Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 83: Legenda RPG i inne gry
Piątek, 05 Październik 2012 17:04, Wpisany przez Rafał Predko

The-Snowfield SG-Logo

Witajcie ponownie. Oto kolejne wydanie Strefy Gracza, w której to jak co tydzień prezentujemy Wam wartościowe, darmowe gry. Dziś więc równie nie zabraknie wrażeń, dostarczonych przez zamieszczone poniżej tytuły. Tak się jakoś złożyło, że wszystkie propozycje wymagać będą od gracza koncentracji a niekiedy nawet logicznego myślenia. Przed Wami oto bowiem sześć gier pozwalających zmierzyć się z postawionymi przez twórców wyzwaniami. Wśród nich znajdziecie nietypową produkcję, pozwalająca wcielić się w postać żołnierza ocalałego w wielkiej bitwie, który przeszukując okolice, stara się przetrwać, pomagając przy okazji innym rannym. Warto również zwrócić uwagę na grę inspirowaną sławetnym Minecraftem. Prawdziwa perełka, czeka jednak na wielbicieli klasycznych gier RPG, którzy z pewnością docenią pakiet zawierający legendarną serię Dungeon Master. Jeśli uważacie że to mało, sprawdźcie pozostałe trzy propozycje, wśród których zajdziecie dwie platformówki gdzie ważną rolę odgrywa umiejętność logicznego myślenia a także produkcję z gatunku Survival Horror. Życząc więc dobrej zabawy, już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie...

The Snowfield (Pobierz)

snowfield The Snowfield to bardzo ciekawa gra z pogranicza przygodówki oraz symulatora przetrwania. Wcielamy się tu w postać żołnierza, któremu udało się przeżyć bezlitosną bitwę. Ocknąwszy się wśród ciał swoich towarzyszy broni i nękany zimnem trzaskającego mrozu, będzie musiał on walczyć o przetrwanie. Szybko okaże się jednak, że nie tylko jemu udało się przetrwać, bowiem co jakiś czas napotykać będziemy innych ocalałych. Wchodząc z nimi w interakcję, szybko okaże się że jesteśmy w stanie służyć pomocą, np. prowadząc do rozpalonego ogniska, lub też podsycając ogień za pomocą porozrzucanych tu i ówdzie kawałków drewna. Nasza postać choć ranna i przemarznięta, jest w stanie podnosić z ziemi różne przedmioty, używać ich w odpowiedni sposób lub też obdarowywać nimi napotkanych ludzi. The Snowfield charakteryzuje się naprawdę ładną, nieco mroczną oprawą graficzną oraz bardzo nietypowym podejściem do tematyki gier przygodowych.Briefcase (Pobierz)

TheBriefcaseBriefcase to darmowa gra przygodowa, którą określić możemy mianem survival horroru. Akcja ukazana została z punktu widzenia osoby pierwszej, zabierając nas w podróż do mrocznego, wirtualnego świata. Wcielamy się tu w postać osobnika, którego zadanie to: znaleźć walizkę, skrytą gdzieś w starym magazynie. Okazuje się jednak, z e budynek ten zamieszkały jest przez niezidentyfikowaną istotę, która tylko czeka, by pozbawić życia, każdego kto postanowi zakłócać jej spokój. Gracz będzie musiał więc zmierzyć się z własnym lękiem, i przemierzając ciemne zaułki magazynu, spojrzeć w oczy kreaturze. Gra wykonana została na naprawdę wysokim poziomie, ciesząc oko dużą ilością szczegółów oraz niezwykle klimatyczną oprawą dźwiękową.Dungeon Master - Return To Chaos (Pobierz)

dungeon masterDungeon Master - Return To Chaos to zestaw legendarnych gier RPG, wzbogacony o fanowską wersję tej klasycznej produkcji. W efekcie, otrzymujemy aż 4, niezależne kampanie, które łączy jedna cecha wspólna a mianowicie klasyczne podejście do tematu RPG. Akcja przenosi nas do krainy fantasy, gdzie wędrując poprzez korytarze labiryntów, wykonujemy rozmaite zadania, toczymy walki z niebezpiecznymi przeciwnikami, zdobywamy punkty doświadczenia a także gromadzimy sprzęt. Zabawę rozpoczynamy sterując jedną tylko postacią jednak, już po chwili mamy możliwość skompletowania drużyny, wybierając osobników niereprezentujących różne profesje. Maksymalna liczba członków naszej drużyny to czwórka, należy więc z rozwagą dobrać skład tak by umiejętności naszych podwładnych mogły wzajemnie się uzupełniać. Akcja gry ukazana jest z punktu widzenia osoby pierwszej.Brickrunner (Pobierz)

brickrunerBrickrunner to gra typu Sandbox stanowiąca połączenie edytora świata i platformówki. Wcielamy się tu w postać, która może dowolnie przekształcać otaczające ją środowisko, wydobywając surowce oraz budując rozmaite konstrukcje. Jednym słowem gra ta inspirowana jest sławetnym Minecraftem, z tym że zamiast z perspektywy pierwszej osoby, cały świat obserwujemy z boku, tak jak ma to miejsce w klasycznych platformówkach. Nasza postać uczy się rzemiosła, rozwijając swe umiejętności w wybranym kierunku. Brickrunner ucieszy więc z pewnością wszystkich wielbicieli zabawy w stylu Minecraft, pozwalając spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy.Alter Ego (Pobierz)

alteregoAlter Ego to darmowa gra platformowa, będąca odświeżoną wersją produkcji z czasów komputerów ośmiobitowych. Wcielamy się tu w postać człowieczka, którego zadaniem jesz wyzbierać wszystkie migające kwadraciki znajdujące się na planszy. Nie będzie to jednak takie łatwe, bowiem w procederze tym będą przeszkadzać nam rozmaite stworzenia, zetknięcie z którymi grozi śmiercią. Dodatkowym utrudnieniem są przepaści. Nasz bohater nie potrafi niestety ich przeskakiwać, zamiast tego posiada on jednak pewną nieprzeciętną zdolność, bowiem w trakcie rozgrywki przez cały czas, towarzyszy mu jego Alter Ego. W dowolnym momencie możemy zamieniać się miejscami z naszą duchową powłoką, docierając do trudno dostępnych miejsc. Należy jednak pamiętać że ilość tego typu manewrów jest ograniczona.Telepaint (Pobierz)

telepaintTelepaint to darmowa gra, zręcznościowa z elementami, wymagajaca od gracza również logicznego myslenia. Wcielamy się tu w postać człowieczka, wędrującego przez kolejne plansze, a naszym zadaniem za każdym razem jest uwolnienie narzeczonej. Chcąc tego dokonać, koniecznym będzie zdobyce klucza, bowiem dziewczyna została zamknięta. Nasz bohater porusza się samodzielnie a do gracza należy jedynie koordynowanie jego ruchów. Co ciekawe, mamy możliwość przemieszczania się za pomocą specjalnych portali, które aktywujemy wciskając na klawiatórze numer odpowiadajacy danemu portalowi. Nie obejdzie się również bez utrudnień, którymi w przypadku tej gry są ostre kolce oraz głębokie przepaści.Zobacz również: