Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 85: Super Mario i Wing Commander w nowym wcieleniu
Piątek, 19 Październik 2012 13:53, Wpisany przez Rafał Predko

SG 85 logo

Witając wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki, zapraszamy do najnowszego wydania Strefy Gracza. Zamiast więc tracić czas na samodzielne poszukiwania darmowych gier komputerowych, które mogłyby stanowić źródło prawdziwej rozrywki, wystarczy zapoznać się z naszymi propozycjami - satysfakcja gwarantowana. W dzisiejszym zestawieniu, znajdziecie bowiem aż dwie produkcje, będące hołdem złożonym przez fanów, względem ponadczasowych hitów. Jedną z takich gier jest nieśmiertelny Mario, którego w prezentowanych dziś przygodach wspomagają bohaterowie innych kultowych tytułów. Drugie ze wspomnianych przed momentem odwołań do klasyki, to tworzony przez około dekadę projekt, stanowiący nieoficjalna kontynuację cyklu Wing Commander. Produkcja ta zasługuje na szczególną uwagę, bowiem bowiem grywalność, oprawa audiowizualna oraz warstwa fabularna, których uświadczymy uruchamiając tą właśnie grę, to cechy jakich nie powstydziłaby się nie jedna z komercyjnych produkcji. Oczywiście obecność tych dwóch tytułów, w żadnym wypadku nie deklasuje pozostałych czterech, z dzisiejszych propozycji, o czym przekonacie się wkraczając do Strefy Gracza. Zapraszamy...

 

Wing Commander Saga: The Darkest Dawn (Pobierz)

wing commander Wing Commander Saga: The Darkest Dawn to darmowa gra stanowiąca symulator statków kosmicznych, nawiązujący do klasyki swojego gatunku. Gra stworzona została przez fanów serii i jest to produkcja całkowicie niezależna. Wcielając się w postać kapitana międzygwiezdnego statku, przyjdzie nam wykonywać szereg rozmaitych misji,podczas których czeka nas wiele wyzwań. Niejednokrotnie więc będziemy pojedynkować się z wyznaczonym celem lub też jako jeden z wielu, weźmiemy udział w spektakularnych bataliach. Przed każdą misją mamy możliwość doboru załogi, członkowie której różnią się nie tylko umiejętnościami ale także psychiką oraz osobowością. Do naszej dyspozycji oddano ponad 50 pojazdów oraz wiele rodzajów broni. Całość ubarwiona została rozbudowaną warstwą fabularną, nawiązującą do oryginalnej serii oraz dopracowaną grafiką.Pirate101 (Pobierz)

Pirate101Pirate101 to gra z gatunku MMORPG, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Za jej sprawą przeniesiemy się do fantastycznego świata piratów, gdzie na każdym kroku czeka nas przygoda. Wcielamy się w postać pirata, który zamiast tradycyjnym okrętem morskim, dowodzi statkiem unoszącym się w chmurach. Dowodząc załogą i dbając o jej wyszkolenie, będziemy wykonywać rozmaite zadania, toczyć bitwy a także gromadzić liczne ukryte skarby. Podczas swej przygody odwiedzimy wiele odległych lądów, docierając do tętniących życiem miast. Wykonując zadania oraz pokonując przeciwników, nasza postać zdobywa punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy, rozwija swoje umiejętności. Świat gry okraszony został kolorową grafiką w kreskówkowym klimacie.Major Hertz (Pobierz)

MAjor HertzMajor Hertz to darmowa strzelanka TPP, której akcję osadzono w klimatach Science Fiction. Gracz wciela się tu w postać tytułowego Majora, uzbrojonego w broń palną oraz odrzutowe buty. Naszym zadaniem będzie przetrwać starcia z licznymi przeciwnikami, których napotykamy przemierzając kolejne terytoria. Brnąc wciąż przed siebie naszym jedynym przejawem aktywności stanie się uśmiercanie kolejnych przeciwników oraz omijanie wystrzelonych przez nich pocisków, w czym pomocne okażą się buty pozwalające pokonać prawa grawitacji. Gra Major hertz cechuje się dopracowaną grafiką oraz widowiskowym silnikiem fizycznym.HMS Diptera (Pobierz)

hmsHMS Diptera to darmowa strzelanka FPP, w klimacie horroru Science Fiction. Wcielamy się tu w postać kosmicznego marines, który próbuje wydostać się z bazy opanowanej przez demoniczne stwory. Nasza samotna wędrówka poprzez ciemne korytarze nie będzie usłana różami, bowiem w każdym ciemnym zakamarku czaić będzie się zło w postaci złowrogich istot z piekła rodem. Zdani jedynie na siebie oraz własne umiejętności strzeleckie, staniemy przed koniecznością walki z napotkanymi oponentami. Do naszej dyspozycji oddane zostaną rozmaite bronie palne, które skutecznie zniwelują zapędy wrogów. HMS Diptera cechuje się dopracowaną grafiką oraz klimatem w stylu trzeciej części gry Doom.Operation Ubersoldat (Pobierz)

ubersoldatOperation Ubersoldat to darmowa strzelanka FPS która zabierze nas w czasy II Wojny Światowej. Wcielamy się tu w postać amerykańskiego agenta, który wysłany zostaje na tereny niemieckiej bazy wojskowej, gdzie trwają badania mające na celu stworzyć zmodyfikowanego genetycznie super-żołnierza. Naszym celem będzie pokrzyżować plany hitlerowców i zniszczyć wszelkie istniejące wyniki badań. Zanim jednak tego dokonamy, czeka nas niełatwa przeprawa przez tereny wroga, gdzie napotkamy wielu wrogów oraz inne niebezpieczeństwa. Zdani jedynie na siebie oraz własne umiejętności strzeleckie, staniemy przed koniecznością wykonania tej niełatwej misji. Do naszej dyspozycji oddano kila rodzajów broni a także apteczki uzupełniające punkty życia. Grafika choć nie najwyższych lotów wykonana została w sposób czytelny.Super Mario Bros Crossover (Pobierz)

mario crosSuper Mario Bros Crossover to darmowa platformówka, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jest to zmodyfikowana wersja wielkiego hitu, znanego wszystkim graczom, w której oprócz wąsatych hydraulików, udostępniono nam także szereg postaci znanych z innych kultowych tytułów. Wśród nich znajdziemy bohatera gry Contra, Megaman, Castlevania, Ninja Gaiden, Legend of Zelda oraz innych. Zanim przystąpimy do zabawy musimy więc wybrać swojego bohatera a następnie podjąć się wyzwań, charakterystycznych dotychczas dla Mario oraz jego brata Luigi. Zasad gry nie trzeba chyba nikomu opisywać, bowiem nie różnią się one od pierwowzoru z tą różnicą, że każda z postaci stosuje typowe dla siebie techniki oraz broń.


Zobacz również: