Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 77: Tradycje i freeware
Piątek, 24 Sierpień 2012 11:28, Wpisany przez Rafał Predko
Gry komputerowe bezsprzecznie stały się integralną częścią współczesnej kultury masowej. Co chwilę pojawiają się nowe tytuły, w proces twórczy których angażowane są całe grupy specjalistów, mających do dyspozycji najnowsze zdobycze techniki oraz pokaźne zaplecze finansowe. Często jednak to nie wystarcza, bowiem owe superprodukcje, niejednokrotnie okazują się jedynie przereklamowaną chałą, ubarwioną efektowną grafiką i widowiskowymi efektami 3D. Twórcy przekonując nas do zakupu swojego dzieła, na długo przed premierą kreują w naszych umysłach wizję gry doskonałej, przy której aktualnie każdy z nich pracuje. Jakież może być więc zdziwienie gracza, gdy długo wyczekiwany tytuł okazuje się zwykłym syfem, pełnym błędów i niedoróbek. Pół biedy, jeśli niedoskonałości te nie wpływają na przebieg rozgrywki rażąc jedynie brakiem estetyki. W wielu przypadkach jednak, pojawiają się o wiele większe problemy, spychające w cień całą radość płynącą z zabawy. Cóż wtedy czynią wspomniani wcześniej twórcy, którzy do tej pory zapewniali o niezawodności i ogólnej wspaniałości swojego produktu? Otóż zaczynają się tłumaczyć, że z braku czasu, nie byli w stanie osiągnąć planu końcowego, jednak wszystko zostanie poprawione wraz z wydaniem stosownego Patcha. Oczywiście jest to pewna forma zadośćuczynienia, jednak o niedoskonałościach może warto byłoby wspomnieć nieco wcześniej niż po premierze.
Oczywiście patrząc na to przez pryzmat biznesu, działania takie są jak najbardziej skuteczne przynoszą bowiem zyski a jak wiadomo w handlu nie ma miejsca na sentymenty. Z dala jednak od finansowego zgiełku i komercyjnej gonitwy za klientem, istnieje coś co określamy nurtem freeware, czyli darmowych gier, których twórcy bez pobierania wymuszonych opłat udostępniają to co udało im się dokonać, lub też licząc na wpływy z dobrowolnych dotacji i tzw. mikro-transakcji umożliwiają swobodny dostęp do swojego dzieła. Produkcje takie również nie pozostają bez wad, bywają niedopracowane oraz potrafią porazić błędami, jednak osoby odpowiedzialne za ich istnienie, informują nas o tym fakcie lub też proszą o pomoc we wskazaniu niedociągnięć. Darmowe gry, podobnie jak te komercyjne nie oznaczają jednak tylko i wyłącznie niedopracowania, bowiem wśród jednych jak i drugich znajdziemy tytuły, cechujące się dużą grwalnością, kunsztownym wykonaniem oraz innowacyjnymi pomysłami. My za pośrednictwem Strefy Gracza, której kolejne wydanie właśnie prezentujemy, staramy się gromadzić i proponować Wam darmową alternatywę rozrywki na długie, weekendowe wieczory. Nie chcąc więc zaprzestawać tej (jakże przyjemnej dla wszystkich) tradycji, ponownie zapraszamy do wspólnej zabawy...


Dungeon Blitz Dungeon Blitz to darmowa gra z gatunku MMORPG, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Gracz wciela się tu w postać bohatera, który przemierzając magiczna krainę, bierze udział we wspaniałych przygodach. W ich trakcie wykonujemy rozmaite zadania, zdobywamy punkty doświadczenia, a także rozmaite przedmioty wspomagające nas podczas krucjaty. Oczywiście najważniejszym aspektem zabawy jest tu walka, nadająca produkcji zręcznościowego charakteru. Zanim jednak przystąpimy do gry musimy wybrać swoją postać. Do naszej dyspozycji oddano tu trzy klasy awanturników (Paladyn, Łotrzyk i Mag) oraz możliwość określenia jej płci. Sterowanie w grze jest intuicyjne i nie powinno sprawić kłopotów nawet początkującym graczom. Całość została przedstawiona za pomocą kolorowej grafiki.


Pobierz: Dungeon Blitz


Dead of_KnightDead of Knight to darmowa gra akcji, której fabuła rozgrywa się w mrocznej krainie fantasy. Wcielamy się tu w postać opancerzonego rycerza, który krocząc poprzez kolejne poziomy, walczy z napotkanymi przeciwnikami. Ci zaś stanowią zlepek różnego rodzaju kreatur, reprezentujących świat ciemności. W walce z tymi stworzeniami pomoże nam ostry miecz oraz kilka specjalnych umiejętności, które umiejętnie wykorzystane podczas batalii, będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Dead of Knight cechuje się całkiem przyjemną dla oka, dopracowaną grafiką, oraz potężną dawką nieustającej akcji.Pobierz: Dead of Knight


GetAmped2GetAmped 2 to darmowa gra action MMORPG, w której jedyną płaszczyznę naszej aktywności stanowi walka. Zanim rozpoczniemy właściwą rozgrywkę, należy wybrać swoją postać. Co ciekawe, mamy tu możliwość dostosowania wyglądu naszego wojownika, do indywidualnych potrzeb. Oprócz tego, do naszej dyspozycji oddano 11 zróżnicowanych stylów walki, co bez wątpienia pozwala wykreować jedynego w swoim rodzaju fightera. Podczas walk, pojawi się też perspektywa korzystania z rozmaitych broni, które z czasem będziemy ulepszać, zwiększając tym samym ich skuteczność. GetAmped 2 oferuje kilka zróżnicowanych trybów zabawy, otwierając przed nami ciekawy kolorowy świat, w którym starcia toczone są na ciekawie zaprojektowanych planszach.


Pobierz: GetAmped 2War2 GloryWar2 Glory to darmowa gra strategiczna, uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Akcja przenosi nas na front II Wojny Światowej, gdzie jako osoba dowodząca, pełnić będziemy swoje obowiązki. Do naszej dyspozycji oddana zostaje niewielka infrastruktura miejska której rozbudowa stanowi jedną z płaszczyzn aktywności. Rozbudowując oraz ulepszając poszczególne budynki, staramy się osiągnąć potęgę gospodarczą. W parze z zapleczem socjalnym, idzie tu siła militarna, której wytyczną stanowią rozmaite jednostki bojowe, o zróżnicowanych statystykach oraz sposobach walki. Dzięki temu uzyskujemy tu naprawdę olbrzymi wachlarz możliwości taktycznych i dopasowując strategię walki do własnych preferencji mamy niepowtarzalną okazję rozegrania emocjonujących starć na polu wojennym.


Pobierz: War2 GloryFroggy Shoot_OutFroggy Shoot Out to darmowa gra FPS, pozwalająca nam przenieść się na dziki zachód. Wcielamy się tu w postać rewolwerowca, który co warto zaznaczyć nie jest człowiekiem. Nasz bohater, podobnie zresztą jak wszyscy napotkani tu przeciwnicy to żaba. Dzierżąc więc w dłoni broń palną, będziemy przemierzać tereny westernowego miasteczka, w którym aż roi się od wrogich nam, zielonych bandziorów. Nasze zadanie, to wyeliminować całkowicie zagrożenie i przebrnąć przez kolejne terytoria. W tej grze liczy się przede wszystkim celność oraz umiejętność unikania pocisków wystrzelonych przez oponentów. Pokonani, niekiedy zostawiajapo sobie apteczki, uzupełniające punkty życia oraz zapasy amunicji. Froggy Shoot Out cechuje się trójwymiarową grafika oraz dopracowanymi efektami dźwiękowymi.
FlipLifeFliplife to darmowa gra w stylu The Sims, przeznaczona do zabawy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na początku kreujemy swoją postać, która będzie reprezentować nas w wirtualnym świecie. To jaką funkcję będziemy pełnić, zależy wyłącznie od nas. Każdy z graczy, wykonując codzienne obowiązki, piął będzie się po szczeblach kariery zawodowej, tak by w miarę postępów w grze stać się niedoścignionym autorytetem w swojej branży. Podczas zabawy mamy też możliwość kupowania rozmaitych, aktualnie potrzebnych nam rzeczy. Oprócz tego w Fliplife znajdziemy mocno rozwiniętą funkcję interakcji z innymi graczami, dzięki czemu, możliwa jest współpraca, nawiązywanie znajomości czy też wspólny relaks, podczas korzystania z wirtualnych rozrywek, przygotowanych dla komputerowych postaci. Tytuł ten zawiera ponadto szereg mini gier pozwalających zmierzyć się z przeciwnikami.

Pobierz: Fliplife

Zobacz również: