Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 79: Wystrzałowe gry
Piątek, 07 Wrzesień 2012 15:01, Wpisany przez Rafał Predko
Z wielką przyjemnością pragniemy powitać wszystkich miłośników gier komputerowych. To właśnie tu - w Strefie Gracza prezentujemy zestawienia najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które podczas mijającego tygodnia, stały się integralną częścią instalkowej bazy. Tak się jakoś złożyło, że druzgocząca większość dzisiejszych propozycji to gry określane mianem strzelanek. Fani tego typu zabawy z pewnością nie będą zawiedzeni, czekają na nich bowiem aż trzy tytuły oferujące reprezentujące nurt FPS z czego dwa przeznaczone do rozgrywek wieloosobowych. Nie zepsujemy niespodzianki, gdy powiemy, że jedna z tych gier przeniesie nas do komiksowego miasta Gotham gdzie opowiadając po stronie Batmana lub Jokera, weźmiemy udział w dynamicznych walkach pomiędzy dobrem i złem. Druga z proponowanych dziś gier MMOFPS, ucieszy koneserów klasyki, jest nią bowiem darmowa, wciąż rozbudowywana produkcja inspirowana nieśmiertelnym hitem - Quake III. Oczywiście to nie wszystko, gdyż amatorzy wieloosobowych potyczek, będą mogli oddać się zabawie również za sprawą ciekawego połączenia shootera z grą RTS, gdzie sterując futurystyczną maszyną, rywalizować będziemy z innymi graczami. O szczegółach dotyczących tych jak i pozostałych gier przeczytacie poniżej. Co więcej znajdziecie tam również linki pozwalające pobrać każdą z nich – do czego serdecznie zachęcamy, życząc jednocześnie udanego weekendu...


Gotham Impostors Gotham City Impostors to gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, przeznaczona do wieloosobowych rozgrywek za pośrednictwem Internetu. Na czas zabawy przenosimy się do tytułowego miasta Gotham, gdzie jak nie trudno się domyśleć zamieszkuje Batman. Gracze biorący udział w zabawie, staną się uczestnikami niecodziennego wydarzenia, na czas którego ulice metropolii zamienią się w plac regularnej bitwy. Całe to zajście oprócz dynamiki, nieustannej akcji oraz nieustającego nawet na moment świstu wystrzelonych kul, okraszone jest sporą dawką humoru połączonego z groteską. Dzieje się tak za sprawą grafiki, nadającej specyficzny klimat zarówno postaciom stojącym po stronie mrocznego rycerza jak i tym, którzy siłą ognia wspierają wiecznie uśmiechniętego szaleńca - psychopatę. Na koniec warto dodać że w grze uświadczymy możliwości korzystania z wielu rozmaitych broni.


Pobierz: Gotham City Impostors

AirMechAirMech to darmowa gra MMO łącząca w sobie elementy strategii oraz strzelanki. Rozgrywka odbywa się na mapach, gdzie walczą ze sobą dwa ugrupowania, w skład których wchodzić może maksymalnie po trzech graczy. Każdy z nich steruje bojowym robotem kroczącym, który dodatkowo może zamieniać się w samolot. Rozgrywka polegać będzie na rozbudowie baz, i niszczeniu budowli przeciwnika. Podczas zabawy produkowane są różnego rodzaju jednostki, sterowane przez sztuczną ineligencję a gracze oprócz kontrolowania swoich mechów, mogą wydawać polecenia podwładnym. AirMech charakteryzuje się nieustannie wartką akcją, kolorową grafiką oraz dużą dawką grywalności.Pobierz: AirMech

Eyes BandegadesEyes Bandegades - Genesis Of Darkness Epizode 1 to darmowa strzelanka, z akcją umiejscowioną w przestrzeni kosmicznej. Gracz steruje tutaj nowoczesnym pojazdem bojowym, który mknąc przed siebie, stawia opór napierającym z naprzeciwka jednostkom wroga. Niszcząc wrogie pojazdy zdobywamy punkty a także możliwość pochwycenia różnorakich bonusów, które usprawniając nasz myśliwiec zwiększają skuteczność podczas walki. Jak to zwykle w tego typu grach bywa, także i tu przyjdzie nam walczyć z nieco bardziej wymagającymi przeciwnikami, określanymi jako Bossowie. Całość okraszona została kolorową, dopracowaną grafiką a na graczy zdecydowanych uruchomić tą grę, czeka dawka nieustającej akcji.


Pobierz: Eyes Bandegades - Genesis Of Darkness Epizode 1

OpenArenaOpenArena to darmowa gra z gatunku FPS, której główną ideę stanowią sieciowe walki pomiędzy graczami. Mechanika zabawy oraz tryby rozgrywki zainspirowane zostały wielkim hitem sprzed lat – Quake III. Podobnie jak tam, przyjdzie nam więc brać udział w zmaganiach za sprawą Deathmatch, Team Deathmatch, Tournament, oraz Capture The Flag. To jednak nei wszytsko bowiem czeka tam na nas również wiele innych trybów zabawy. Do naszej dyspozycji oddano tu 7 rodzajów broni o różnym zasięgu oraz sile ognia. Ponadto mamy też możliwość wyboru postaci, w którą wcielimy się podczas walk odbywających się pomysłowo zaprojektowanych mapach. Dla zwolenników zabawy w pojedynkę, przygotowano zestaw botów. Mówiąc krótko, OpenArena jest więc znakomitą darmową alternatywą dla miłośników zabawy w klimatach Quake III.


Pobierz: OpenArena

Strike of_RageStrike of Rage to darmowa, nieskomplikowana i odstresowująca „chodzona” bijatyka, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Wcielamy się tu w postać pracownika wielkiej korporacji, który po kilku odmowach dotyczących podwyżki, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i za pomocą pięści, wyegzekwować należną mu zapłatę. Pomimo że nasz bohater nie dysponuje dużą paletą ciosów, rozgrywka przebiega bardzo miło. Powalanie kolejnych przeciwników, dostarcza dużo frajdy a oni sami potrafią zaskoczyć nas ciosami specjalnymi. Strike of Rage to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcąc się trochę odstresować szukają nieskomplikowanej aczkolwiek bardzo atrakcyjnej gry. 


Pobierz: Strike of Rage

derpDerp to darmowa, pierwszoosobowa strzelanka, w której rozgrywka ukierunkowana jest na nieustanną akcję. Na czas rozgrywki przenosimy się w przestrzeń kosmiczną, gdzie jako jedyny z ocalałych, będziemy bronić bazy, atakowanej przez obcych. Walcząc w pojedynkę zdani będziemy wyłącznie na własne umiejętności, refleks oraz celność. Jedynym naszym sprzymierzeńcem będzie tu broń palna, w którą zostaniemy wyposażeni. Twórcy przygotowali dla nas trzy rodzaje pukawek o zróżnicowanych parametrach a także odmiennym sposobie prowadzenia ognia. Derp to gra która z pewnością nie może równać się z „dużymi” komercyjnymi hitami, jednak dzięki nieskomplikowaniu rozgrywki i jasno określonemu celowi, którym jest tu eliminacja jak największej liczby obcych, stanowi świetną propozycję na dłuższą chwilę relaksacyjnej zabawy.

Pobierz: Derp

Zobacz również: