Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 84: Strzelanka FPS i gry strategiczne
Piątek, 12 Październik 2012 15:27, Wpisany przez Rafał Predko

District187 SG_logo

Atmosfera błogiej radości zawładnęła dziś naszą redakcją - to znak, że oto rozpoczyna się długo wyczekiwany weekend. Ciesząc się tym faktem, nie zapomnieliśmy jednak o tym co najważniejsze a mianowicie o Strefie Gracza, której copiątkowe wydania stały się już swoistego rodzaju tradycją. Dziś przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję sześciu darmowych gier, wybiegających swoją atrakcyjnością daleko ponad przeciętność. Dziwnym trafem wszystkie z nich oferują formułę zabawy w systemie MMO, co znaczy ni mniej ni więcej a tyle, że stworzono je z myślą o rozgrywkach sieciowych. Duża niespodzianka czeka na miłośników pierwszoosobowych strzelanek (MMOFPS), którzy z pewnością zainteresują się pierwszym z prezentowanych tytułów. Pozwoli on wziąć udział w bezprecedensowych walkach pomiędzy siłami specjalnymi policji a członkami gangów. Pozostałe pięć gier to ukłon w kierunku fanów rozwiązań strategicznych, którzy cenią sobie wszelkie możliwe aspekty tego gatunku. Znajdziemy tu więc nietypową karciankę w klimacie fantasy, taktyczną grę wojenną - pozwalającą mierzyć się z wieloma przecinkami oraz dwie gry łączące cechy typowej strategii z RPG. Co niezwykle ważne, w dzisiejszym zestawieniu znalazła się również propozycja, która zasadami oraz mechaniką rozgrywki nawiązuje do wielce popularnego tytułu - League of Legends. Sprawdźcie się sami jak wielkie pokłady grywalności kryją się w poniższych produkcjach, my przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Życząc dobrej zabawy, przypominamy - własnie rozpoczął się weekend...

 

District 187: Sin Streets (Pobierz)

district187 District 187: Sin Streets to gra z gatunku MMOFPS, która udostępniana jest na zasadach modelu Free to Play. Na czas rozgrywki przenosimy się na tereny wielkiej aglomeracji miejskiej, gdzie trwają bezpardonowe walki pomiędzy grupami przestępców a siłami policji. Po której stronie opowie się gracz, zależy tylko i wyłącznie od jego własnej woli. Jedno jest pewne – nie przebierając w środkach, będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnikami. Do naszej dyspozycji oddano tu szereg broni a także możliwość modyfikowania wyglądu swej postaci. Twórcy przygotowali dla ciekaw mapy na których rozgrywane będą walki. Zabawa umożliwia również kilka trybów rozgrywki, typowych dla tego gatunku gier. District 187: Sin Streets to dynamiczna propozycja dla wszystkich miłośników sieciowych strzelanek.SmashMuck Champion (Pobierz)

smashmuckSmashMuck Champions to gra z gatunku MMORTS, udostępniona na zasadach Free to Play. Rozpoczynając zabawę przenosimy się do przedziwnej krainy w której trwają walki pomiędzy tytułowymi monstrami. Wybierając swoją postać, toczyć będziemy pojedynki na zasadach zbliżonych do tego co znamy z hitu. pt. League of Legends. Stworzenie które kontrolujemy w trakcie rozgrywki zdobywa punkty doświadczenia, rozwijając tym samym swoje umiejętności. Wybór postaci w dużym stopniu determinuje taktykę walki, bowiem każdy z bohaterów dysponuje zupełnie innymi technikami oraz umiejętnościami specjalnymi. Gracze pojedynkując się więc na specjalnych arenach, będą musieli odpowiednio dobrać strategie prowadzenia rozgrywki i wykorzystując wszelkie możliwe sposoby, rozprawić się z przeciwnikami. Rywalizacja odbywa się w pięciu zróżnicowanych trybach rozgrywki a do naszej dyspozycji oddano pokaźną paletę postaci. Całość charakteryzuje się kolorową grafiką o humorystycznym kimacie.Maegican (Pobierz)

maegicaMaegica to darmowa gra łącząca cechy strategii oraz MMORPG, która uruchamiana jest za pomocą przeglądarki internetowej. Na czas rozgrywki przenosimy się do krainy fantasy, gdzie kontrolując poczynania bohaterów oraz podległych im wojsk, dążyć będziemy do zbudowania jak największej potęgi militarnej i gospodarczej. Podczas gry budujemy nowe konstrukcje, opracowujemy technologie, za sprawą których zyskujemy jeszcze większą siłę. Bohaterowie zdobywając punkty doświadczenia awansują na wyższe poziomy, zdobywają nowe umiejętności i rozwijają już posiadane. Rosnąc w siłę mamy też dostęp do co raz bardziej zaawansowanych struktur oraz potężniejszych jednostek bojowych. Podczas walk istotną kwestię stanowi tu myślenie strategiczne, umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz dobór wybór możliwie najlepszych kombinacji taktycznych. Maegica to gra która z pewnością zachwyci miłośników nieszablonowego podejścia do tematu rozgrywki MMO oraz wielbicieli rozwiązań taktycznych.Rage of Storms (Pobierz)

rage-of-stormsRage of Storms to darmowa gra strategiczna uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na czas zabawy przeniesieni zostaniemy na odległą pustynię, gdzie trwa wielka wojna pomiędzy militarnymi potęgami. Pierwszą czynnością, której musimy się podjąć jest tu wybudowanie kwatery głównej, z czasem stawiając kolejne budynki mamy możliwość wytrenować odpowiednio silnych i skutecznych w boju żołnierzy. Naszym celem będzie tu walka z innymi graczami, którzy podobnie jak my nieustannie starają się zwiększyć swą potęgę militarną. Do naszej dyspozycji oddano szereg budynków oraz jednostek bojowych i tylko umiejętne zarządzanie swoim potencjałem, może doprowadzić do zwycięstwa. W Rage of Storms możliwym jest również łączenie się w sojusze, dzięki czemu w krytycznych sytuacjach możemy liczyć na wsparcie przyjaciół.Chronicles of Merlin (Pobierz)

chroniclesofmerlinChronicles of Merlin to darmowa gra MMO łącząca cechy strategii i RPG, uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Na czas rozgrywki przenosimy się do krainy stanowiącej alternatywną wersje brytyjskich legend. To tutaj właśnie Merlin – mag znany z opowieści o Królu Arturze funkcjonuje jako postać negatywna, który dążąc do zgłady świata zebrał pod swoim sztandarem najgorsze kreatury jakie tylko nosiła ziemia. Gracze, wybierając jedną z sześciu dostępnych postaci, będą starali się uczynić wszystko by pokrzyżować plany czarnoksiężnika. By osiągnąć cel koniecznym będzie, rozbudowa własnego miasta, trening jednostek a w efekcie udział w wielu walkach.Fantasy Cards RT (Pobierz)

fantasy cardsFantasy Cards RT to darmowa gra karciana w klimatach fantasy, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Przebieg rozgrywki jest dość mocno nietypowy, bowiem w niczym nie przypomina on tego co znamy ze słynnego Magic the Gattering. Do naszej dyspozycji oddana zostaje talia, w której znajdziemy zarówno budynki, podwładnych jak i miejsca z których zdobywamy surowce. Karty wykładamy na specjalną planszę, obserwując jednocześnie poczynania przeciwnika, którego talia spoczywa po przeciwnej stronie stołu. Umiejscowione kopalnie dostarczają nam cennych kruszców, las – drewna itp. zbieramy je wydajać odpowiednie polecenie, czyli klikając odpowiednia ikonę na karcie zamku. Podobnie sprawa ma się w przypadku jednostek bojowych, które przemieszczamy po polach planszy jednak walka następuje w chwili zbliżenia się do terenów oponenta. Wszystkie te zasady poznamy dzięki turtorialowi i choć może wydawać się to mało zrozumiałe, podczas rozgrywki wnet pojmiemy wszystkie rządzące grą prawa.


Zobacz również: