Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 76: Wakacyjnie i weekendowo
Piątek, 10 Sierpień 2012 13:24, Wpisany przez Rafał Predko
Czegóż więcej mógłby chcieć prawdziwy gracz, niż kilku dni wolnego czasu kiedy to odcinając się od codzienności, miałby okazję spędzić je na pokonywaniu wirtualnych wyzwań. Szczęściarze korzystający z trwających aktualnie wakacji, zapewne długimi godzinami - często aż do samego świtu, nie odstępują od ekranów swych monitorów. Dziś jednak rozpoczyna się weekend, co znaczy, że nawet ci z Was, którzy nie trwają w urlopowo-wakacyjnej rzeczywistości, będą mieli okazję chwilę odpocząć. Zarówno jednych jak i drugich zapraszamy do naszej Strefy Gracza, w której to zaprezentujemy jak zwykle, trzy pary darmowych aczkolwiek wartych uwagi, gier komputerowych. Wśród nich znajdziecie najnowszą, sieciową wersję, kultowego cyklu strzelanek - Ghost Recon. Za jej sprawą, wspólnie z innymi graczami, weźmiemy udział w opartych na taktyce i współpracy, działaniach bojowych. Temat ten choć z zupełnie innej perspektywy, rozwinięty zostanie dzięki kolejnemu tytułowi, w którym sprawdzimy jako dowódca oraz zarządca zaplecza grupy militarnej. Chwil radości zaznają ponadto wielbiciele MMORPG a także klasycznych bijatyk, bowiem reprezentantki również tych właśnie gatunków, znajdziecie poniżej. Zwieńczenie dzisiejszych propozycji, stanowi lekka, łatwa i bardzo sympatyczna gra strategiczna, okraszona humorystyczną grafiką. Nie marnując już ani chwili, zapraszamy Was wszystkich do wspólnej zabawy, której z pewnością dostarczą zgromadzone poniżej atrakcje...


ghost recon Ghost Recon Online to strzelanka przeznaczona do rozgrywek sieciowych, która stanowi rozwinięcie jednej z najpopularniejszej serii gier. Jak przystało na ten cykl, weźmiemy udział w taktycznych starciach, pomiędzy grupami uzbrojonych jednostek. Podczas rozgrywki, zostaniemy przeniesieni do lokacji, wiernie odwzorowujących realne miejsca na świecie. Do naszej dyspozycji oddano tu szereg nowoczesnych broni, które umiejętnie użyte, stanowić będą o życiu lub śmierci sterowanej postaci. Mechanizm rozgrywki skonstruowany został w taki sposób, by wymusić na graczach działania zespołowe, oparte na rozwiązaniach taktycznych. Zanim jednak wkroczymy na pole walki, koniecznym będzie wybór jednej z trzech klas postaci, które w przypadku Ghost Recon Online prezentują się następująco: Specialist – odpowiednik inżyniera - specjalista od spraw technicznych, Assault – jednostka walcząca na pierwszej linii oraz Recon – mistrz kamuflażu i genialny zwiadowca. Każda z nich cechuje się typową dla siebie taktyką a podczas walki, zdobywając punkty doświadczenia, rozwijamy cechy oraz zdobywamy potężniejszy ekwipunek.


Pobierz: Ghost Recon Online

Riot ZoneRiotZone to darmowa, przepełniona akcją gra strategiczna, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Wcielając się w postać dowódcy oddziału wyszkolonych żołnierzy, podejmiemy się walki z siłami podlegającymi bezlitosnemu dyktatorowi. Nie będzie to jednak nas jedyny wróg, bowiem zanim przystąpimy do zabawy, staniemy przed koniecznością wyboru jednej z dwóch rywalizujących grup. Każda z nich, oprócz podstawowego celu, którym są wojska dyktatora walczyć będzie także między sobą. Niezależnie od wyboru ugrupowania, nasza aktywność polegać będzie na tworzeniu baz, szkoleniu podwładnych, zdobywaniu pożywienia oraz amunicji. Droga do zwycięstwa zależeć będzie jedynie od pomysłowości gracza, bowiem istnieje tu możliwość dokonywania napadów na konwoje wroga, okradanie baz przeciwnika, wykorzystując do tego celu zasadzki oraz wymyślne taktyki przy których nieodzownym okaże się zmysł strategiczny gracza.


Pobierz: RiotZone

Magic CampusMagic Campus to darmowa gra MMORPG, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Tytuł ten przeniesie nas to krainy fantasy, pełnej magii i wszelakich niesamowitości. Zanim rozpoczniemy przygodę, koniecznym będzie określenie klasy naszej postaci i tak wybierając maga, wojownika lub łowcę określamy drogę swojego rozwoju. W trakcie rozgrywki, czeka nas wiele wspaniałych przygód oraz zadań, podczas wykonywania których zdobywamy punkty doświadczenia i rozwijając swoją postać rośniemy w siłę. Oczywiście nasza wędrówka wiąże się także z koniecznością odkrywania nieznanych dotychczas terytoriów, gdzie aż roi się od przeciwników. Pomimo niebezpieczeństw tereny te stanowią nie lada atrakcje, bowiem tam właśnie skryte zostały rozmaite skarby, magiczne przedmioty a także złoto. Magic Campus to bajecznie kolorowa, emocjonująca gra, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom gatunku.


Pobierz: Magic Campus

Vanguard PrincessVanguard Princess to darmowa gra z gatunku bijatyk, pozwalająca wziąć udział w spektakularnych pojedynkach. Za pośrednictwem tego tytułu, będziemy mieli możliwość wcielenia się w jedną z 11 wojowniczek, walczących pomiędzy sobą. Każda z nich wyszkolona została w sztukach walki, i reprezentując swój własny styl, korzysta zarówno z ciosów podstawowych, jak i specjalnych mocy. Schemat zabawy, nie różni się niczym, od wielu innych tego typu gier, w których dwójka zawodników, walczy pomiędzy sobą, starając się pozbawić energii życiowej swego przeciwnika. Akcja ukazana została z boku a całość przedstawiona została za pomocą dopracowanej dwuwymiarowej grafiki.Pobierz: Vanguard Princess

War of_TitansWar of Titans to darmowa gra z gatunku RPG, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Każdy z graczy biorących udział w zabawie, wciela się w postać gladiatora i walcząc z rywalami na arenach, oraz wykonując różnorakie misje, zdobywa sławę bogactwo i uwielbienie tłumów. Wraz z postępami w rozgrywce, zdobywamy doświadczenie, dzięki czemu awansując na wyższe poziomy, rozwijamy swoje umiejętności a także uzyskujemy dostęp do co raz to nowych aren, na których czekają jeszcze silniejsi oponenci. Zwycięstwo w walkach wiąże się również z przypływem gotówki, za którą kupimy nowy sprzęt. Akcja War of Titans ukazana została w rzucie izometrycznym, przypominając to co znamy z cyklu gier Diablo.


Pobierz: War of Titans

Funny HellFunny Hell to humorystyczna, darmowa gra strategiczna z elementami zręcznościówki. Tytuł ten zabierze nas w podróż do krainy przedziwnych stworzeń, które podzieliwszy się na dwie grupy, walczą pomiędzy sobą. Gracz wciela się tu w przywódce jednej ze stron konfliktu, i wydając odpowiednie polecenia, stara się pokonać sterowanego przez komputer oponenta. Zasady zabawy są bardzo proste, otóż na przeciwko siebie ustawione zostały dwie fortece, z których wymaszerowują stworzone przez nas potwory. My wskazujemy jedynie które z dziwadeł ma zostać wytrenowane, po czym patrzymy jak radzi sobie ono w starciu. Każdy gatunek podwładnych wymaga odpowiedniej kwoty, dlatego chcąc przywołać potężniejszych sprzymierzeńców, należy uzbierać nieco grosiwa, które zdobywamy eliminując przeciwników.


Pobierz: Funny Hell

Zobacz również: