Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 88: Wojna o planetę
Piątek, 23 Listopad 2012 11:24, Wpisany przez Rafał Predko

SG88 logo

Witajcie! Przed Wami kolejne wydanie Strefy Gracza, w którym to zaprezentujemy darmowe gry komputerowe, pozwalające dostarczyć nieco rozrywki, w trakcie rozpoczynającego się dziś weekendu. Najwięcej frajdy zaznają tym razem wielbiciele strzelanek, czego powodem jest obecność aż trzech gier reprezentujących ten właśnie gatunek. Jedna z nich to rasowy shooter MMO, rozgrywany na odległej planecie. Fani tego typu zabawy z pewnością nie będą zawiedzeni, bowiem twórcy zadbali o to, by gra o której właśnie czytacie, spełniała wszelkie wymogi i standardy, tak pożądane przez współczesnych graczy. Uprzedzając sceptyków, zdradzimy, że podczas rozgrywki czekają nas spektakularne batalie (odbywające się na wielkich mapach) gdzie gromadząc punkty doświadczenia, umożliwimy rozwój swojej postaci. Tym, którzy lubią zróżnicowanie z pewnością do gustu przypadnie możliwość wyboru jednej z trzech stron konfliktu, oraz wybór odpowiedniej dla siebie klasy żołnierza. Realną stanie się też możliwość korzystania z futurystycznych broni oraz pojazdów.. Mało? W takim razie dodamy jeszcze, że niniejsza gra cechuje się przepiękna grafiką oraz klimatyczną oprawą dźwiękową. Wciąż mało? Spokojnie, to dopiera jedna z pięciu przygotowanych na dzisiejsze spotkanie gier. Sprawdźcie więc jakież to inne propozycje kryją się poniżej. My ze swojej strony, życzymy jak zwykle - miłego weekendu i dobrej zabawy...

 

PlanetSide 2 (Pobierz)

planetside2 PlanetSide 2 to znakomita gra z gatunku MMOFPS osadzona w futurystycznych klimatach, typowych dla opowieści Science Fiction. Na czas rozgrywki przenosimy się na teren planety Auraxis, gdzie jakiś czas temu wysłana została z Ziemi ekipa kolonistów. Ludzie ci nie mogąc jednak dojść do porozumienia, podzielili się na trzy niezależne, walczące ze sobą frakcje. Tylko od wyboru gracza zależeć będzie więc czy potęgą swojego ognia wesprze siły Terran Republic, New Conglomerate czy też może Vanu Sovereignty. Tworząc swoją postać możemy określić jej klasę, a w trakcie rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia, pozwalające rozwijać umiejętności i tym samym skuteczniej działać na polu walki. Podczas batalii mamy możliwość korzystania z rozmaitych pojazdów a także miejsc określonych jako punkty strategiczne. Warto nadmienić że rozgrywka odbywa się na terenie olbrzymich map, mogących pomieścić nawet kilka tysięcy graczy. Całość przedstawiona została za pomocą dopracowanej grafiki, oraz genialnej oprawy dźwiękowej. Dodatkowym atutem jest świetnie zaprojektowany silnik fizyczny.Chrono Disfunglement (Pobierz)

chronoChrono Disfunglement to darmowa platformówka 3D z elementami gry logicznej. Wcielamy się tu w postać dziwnej istoty, która ma za zadanie opuścić złowrogi świat. Chcąc jednak tego dokonać, koniecznym stanie się rozwiązanie wielu logicznych zagadek, które Twórcy postawili na naszej drodze. Pomocna w tym okaże się umiejętność manipulacji czasem. Zadania często bywają bardzo wymagające, dzięki czemu zabawa w Chrono Disfunglement to prawdziwie atrakcyjne wyzwanie zarówno dla wielbicieli platformówek jak i gier logicznych.Elementary Escapade (Pobierz)

Elementary EscapadeElementary Escapade to świetnie wykonana darmowa strzelanka, cechująca się bardzo nietypową scenerią. Gracz steruję tutaj niewielkim, zabawkowym samolotem, który w trakcie lekcji latając po klasie, walczy z napotkanymi przeciwnikami a niekiedy także z rozwścieczonym nauczycielem. Nasi przeciwnicy to różnego rodzaju obce pojazdy latające, dziwne obiekty oraz uformowane w kule kartki papieru. To jednak nie wszystko, bowiem w trakcie eksploracji pomieszczenia znajdować będziemy również bonusy, wspomagające w trakcie rozgrywki. Teren sali lekcyjnej to jak się okazuje doskonałe miejsce na pole walki, zastaniemy tu bowiem rozmaite przedmioty, oraz regały, stanowiące przeszkody podczas batalii. Całość charakteryzuje się dopracowaną, kolorową grafiką oraz odpowiednią ścieżką dźwiękową.Carny Death Peddlers (Pobierz)

crany deathCarny Death Peddlers to darmowa gra z gatunku „chodzonych” bijatyk, podrasowana klimatem grozy. Wcielamy się tu w postać Clowna, który wędrując wciąż przed siebie, walczy z napotkanymi przeciwnikami. Oponenci to zbiorowisko różnego rodzaju szkaradzieństw i potworów, mających na celu odebranie życia naszemu bohaterowi. Chcąc obronić się przed nimi, będziemy musieli polegać na kilku zaledwie ciosach, które choć mało efektowne, potrafią skutecznie obezwładnić wroga. Co jakiś czas znajdować będziemy rozmaite bonusy, np. broń lub prowiant.Shooterhouse (Pobierz)

shooterhouseShooterhouse to darmowa gra z gatunku horyzontalnych strzelanek. Gracz steruje tu maską hokejową (podobną do tej którą nosił Jason w filmie „Piątek trzynastego”) unoszącą się w powietrzu, która strzelając magicznymi pociskami, niszczy pojawiających się na ekranie przeciwników. Ci zaś stanowią zlepek różnego rodzaju maszkar oraz stworzeń nocy, znanych z opowieści grozy i horrorów. Niszcząc oponentów zdobywamy punkty a co jakiś czas, dodatkowe uzbrojenie (np. piły łańcuchowe). Na końcu każdego etapu czeka nas starcie z wymagającym Bossem.Zobacz również: