Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 86: Battlefield 1942 dla wszystkich
Piątek, 09 Listopad 2012 14:23, Wpisany przez Rafał Predko

battlefield1942 SG_Logo2

Czas rozpocząć kolejne wydanie Strefy Gracza, co jednoznacznie wskazuje, że nadszedł weekend. Tym razem zamiast sześciu, prezentujemy pięć, jednak jakże atrakcyjnych gier komputerowych, spośród których dwie, zanim zyskały status darmowych, stanowiły produkty czysto komercyjne. Pierwsza z nich to kultowa, znana chyba każdemu szanującemu się graczowi produkcja - Battlefield 1942. Tytuł ten dał początek cyklowi pierwszoosobowych strzelanek, cieszących się wielką popularnością wśród miłośników sieciowych zmagań. Czy dziś Battlefield 1942 potrafi wzbudzić jeszcze jakiekolwiek emocje? Przekonajcie się pobierając niniejszą grę. Drugą z gier za którą onegdaj należało uiścić stosowną opłatę jest produkcja z gatunku MMORPG, zatytułowana Vanguard: Saga of Heroes. Manaicy tego typu zabawy znajdą tu wielki świat, masę questów oraz wiele możliwych do zgromadzenia przedmiotów. Trzy kolejne gry również prezentują się okazale a wśród nich znajdziecie turową grę strategczną, klimatyczny Survival Horror oraz klasyczną przygodówkę. Udanego weekendu i dobrej zabawy...

 

Battlefield 1942 (Pobierz)

Battlefield 1942 Battlefield 1942 to gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, stworzona głównie z myślą o rozgrywkach sieciowych. Polem działań w których bierzemy jest tu II Wojna Światowa a gracz wciela się w postać żołnierza, wchodzącego w skład sił jednej z dwóch stron konfliktu (Naziści, Alianci). Do naszej dyspozycji oddano kilka zróżnicowanych klas postaci, dzięki czemu mamy możliwość zadecydować o sposobie walki i umiejętnościach naszej postaci. To jednak nie wszystko, bowiem twórcy przygotowali dla nas wiele pojazdów, sterując którymi możemy przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że w rozgrywkach może uczestniczyć do 64 graczy toczących boje na jednej mapie. Do niedawna gra Battlefield 1942 była produktem czysto komercyjnym, jednak w związku z dziesięcioleciem cyklu, twórcy postanowili udostępnić ją za darmo.Vanguard: Saga of Heroes (Pobierz)

vanguardVanguard: Saga of Heroes to gra z gatunku MMORPG, funkcjonująca w sieci jako produkt Free to Play. Wraz z fabułą przeniesiemy się do świata zwanego Telon, będącego klasyczną krainą fantasy. Przystępując do rozgrywki tworzymy własną postać, określając jej płeć, rasę, wygląd oraz klasę. Schemat zabawy jest tu identyczny jak w przypadku wielu innych tego typu gier, gdzie przemierzając wielki świat wykonujemy zadania, zdobywamy punkty doświadczenia, walczymy z przeciwnikami czy też rozwijamy umiejętności naszego bohatera. Oprócz tego możemy również parać się wybranym rzemiosłem. W Vanguard: Saga of Heroes funkcjonują grupy społeczne oraz gildie. W trakcie wędrówki zdobywamy rozmaite przedmioty, które mogą stanowić pomoc w trakcie przygody lub też stać się cennym towarem.Frontline Tactics (Pobierz)

frontline tcatFrontline Tactics to darmowa gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym. Gracz dowodząc grupą zbrojnych toczył będzie walki z siłami przeciwnika. Akcja przenosi nas do 2025 a głównym wątkiem fabuły jest tu powstrzymanie działań islamskiego ekstremisty, zwanego Akhali Muhamar. Rozgrywka może odbywać się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i multiplayer. Do naszej dyspozycji oddano wiele rozmaitych broni oraz przeróżnych gadżetów, wspomagających w trakcie walki. Żołnierze wchodzący w skład naszej grupy mogą specjalizować się w konkretnych czynnościach (medyk, snajper, spec od ładunków wybuchowych). Całość charakteryzuje si e dopracowaną, trójwymiarową grafiką, oraz świetną oprawą dźwiękowa.Forget Me Not Annie (Pobierz)

AnnieForget Me Not Annie to darmowa gra przygodowa z elementami logicznymi w klimacie horroru. Gracz wciela się tu w postać piętnastoletniej dziewczyny o imieniu Annie która uwięziona została wewnątrz własnego umysłu. Okazuje się że miejsce to wcale nie jest przyjemne, dlatego nasza bohaterka czym prędzej będzie starała się z niego wydostać. Chcąc jednak tego dokonać, koniecznym będzie rozwiązywanie kolejnych łamigłówek, które pojawią się na drodze, w czym pomoże nam umiejętność telekinezy. Akcja gry przedstawiona została z punktu widzenia osoby pierwszej a całość przedstawiona została za pomocą świetnie wykonanej oprawy audiowizualnej.Drascula: The Vampire Strikes Back (Pobierz)

drasculaDrascula: The Vampire Strikes Back to darmowa gra przygodowa, utrzymana w humorystycznym klimacie. Na czas zabawy wcielamy się tu w postać niejakiego Johna Hackera, którego zadaniem jest uwolnić porwaną przez Wampira, śliczną blondynkę. Chcąc zatem wyrwać niewiastę z rąk bestii, będziemy musieli rozwiązać szereg łamigłówek, przygotowanych przez twórców gry. Zabawa polega na rozmowie z napotkanymi istotami, zbieraniu rozmaitych przedmiotów i korzystaniu z nich w określonych miejscach. Każdy fan tego typu zabawy będzie więc czuł się jak w domu. Cechą gry jest humorystyczne podejście do tematu wampiryzmu a niniejsza gra to znakomita parodia opowieści grozy.


Zobacz również: