został stworzony - po godzinie 11 przekazał informację o otrzymaniu telefonu od firmy Microsoft.

W trakcie rozmowy został poinformowany o tym, że producent Windows nie zezwala dłużej rozpowszechniać pak ietów AutoPatcher, a wszelkie aktualizacje dla systemów operacyjnych Windows mogą być pobierane wyłącznie z serwerów firmy Microsoft.

Projekt AutoPatcher ruszył w 2003 roku jako zestaw aktualizacji dla Windows XP. Jego główną zaletą do dnia dzisiejszego było to, że umożliwiał on pobieranie z sieci gotowych pakietów aktualizacji, raz w miesiącu. Okresowo twórcy udostępniali pełne wersje AutoPatcher, zawierające wszystkie dotychczasowe aktualizacje. Krótko po uruchomieniu projektu został on rozbudowany o AutoPatcher dla Windows 2000, Windows 2003 (także w wersjach 64 bit) i wreszcie, Windows Vista i Office XP, 2003 i 2007.

Przez cztery lata twórcy AutoPatcher mieli zgodę firmy Microsoft na prowadzenie projektu. Według przedstawicieli firmy zmiana decyzji wynika z faktu, iż witryna Windows Update dla Windows starszych niż Vista obecnie obsługuje przeglądarki Firefox. Dodatkowo Microsoft zaczął obawiać się o to, że wraz z aktualizacjami może dochodzić do rozpowszechniania złośliwego kodu.

Forum dyskusyjne projektu AutoPatcher także zostało zamknięte.

Źródło: PCLab.pl