Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 80: Świat wirtualny a rzeczywistość
Piątek, 14 Wrzesień 2012 12:40, Wpisany przez Rafał Predko

Dino Storm

Gry komputerowe to źródło rozrywki której zwolenników znajdziemy wśród przedstawicieli rozmaitych grup społecznych oraz wiekowych. Pomimo różnic, które sprawiają, że na pierwszy rzut oka osoby te nie mogą mieć ze sobą nic wspólnego, łączy je pewna cecha wspólna - pasja wynikająca z chęci przeżywania niesamowitych przygód i sprawdzenia swoich sił, podczas wirtualnych rywalizacji. Bez znaczenia więc czy przeciwnik któremu muszą stawić czoła to postać sterowana przez komputer, czy też przez innego gracza. Celem jest oczywiście zwycięstwo i tym samym osiągnięcie określonego celu, do którego podobnie jak w realnym świecie, dążymy wszelkimi możliwymi sposobami podsyłanymi nam przez otoczenie. Niestety w świecie rzeczywistym nie często mamy możliwość ponownego zmierzenia się z określonym problemem, i choć wyciągamy wnioski z własnych błędów oraz niepowodzeń, druga szansa stanowi jedynie kwestię przypadku lub też dobrej woli losu. W grach komputerowych jest inaczej, bowiem postać którą przybieramy na czas wirtualnych poczynań, ma możliwość nieskończonej liczby powtórek, i wykorzystania raz nabytego doświadczenia w dokładnie tej samej sytuacji. Wystarczy po prostu wczytać zapisany stan gry. Porażki więc choć niekiedy bardzo denerwujące nie przekreślają sukcesu jakim jest możliwość pozytywnego ukończenia zabawy. Życząc więc Wam wszystkim jak najmniej nerwów oraz samych sukcesów, tak w grach komputerowych jak i w realnym świecie, zapraszamy do zabawy. Sprawdźcie co w Strefie Gracza przygotowaliśmy tym razem...


dinostorm Dino Storm to darmowa gra akcji reprezentująca nurt MMO, którą uruchomimy za pomocą przeglądarki internetowej. Za sprawą tego tytułu przeniesiemy się do świata, w którym futurystyczne technologie łączą się z westernowym klimatem oraz prehistorią. Gracz wciela się tu w pomocnika szeryfa i dosiadając dinozaura, toczy walki z rożnymi przestępcami. W batalii z kryminalistami, pomocnym okaże się nowoczesna broń, a także rożnego rodzaju sprzęt, w który wyposażamy olbrzymie jaszczury. Co niezwykle istotne, koniecznym będzie również tresura, bowiem dinozaury nie zawsze chętne są by służyć nam za wierzchowca. Dino Storm to bardzo ciekawa gra, wymagająca od gracza zarówno umiejętności strzeleckich jak i skuteczne taktyki.


Pobierz: Dino Storm


wartuneWartune to darmowa gra MMORPG - wzbogacana elementami gier strategicznych, którą uruchomimy za pomocą przeglądarki. Uruchamiając niniejszą grę, przeniesiemy się do magicznej krainy, gdzie wykonując kolejne zadania będziemy rozwijać swoją postać. Do naszej dyspozycji oddano tu kilka klas postaci, różniących się od siebie nie tylko wyglądem ale również sposobem walki i umiejętnościami specjalnymi. Zabawa odbywa się na kilku płaszczyznach, z której pierwsza to przemierzanie świata gry. Gdy napotkamy przeciwnika i tym samym postanowimy podjąć z nim walkę, zostaniemy przeniesieni na na plac boju gdzie starcie odbywa się automatycznie a my możemy jedynie wybierać możliwe do użycia, umiejętności specjalne. Kolejną z płaszczyzn rozgrywki jest tu teren miasta, gdzie wznosić możemy rozmaite konstrukcje. Dzięki nim istnieje możliwość rekrutowania wojowników, którzy wspierają nas podczas walki. Z czasem zyskujemy dostęp do nowych budowli. Postać w którą się wcielamy, zdobywa punkty doświadczenia, awansuje na wyższe poziomy a także wędrując poprzez świat, znajduje różnego rodzaju przedmioty. Co ciekawe wygląd postaci zmienia się wraz z każdym przyodzianym elementem zbroi czy też oręża.


Pobierz: Wartune 


transformers universeTransformers Universe to darmowa gra akcji z elementami RPG, przeznaczona do rozgrywek Multiplayer, w którą zagramy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Przystępując do zabawy, przeniesiemy do świata wykreowanego na potrzeby komiksów, kreskówek oraz filmów, opowiadających o odwiecznej walce pomiędzy robotami. Maszyny te jak wiemy, posiadają zdolność przemiany w rożnego rodzaju pojazdy a każdy z nich posiada typowe dla siebie cechy. Oczywiście gracz ma możliwość wyboru strony konfliktu, decydując się wesprzeć swoją osobą Autoboty lub Deceptory. Dla chętnych przygotowany został ogromny, wirtualny świat, w którym napotkamy wiele postaci niezależnych, wspomagających nas w walce, lub też zlecających różnego rodzaju zadania.


Pobierz: Transformers Universe


nemexiaNemexia to darmowa gra strategiczna, w klimacie Sci-Fi, którą uruchamiamy za pomocą przeglądarki internetowej. Akcja gry przenosi nas do odległej przestrzeni kosmicznej, gdzie trwa wielka wojna pomiędzy trzema zwaśnionymi rasami. Każdy z graczy przystępujących do zabawy musi określić po której stronie konfliktu się opowie. Do dyspozycji mamy więc Konfederację – rasa ludzi, Tertet – inteligentne maszyny, które do perfekcji opanowały sztukę wojenną oraz Noxis – egzotyczna rasa obcych. Każda ze stron dysponuje odmiennymi sposobami walki, a co za tym idzie taktyką oraz przynależnymi jednostkami. Naszym zadaniem będzie więc kolonizacja planet, na powierzchni których budować będziemy bazy. Rozmaite budynki, które postawimy oraz zmodernizujemy zapewnią nam perspektywę rozwoju – zarówno gospodarczego jak i militarnego. Do tego celu potrzebne będą jednak surowce, dostęp do których musimy sobie zapewnić. Nemexia to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników fantastyki jak i rozgrywek strategicznych.


Pobierz: Nemexia


crwl soupDungeon Crawl Stone Soup to darmowa, gra z gatunku RPG, określana także mianem roguelike. Wcielamy się tu w postać wędrowca, który przemierzając liczne labirynty znajduje wciąż nowe skarby oraz odkrywa nieznane dotychczas terytoria. Zanim jednak weźmiemy udział w tej przygodzie, koniecznym będzie stworzenie własnej postaci co czynimy wybierając jedną spośród blisko trzydziestu ras oraz określając jej klasę i specjalizację. W tym drugim przypadku, również mamy około 30 możliwości. Przebieg rozgrywki to jak wspomniano na początku – eksploracja nieznanych terenów, kompletowanie skarbów, artefaktów oraz magicznych mikstur a także walka z przeciwnikami, których w niniejszej grze nie brakuje. Oczywiście nie zabraknie także czynności związanej z rozwojem swojego bohatera, i awansowaniem go na co raz wyższe poziomy, co czynimy dzięki punktom doświadczenia uzyskiwanym za pokonywanie przeciwników.


Pobierz: Dungeon Crawl Stone Soup


poldzerPoldzer to darmowa gra wykonana przez naszego rodzimego twórcę, która w swoim założeniu stanowić ma symulator samochodu marki Polonez. Wcielając się w postać kierowcy, bierzemy udział w szeregu wyścigów a komputerowymi przeciwnikami, lub zadań polegających na jeździe na czas. W trakcie jednych jak i drugich zdobywamy pieniądze, za które modernizujemy naszą maszynę. Dodatkowo po zwycięskiej rywalizacji, dostajemy auto naszego przeciwnika, które możemy dołączyć do własnej kolekcji lub też spieniężyć. Należy jednak mieć na uwadze pewien fakt, otóż w garaży możemy przechowywać maksymalnie 5 pojazdów. Program cechuje się dość toporną grafiką, jednak zabawa jest bardzo przyjemna, do czego dochodzi fakt obcowania z rodzimymi, kultowymi już pojazdami.


Pobierz: Poldzer

Zobacz również: