Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 93: Radość strzelania
Piątek, 11 Styczeń 2013 14:12, Wpisany przez Rafał Predko

SG93 logo

Witajcie! To nasze pierwsze w 2013 roku spotkanie w Strefie Gracza. Mamy nadzieję, że gotowi jesteście na kolejną porcję darmowych gier, które nieustanie gromadzimy w instalkowych zasobach. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestaw, w którym zdecydowany prym wiodą strzelanki. Jedna z nich jeszcze do niedawna funkcjonowała w naszej bazie jako grywalne demo, pozwalając graczom poznać jedynie niewielki fragment swej całości. Teraz jako pełnoprawna produkcja freeware umożliwi dobrą zabawę każdemu, kto tylko skusi się ją pobrać. Dokładnie tak samo wygląda sprawa jedynej w dzisiejszym wydaniu gry startegicznej, która z dema przeistoczyła się w full wersję. Oprócz czterech strzelanek oraz jednej gry RTS, znajdziecie tu bardzo ciekawą, klasyczną produkcję RPG, zktórej domenę stanowi losowość przemierzanego świata. Życząc miłego weekendu zapraszamy więc do zabawy i jak sami się za chwile przekonacie, jest dziś z czego wybierać.

 

BeGone (Pobierz)

BeGoneBeGone to darmowa strzelanka MMOFPS, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Przystępując do zabawy wcielamy się w postać żołnierza wchodzącego w skład jednej z dwóch walczących ze sobą grup (SWAT, Militaria). Nasze zadanie to uśmiercać przeciwników sterowanych przez innych graczy, starając się przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swych sprzymierzeńców. Do naszej dyspozycji oddano tu wile ciekawie zaprojektowanych map oraz pokaźną liczbę broni, stanowiących oręż podczas starć. Całość cechuje się duża dynamiką akcji oraz dopracowaną grafiką. Duży atut stanowi fakt, że aby zagrać w BeGone nie trzeba pobierać ani też instalować klienta gry, bowiem wszystko odbywa się tu w oknie przeglądarki.Alien Shooter 2 (Pobierz)

as2Alien Shooter 2 znana również pod tytułem Alien Shooter - Vengeance to kontynuacja strzelanki z domieszką RPG, w której naszym zadaniem będzie eksterminacja obcych. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, nasza postać to samotnie walczący, uzbrojony wojownik, który za cel postawił sobie obronę ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Zasady rozgrywki przypominają to co znamy z poprzedniczki, jednak w stosunku do niej wprowadzono kilka zasadniczych zmian. Po pierwsze znacznie poprawiono grafikę, oraz wszelkie związane z nią efekty. Po drugie dodano możliwość używania pojazdów, również bojowych. Twórcy zapewniają także o możliwości interakcji z postaciami niezależnymi, które mogą zlecić nam wykonanie określonych zadań. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się też sprawa związana z bronią, bowiem podczas zabawy mamy możliwość skorzystać z ponad pięćdziesięciu ich modeli.Alien Hallway (Pobierz)

ahAlien Hallway to strategia czasu rzeczywistego, która tempem swojej akcji narzuca na gracza konieczność szybkiego podejmowania decyzji. Uruchamiając program, zostajemy przeniesieni do miejsca, gdzie toczą się zacięte boje pomiędzy dwiema rasami. Gracz, dowodzący jedną z nich, będzie musiał jednocześnie bronić swojej bazy i starać się zdobyć bazę przeciwnika, która znajduje się na końcu korytarza. W pewnych odstępach czasowych zbliżać będą się do nas uzbrojone jednostki przeciwnika, dlatego jako głównodowodzący, zmuszeni jesteś tworzyć własne jednostki i wysyłać je na przeciw niebezpieczeństwu w celu wyeliminowania zagrożenia. Najlepiej jest gdy nasi żołnierze, przełamując linię ataku wroga, przedrą się dalej i uderzą w epicentrum obcej aktywności, czyli w ich bazę. Gdy sprawnie uda nam się wykonać to zadanie, zostaniemy przeniesieni do kolejnego etapu. Chcąc trenować wojsko, potrzebne będą nam zapasy energii, tę zaś gromadzimy za pomocą specjalnych urządzeń, o istnienie których najlepiej zadbać na samym początku rozgrywki.Deepfall Dungeon (Pobierz)

DeepFall DungeonDeepfall Dungeon to darmowa gra z gatunku RPG, która ukazując akcję w perspektywie FPP, zabierze nas do podziemnego labiryntu. Gracz wciela się tu w postać niezłomnego bohatera, który pokonując wszelkie przeciwności będzie musiał znaleźć wyjście z lochów. Na swej drodze spotkamy rozmaite stworzenia będących nam przeciwnikami. Pokonując ich zdobywamy punkty doświadczenia, umożliwiające awans a wyższe poziomy a tym samym rozwój umiejętności oraz czarów. Oprócz tego, podczas wędrówki odnajdywać będziemy rozmaite przedmioty oraz broń, co znacząco ułatwi nam rozgrywkę. Ciekawostkę stanowi tu fakt, że z każdą nowa grą mamy do czynienia z innym układem labiryntu oraz czyhających w nim niebezpieczeństw.Fistful of Gun (Pobierz)

Fistful of GunFistful of Gun to darmowa gra z gatunku strzelanek, oferująca westernowy klimat. Gracz wciela się tu w postać jednego z trzech kowbojów. Każdemu z nich przypisany jest inny kontroler (myszka, klawiatura, pad) dzięki czemu istnieje możliwość jednoczesnej zabawy aż trzech graczy przy jednym komputerze. Wybór sterowania a tym samym bohatera, w którego się wcielimy określa również rodzaj używanej broni. Każdy z nich bowiem używa odmiennego narzędzia perswazji (rewolwer, dwururka, długa strzelba). Zabawa polega na wyeliminowaniu z planszy wszystkich przeciwników. Nie będzie to łatwe bowiem otrzymując jeden celnie wymierzony strzał, tracimy życie. Po przejściu każdej z plansz mamy możliwość nauczenia się umiejętności, zwiększającej naszą skuteczność w walce.Happy Little Murder Friends (Pobierz)

happy friendsHappy Little Murder Friends to darmowa gra akcji, w której liczy się jedynie rozwałka. Na czas rozgrywki przenosimy się na teren tętniącego życiem miasta, gdzie jako jeden z poruszających się tam osobników, siać będziemy zamęt i spustoszenie. Nasze zadanie to uśmiercić wskazanych jegomości dowolna metodą. Zanim jednak przystąpimy do tej radosnej misji, będziemy musieli wybrać jedną z pięciu dostępnych postaci. Każda z nich charakteryzuje się specyficznymi dla siebie cechami a także specjalnością w używaniu określonej broni, te zaś zdobywamy na placu boju. Uczestnicząc w zabawie stajemy się zapłonem do prawdziwej apokalipsy, gdzie chaos, krew oraz karambole stanowią esencję całości.Zobacz również: