Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 87: Artefakty
Piątek, 16 Listopad 2012 19:30, Wpisany przez Rafał Predko

sg87 logo2

Zapraszamy wszystkich na kolejne wydanie Strefy Gracza, która jak w każdy piątek, również i dziś otwiera swoje wirtualne wrota. Zdecydowani wykonać jeden niewielki krok, oślepieni zostaną jasnym blaskiem wspaniałości, wydobywającej się z wnętrza każdego ze zgromadzonych tu artefaktów. Doznania oraz emocje uświadczone w nastepstwie zapowiedzianego olśnienia to chwile, które my gracze uwielbiamy najbardziej. Wstępując bowiem do wirtualnego świata, stajemy się jego integralną częścią, stanowiąc niekiedy nawet jego ścisłe epicentrum. Co najważniejsze by skorzystać z rzeczonych artefaktów, nie trzeba dysponować nadprzyrodzonym darem ani nieziemską mocą. Wystarczy bowiem pobrać i uruchomić jedną z prezentowanych przez nas gier, do czego jak zawsze serdecznie zachęcamy. W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie sześć darmowych tytułów, reprezentujących odmienne gatunki. Nie zdradzimy jednak co zastaniecie poniżej. Sprawdźcie sami - z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Miłego weekendu i co za tym idzie dobrej zabawy...

 

Europa Concept (Pobierz)

europa concept Europa Concept to darmowa gra, stanowiąca symulator przetrwania na bezludnej planecie. Wcielamy się tu w postać pilota statku kosmicznego, który rozbił się na nieznanej planecie. Nasz cel jest więc jasny, przetrwać i w miarę możliwości wydostać się z tego miejsca. Bardzo pomocny okaże się robot, który stanie się naszym jedynym towarzyszem. Podczas zabawy będziemy zbierać różnego rodzaju przedmioty oraz komponenty techniczne, składając z nich rozmaite konstrukcje - broń, pojazd itp. Rozgrywka jest prawdziwie wciągająca a dodatkową zaletę stanowi tu wspaniała oprawa graficzna oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa.Unvanquished (Pobierz)

unvanquishedUnvanquished to darmowa gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, przeznaczona do rozgrywek sieciowych. Oprócz klasycznych dla nurtu elementów rozgrywki, twórcy postanowili wzbogacić zabawę elementami typowymi dla gier strategicznych, umożliwiając nam rozbudowę bazy. Fabuła przenosi nas do świata typowego dla opowieści Science Fiction, gdzie rasa ludzka toczy walki z obcą cywilizacja. Dzięki temu tylko od woli gracza zależeć będzie po której stronie konfliktu się opowie. Wybierając spomiędzy dwóch zwaśnionych potęg militarnych decydujemy czy siłą ognia wesprzemy ludzi czy też wysokorozwiniętą rasę obcych. Każda z nich ma swoja mocne jak i słabe strony bez względu na to jednak, czyniąc postępy w grze, nasza postać awansuje na co raz wyższe poziomy, zyskując tym samym dostęp do nowych broni oraz technologii. Całość cechuje się przyjemną dla oka grafiką oraz klimatycznym udźwiękowieniem.Harpy! Siren! (Pobierz)

harpy sirenHarpy! Siren! To darmowa, dynamiczna gra reprezentująca gatunek strzelanek. Wcielając się w postać skrzydlatej Harpii, mkniemy przed siebie, rażąc pociskami każdą istotę, która postanowi stanąć na naszej drodze. Akcja gry ukazana jest w rzucie horyzontalnym co oznacza że nasza postać porusza się w prawą stronę ekranu a całość obserwujemy z boku. Do naszej dyspozycji oddano tu podstawową broń oraz ładujący się co jakiś czas atak specjalny. Trzeba przyznać że rozgrywka nie należy do najłatwiejszych a od gracza wymagana jest duża zręczność. Zabici przeciwnicy pozostawiają po sobie różnokolorowe kryształy które po zebraniu dostarczają nam punktów. Jak przystało na dobrą strzelankę, no końcu każdej planszy czeka nas pojedynek z wymagającym Bossem. Co ciekawe w każdym planie ukryte zostały specjalne bonusy, odkrywanie których daje dodatkową frajdę.Lepton’s Quest (Pobierz)

leptonLepton’s Quest to darmowa gra przygodowa w klimacie fantasy cechująca się ciekawą, dopracowana grafika. Na czas zabawy wcielamy się w postać istoty o imieniu Lepton, reprezentującej rasę Koboldów. Nasz bohater zamieszkuje niewielką wioskę, w której oprócz niego żyją też ludzie. Rozmawiając z nimi poznajemy kolejne zadania, które będziemy musieli wykonać. W miarę postępów w grze poznajemy też kolejne niuanse związane z fabułą, odkrywamy nieznane dotychczas tereny, oraz poznajemy kolejne postaci. Niejednokrotnie też będziemy zmuszeni stoczyć walkę z wrogą istotą. Niezaprzeczalnym atutem gry jest grafika, która wykonana została na styl przypominający sławnego Minecrafta. Na uwagę zasługuje tu również oprawa dźwiękowa.Thrustburst (Pobierz)

thrustburstThrustburst to niełatwa ale bardzo wciągająca, darmowa gra z gatunku zręcznościowych strzelanek. Gracz wciela się tu w postać pilota futurystycznego pojazdu, który wystrzelony został do wnętrza olbrzymiej groty, naszpikowanej wrogimi jednostkami. Oprócz tego wyzwanie stanowić będzie uformowanie terenowe jaskini, dlatego oprócz eksterminacji przeciwników, koniecznym będzie również unikanie kolizji z otoczeniem. Nie byłoby to takie trudne gdyby nie fakt, że nasz pojazd podatny jest na prawa grawitacji i w trakcie lotu będziemy zmuszeni kontrolować pułap jego lotu, korzystając z silników odrzutowych. Dodatkowa trudność polega na tym że do naszej dyspozycji oddano jedno tylko życie więc po kolizji cała zabawa zaczyna się od nowa. Plusem gry jest losowość względem układu planszy dzięki czemu nie ma mowy o wyuczeniu się na pamięć kolejności następujących po sobie zagrożeń. W grze ukryte zostały jeszcze dwa tryby zabawy, które staną się dostępne po ukończeniu podstawowej rozgrywki.Danger! Energy (Pobierz)

danger energyDanger! Energy To bardzo wciągająca, darmowa gra logiczna, przeznaczona do rozgrywki dla pojedynczego gracza. Zasady są dość proste, musimy bowiem poprowadzić wiązkę energii świetlnej od punktu z którego zostanie wystrzelona do miejsca, wskazanego jako docelowe. Trudność zabawy polega na tym, że to mu ustalamy kierunek w którym wystrzelony zostanie laser. Pamiętać należy jednak o tym, że aby zachowana została ciągłość wiązki, jej promień musi zostać przekierowany do miejsc umożliwiających odbicie. Danger Energy! Oferuje naprawdę dobrą zabawę, która w połączeniu z dopracowaną grafika oraz odpowiednio dopasowaną oprawą dźwiękową, wynosi grę ponad przeciętność.


Zobacz również: