Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 74: Zawsze darmowe gry
Piątek, 20 Lipiec 2012 13:39, Wpisany przez Rafał Predko
Kolejne wydanie Strefy Gracza właśnie staje się faktem. Witajcie więc wszyscy miłośnicy wirtualnej rozrywki, dostarczanej za pośrednictwem gier komputerowych. O tym, że prezentowane przez nas tytuły, to produkcje darmowe, nie musimy chyba nikomu przypominać. Wspominaliśmy powyższy fakt niejednokrotnie w ciągu ponad siedemdziesięciu naszych spotkań, zachęcając tym samym do zapoznania się z pomysłami niezależnych twórców lub też proponując darmowe dzieła gigantów branży. Tym razem również nie będzie inaczej bowiem gry, które zamieściliśmy poniżej, doskonale wpisują się w przedstawiony przed chwilą schemat. Wśród nich znajdziecie bowiem zarówno rozbudowany symulator rozgrywek golfowych od EA Games, jak i produkcje stworzone przez mniej znanych projektantów. Wszystkie one są oczywiście darmowe a jedyne co należy uczynić, by cieszyć się rozgrywką, to pobrać te które interesują Was najbardziej. Zapraszamy więc do wspólnej zabawy – korzystajcie do woli z naszych zbiorów. Gdyby natomiast okazało się, że prezentowane dziś tytuły nie trafiły w Wasze gusta, przejrzyjcie spokojnie poprzednie wydania Strefy Gracza, linki do których jak zwykle zamieszczamy pod zestawieniem. Życząc udanego weekendu, prosimy o jedno - bawcie się dobrze...


Tiger Woods PGA Tour Online to darmowa gra sportowa, obsługiwana przez przeglądarkę internetową. Produkcja ta jak nietrudno się domyślić porusza tematykę rozgrywek golfowych. Każdy z graczy biorących udział w zabawie wciela się w postać zawodnika tej właśnie dyscypliny sportowej. Mamy wiec niepowtarzalną okazję by wziąć udział w różnego rodzaju turniejach i rywalizując z innymi graczami, walczyć o tytuł najlepszego golfisty. Do naszej dyspozycji oddano tu szereg wiernie odwzorowanych pól golfowych. To jednak nie wszystko, bowiem każdy z graczy, może samodzielnie stworzyć własny obiekt i zapraszając współzawodników, rozgrywać na nim emocjonujące zawody. Grafika Tiger Woods PGA Tour Online prezentuje się wyśmienicie, podobnie jak animacje zawodników. Dla miłośników Golfa jest to pozycja prawdziwie obowiązkowa.


Pobierz: Tiger Woods PGA Tour Online


Battle Dawn to dość nietypowa, darmowa gra strategiczna uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Nietypowość tej produkcji, polega na tym, że zanim przystąpimy do właściwej rozgrywki staniemy przed wyborem jednego z trzech światów, w których odbywać będzie się rozgrywka. Krainy oddane do naszej dyspozycji to Mars, Ziemia i Fantasy. Każda z nich charakteryzuje się zupełnie innym klimatem oraz stylistyką. Pierwszy z nich to typowe Science Fiction drugi to kraina zbliżona naszemu światu, trzeci zaś, jak nie trudno się domyślić zawiera w sobie cechy typowe dla baśniowych opowieści. Tylko od gracza zależeć będzie więc to w której z wymienionych krain odbywać będzie się zabawa. Bez względu jednak na dokonany wybór, zostaniemy obwołani przywódcą niewielkiej osady, aspirującej do miana największych ze wszystkich potęg. W trakcie rozgrywki rozbudowujemy więc wszelkie struktury, dbamy o wyszkolenie armii a w efekcie bierzmy udział w konfliktach zbrojnych lub też skupiamy swoją działalność na sojuszach i działalności handlowej.


Pobierz: Battle Dawn


Citybus - Bus Driving Game to darmowa gra zręcznościowa, w której wcielimy się w postać kierowcy autobusu. Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że produkcja ta nie jest typowym symulatorem odzwierciedlającym prowadzenie pojazdu transportowego. Oczywiście naszym głównym obowiązkiem będzie tu bezpieczne dowożenie pasażerów, jednak metody za pomocą których przyjdzie nam osiągać cel, zdecydowanie wykroczą po za to co znamy ze świata rzeczywistego. Nasz autobus bowiem niejednokrotnie będzie musiał radzić sobie z różnego rodzaju przeszkodami, które pokonamy używając rozmaitych broni lub też taranując. Co ciekawe do naszej dyspozycji oddano tu aż 5 rodzajów środków komunikacji, różniących się parametrami. Podczas zabawy przemierzymy ulice pięciu miast wykonując zróżnicowane misje. Grafika której uświadczymy w trakcie rozgrywki, wykonana została starannie przywodząc na myśl komiksowe opowieści.


Pobierz: Citybus - Bus Driving Game


Chicken Rush Deluxe to darmowa gra z gatunku strzelanek, której bohaterką jest kura o imieniu Paula. Wcielając się w tą opierzoną postać staniemy przed koniecznością nieustannej walki o życie z bezlitosnymi myśliwymi. Ci bowiem postawili sobie za cel upolować naszą bohaterkę, nie spodziewając się jednak jakiegokolwiek oporu z jej strony. Paula, jak się okazuje przygotowana jest na taką ewentualność i dysponując potężnym arsenałem broni palnej jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Pokonując więc kolejne plansze i siejąc spustoszenie w szeregach przeciwników, zbierać będziemy różnego rodzaju bonusy, pieniądze, broń czy nawet ładunki wybuchowe. Gra cechuje się kolorową grafiką oraz duża dawką humoru.


Pobierz: Chicken Rush Deluxe


Cemetery Warrior to darmowa strzelanka FPS, w której zmierzymy się z zastępami groźnych zombie. Gracz wciela się tu w postać uzbrojonego wojownika, który przemierzając cmentarne aleje będzie musiał walczyć z żywymi trupami. W tym celu, do naszej dyspozycji oddano kila śmiercionośnych pukawek którymi posłużymy się podczas starć. W grze tej nie chodzi o nic więcej jak tylko nieskrępowaną niczym, czystą rozwałkę. Zapomnijmy więc o konieczności myślenia, chwyćmy za broń i udajmy się na cmentarz, który już za chwilę przeistoczy się w prawdziwe pole walki. Cemetery Warrior cechuje się całkiem dobrze zaprogramowanym silnikiem graficznym oraz duża dawką nieustannej akcji, podczas której trup kładzie się gęsto a my walcząc o przeżycie robimy wszytko by nie dać się pożreć żywcem.


Pobierz: Cemetery Warrior


Extreme Drive to darmowa gra wyścigowa, pozwalająca wcielić się w samochodowego kierowcę. Do naszej dyspozycji oddano tu kilka rodzajów pojazdów, których marki to Lamborghini, Peugeot, GMC oraz Ferrari, którymi mknąć będziemy poprzez przygotowane do tego celu trasy. Ścigając się z przeciwnikami, oprócz emocji wynikających z rywalizacji, czekają nas również niespodzianki w postaci rozmaitych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych, których uświadczymy na trasie a także zmian warunków atmosferycznych, mogących utrudnić jazdę. Gra jak na produkcję freeware charakteryzuje się całkiem przyjazną dla oka grafiką a możliwość prowadzenia czterokołowych pojazdów z pewnością zadowoli miłośników motoryzacji.

Pobierz: Extreme Drive


Zobacz również: