Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 78: Gry na koniec wakacji
Piątek, 31 Sierpień 2012 14:44, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie gracze. Przed Wami kolejne wydanie Strefy Gracza, w której gromadzimy najciekawsze, darmowe produkcje ze świata wirtualnej rozrywki, proponując dobrą zabawę na weekendowe dni i wieczory. Każda z prezentowanych tu gier, to swoistego rodzaju rarytas który choć dostępny za damo, oferuje ciekawą rozgrywkę lub też opiera się na nieszablonowym pomyśle. Ten weekend, dla wielu z Was, jest nieco inny niż wszystkie pozostałe, bowiem wraz z nim kończą się wakacje. To dość smutna wiadomość, jednak chcąc wprowadzić nieco optymizmu, zapewniamy – już za 10 miesięcy rozpoczną się znowu. Dodatkowym umileniem tego jakże niewesołego faktu, wymuszającego powrót do szkolnych ławek, niech będzie zestaw sześciu gier które znajdziecie poniżej. Wśród nich znajdują się zarówno propozycje dla miłośników zabawy online, jak i dla amatorów zabawy w pojedynkę. Jak zwykle, zadbaliśmy również o urozmaicenie względem gatunków tak by każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie – wybierając spomiędzy rozbudowanej zabawy MMORPG, chudzonej bijatyki z elementami RPG, nieszablonowej platformówki stylizowanej wyglądem na hit pt. Minecraft. Oprócz tego znajdzie cie tu również przyjazny nawet najmłodszym symulator pociągu, grę strategiczną, oraz brutalną samochodówkę, w której rozjeżdżamy krwiożerczych zombiaków. Mamy nadzieję że taki właśnie zestaw przypadnie wam do gustu i umilając ostatnie dni wakacyjnej swobody, zapewni wiele chwil dobrej zabawy. Życząc udanego weekendu, zapraszamy do pobierania...


dragonsoul DragonSoul to darmowa gra z gatunku MMORPG, za sprawa której przeniesiemy się do baśniowej krainy. Miejsce, w którym odbywać będzie się nasza przygoda to świat, podzielony na 8 królestw, toczących między sobą nieustanne wojny. Tylko od gracza zależeć będzie, którą ze stron konfliktu wybierze. Do naszej dyspozycji oddano tu 6 klasa postaci, które różnią się pomiędzy sobą stylem walki, oraz możliwymi do rozwijania umiejętnościami. Naszym głównym celem jest pomoc w doprowadzeniu własnego królestwa do zwycięstwa nad rywalami, co czynimy korzystając z wszelkich możliwych środków. Oczywiście w trakcie zabawy przyjdzie nam wykonywać rozmaite zadania oraz toczyć boje z napotkanymi przeciwnikami.


Pobierz: DragonSoul

story of_ardoStory of Arado to darmowa gra łącząca w sobie cechy chodzonej bijatyki oraz zasad typowych dla RPG. Zanim rozpoczniemy zabawę, będziemy musieli wybrać jedną z trzech dostępnych postaci, różniących się tak wyglądem jak i stylem walki. Zasady rozgrywki są bardzo proste, otóż wędrując przez kolejne etapy walczymy z atakującymi nas przeciwnikami. Pokonywanie ich dostarcza nam punktów doświadczenia, dzięki którym awansujemy na wyższe poziomy. Każdy z bohaterów dysponuje ciosami podstawowymi oraz atakami specjalnymi, do wykorzystania których zużywa punkty many. W walce z oponentami niejednokrotnie pomogą nam znalezione przedmioty. Grafika wykonana została starannie, a jej styl przywodzi na myśl japońskie kreskówki.


Pobierz: Story of Arado


freight train_simulatorFreight Train Simulator to darmowa gra za sprawą której wcielimy się w postać maszynisty, prowadzącego pędzący po szynach pociąg. Naszym zadaniem jest dotarcie do określonego celu a przeciwnikiem w tym przedsięwzięciu będzie dla nas uciekający nieubłaganie czas. W pracy wirtualnego maszynisty, z resztą tak samo jak w realnym świecie, bardzo ważna jest rozwaga i kontrolowanie sytuacji. Będziemy wiec musieli zachować szczególną ostrożność, by nasz pociąg nie wypadł z torów doprowadzając tym samym do katastrofy. Sterowanie w grze jest banalnie proste i poradzi sobie z nim każdy, nawet najmłodszy gracz. Freight Train Simulator to propozycja dla wszystkich miłośników kolei.Pobierz: Freight Train Simulator


cuby the_game
Cuby the Game to darmowa, bardzo nietypowa platformówka, posiadająca również cechy gry logicznej. Gracz sterując sześcianem, przemierza kolejne, pomysłowo zaprojektowane plansze, w poszukiwaniu podobnej sobie bryły. Po drodze czeka wiele niebezpieczeństw, w postaci różnych przeszkód terenowych, które dzięki różnego rodzaju obiektom znajdującym się na planszach mogą zostać pokonane. Oprócz klasycznych dla platformówek umiejętności skakania mamy tu także możliwość przesuwania skrzyń oraz umieszczania ich w różnego rodzaju szczelinach, co ułatwia dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Cuby the Game cechuje się dużą porcją grywalności oraz oprawą graficzną, zbliżoną schematem do Minecrafta.


Pobierz: Cuby the Game

vroom
Vroom! To darmowa gra wyścigowa, w której oprócz pokonywania określonych odcinków tras, rozjeżdżać będziemy błąkających się po okolicy zombiaków. Wcielając się w postać kierowcy, czterokołowej maszyny, pędzimy poprzez wyznaczony szlak, mierząc się z uciekającym w mgnieniu oka czasem. Jak wspomniane zostało na wstępie, po drodze napotkamy wiele przeszkód w postaci majaczących, żywych trupów. Oczywiście dla rozpędzonej maszyny nie będą stanowić one żadnego poważnego problemu, bowiem uderzone z pełnym impetem rozpryskują się, rozchlapując dookoła czerwoną posokę. Rozgrywka ma typowo zręcznościowy charakter co nie oznacza że zapomniano tu o prawach fizyki, warto jednak zwrócić uwagę, iż są one mocno przerysowane. Zabawa jest jednak świetna a całość okraszona została dopracowaną grafiką.


Pobierz: Vroom!

global resistance
Global Resistance to darmowa gra strategiczna, którą uruchamiamy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Fabuła przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości planety Ziemia, kiedy to trwa bestialska wojna pomiędzy ludźmi a istotami zwanymi jako Chimery. Zanim przystąpimy do zabawy, musimy zatem określić stronę konfliktu i wybierając jedną z walczących ze sobą ras, uratować lub też podbić całą planetę. Zadaniem gracza będzie więc wykonywanie różnorakich misji, oraz toczenie pojedynków z siłami przeciwnika. Pomyślne ukończenie zadań, owocuje przychodem punktów doświadczenia oraz gotówki, co pozwala na tworzenie nowych budynków, lub też rozbudowę już posiadanych. Oczywiście koniecznym będzie również trening jednostek bojowych, które mamy możliwość rozlokować w wybranych sektorach świata. Global Resistance to gra, w której zmysł taktyczny oraz umiejętność dowodzenia odgrywają kluczową rolę.


Pobierz: Global Resistance


Zobacz również: