Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 91: Walki robotów ciąg dalszy
Piątek, 14 Grudzień 2012 13:43, Wpisany przez Rafał Predko

SG91 logo

Koniec tygodnia to jak zwykle czas, gdy przenikając wgłąb weekendowej rzeczywistości, łakniemy relaksu i chwil, pozwalających oderwać się od spraw codziennych. Fanatyczny filatelista z pewnością zasiądzie przy klaserach, po raz tysięczny przeglądając swoje zbiory znaczków. Akwarysta spędzi ten czas ze swoimi rybkami, wpatrując się jak jego pupile, pląsają beztrosko w szklanym, wypełnionym wodą naczyniu. Majsterkowicz natomiast, skrywajac się w przytulnym warsztacie zainicjuje proces tworzenia, sobie tylko znanych tworów. Nie będziemy jednak koncentrować się na poczynaniach żadnej z wymienionych przed chwilą grup społecznych. Zamiast tego, podobnie jak uczynią to inni gracze, przeniesiemy się do świata rozgrywki, którego projekcje, przekazywane są za pośrednictwem komputerowych monitorów. Doskonałą do tego okazją okaże się jak zwykle Strefa Gracza, w której to znajdziecie dziś, kolejne darmowe gry. Na szczególną uwagę zasługują aż dwie produkcje spod znaku MMOFPS. Obie prezentują naprawdę wysoki poziom tak pod względem grywalności jak i oprawy graficznej. Jedna z nich podobnie jak zeszłotygodniowy MechWarrior Online, koncentruje się na walkach wielkich robotów. Druga natomiast zabierze nas w sam środek konfliktu zbrojnego, rozgrywanego w niedalekiej przyszłości. To oczywiście nie wszystko, więc jeśli chcecie poznać kolejne cztery tytuły, zapraszamy do Strefy Gracza...

 

Hawken (Pobierz)

HawkenHawken to gra MMO, funkcjonująca w systemie Free to Play, w której zasiadając za sterami potężnych robotów bojowych, bierzemy udział w walkach z innymi graczami. Na czas rozgrywki, przeniesieni zostaniemy do świata zniszczonego przez eksplozję bomby nuklearnej. To właśnie tam trwają bezprecedensowe walki pomiędzy dwoma ugrupowaniami. To właśnie ich szeregi zasilają gracze, którzy rywalizując w rozmaitych trybach zabawy. Twórcy przygotowali ciekawy zestaw broni, z której korzystać będziemy w trakcie starć. Hawken cechuje się szybkim tempem akcji i dopracowaną grafiką, stworzona na silniku Unreal. Sceny walk są bardzo efektowne a rozgrywka z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom sieciowych strzelanek.Arctic Combat (Pobierz)

arctic combatArctic Combat to pierwszoosobowa strzelanka MMO, której akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości. Pomimo obecności aspektów futurystycznych, nie będzie dane nam obcować z klimatem czystego Sci-Fi. Zamiast tego przeniesiemy się w czasy gdy, dwa mocarstwa (USA i Rosja), wspomagane przez kraje sobie przychylne, stają do walki o złoża surowców naturalnych odkrytych na Arktyce. Wybierając jedną ze stron konfliktu, Tworzymy również wojaka, reprezentującego nas na polu walki. Przed każdym starciem mamy możliwość określenia jego wyglądu, uzbrojenia a także asortymentu dodatkowego. Podczas walki zdobywamy punkty, pozwalające na kupowanie w sklepie rozmaitych ulepszeń. Warto też zwrócić uwagę, że do naszej dyspozycji oddano tu ponad 100 rodzajów broni wybierając ja decydujemy jednocześnie o klasie naszej postaci. Grafika oraz oprawa audio prezentują dobry poziom.Mabinogi (Pobierz)

MabinogiMabinogi to darmowa gra MMORPG, która dość znacząco wyróżnia się na tle swojego gatunku. Na pierwszy rzut oka jednak, wszystko wydaje się być na maxa wtórne. Biorąc biorąc udział w zabawie, przeniesiemy się do krainy fantasy, gdzie przemierzając otwarty świat, staniemy się jego integralną częścią. Przemierzając mapę, wykonujemy zlecone zadania, rozwijamy postać oraz kompletujemy inwentarz. Gdzież więc wspomniana odmienność? Otóż jak się szybko przekonamy, postać w którą postanowiliśmy się wcielić, nie została określona z a pomocą żadnych klas, umiejętności specjalnych, czy też innych zdolności. Wszystko to przyswajamy sobie w trakcie rozgrywki, decydując samodzielnie, które atrybuty stanowić będą charakterystykę naszej postaci. Rozwiązanie to a w zasadzie brak narzuconej przez twórców ścieżki rozwoju sprawia, że nie łatwo jest natknąć się na bliźniaczo podobnego bohatera. Całość zabawy utrzymana została w typowo mangowym klimacie.MiniRacingOnline (Pobierz)

miniracingMiniRacingOnline to darmowa gra wyścigowa, przeznaczona do wieloosobowych rozgrywek online (MMO). Podczas zabawy bierzemy udział w emocjonujących wyścigach, rozgrywanych na specjalnych torach. Akcję obserwujemy z tzw. „lotu ptaka” co pozwala nam wnioskować, że mamy oto do czynienia z rozgrywką w stylu Micro Machines. Podczas zabawy może rywalizować aż do 32 zawodników jednocześnie. Oczywiście istnieje również możliwość zabawy w pojedynkę, wtedy jednak rywalizujemy z botami, sterowanymi przez komputer. Dla chętnych rywalizacji, przygotowano szereg zróżnicowanych tras oraz wile godzin dobrej, emocjonującej zabawy. MiniRacingOnline to propozycja jak najbardziej godna uwagi.Feed (Pobierz)

feedFeed to darmowa gra przygodowa, którą zaliczyć można do gatunku Survival Horrorów. Wcielamy się tu w postać człowieka, który przemierzając mroczne zaułki otaczającego go świata, musi odszukać 12 zaginionych skrzynek. Wszystko byłoby dziecinnie proste gdyby nie fakt, że zostały one ukryte w rozmaitych miejscach. Dodatkowo ściga nas mroczny clown rodem z piekła a przy dłuższym postoju raczeni jesteśmy przejmującym skowytem wilków. Warto nadmienić że akcja gry odbywa się nocą a naszym jedynym wyposażeniem jest latarka. Wszystko to wskazuje na fakt, ze niniejsza produkcja stanowi odzwierciedlenie pomysłów zastosowanych w grze Slender. Grając w Feed uświadczymy całkiem niezłej jak na darmowy tytuł grafiki oraz ciekawej oprawy dźwiękowej.

Footbrawl Quest (Pobierz)

footbrawlFootbrawl Quest to bardzo ciekawa i nietypowa, darmowa gra z gatunku strategi turowych. Nietypowość tego tytułu polega w dużej mierze na fakcie, że nie dość iż rozgrywka odbywa się w systemie turowym to na dodatek biorąc w niej udział, uczestniczymy w rozgrywkach rugby. W tym miejscu czeka nas kolejne zdziwienie, bowiem mecze odbywają się w mrocznych korytarzach, podziemnych lochów, a uczestnikami są drużyny rycerzy i nieumarłych. Zanim więc dotrzemy z piłką do pola przeciwnika, będziemy musnęli zbadać zakamarki labiryntu, tocząc niejednokrotnie walki na śmierć i życie. Oprócz tego co jakiś czas znajdować będziemy skrzynie, w których poukrywane zostały rozmaite bonusy (krzyże wspomagające nas podczas walki z nieumarłymi, buty, zbroje itp.)Rozgrywka może odbywać się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i poprzez połączenie sieciowe.

Zobacz również: