Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 73: Wątki filmowe
Piątek, 13 Lipiec 2012 13:24, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie w kolejnym, wakacyjnym wydaniu Strefy Gracza. Jak zwykle na okazję naszego cyklicznego spotkania, przygotowaliśmy wyselekcjonowany zestaw sześciu gier, wśród których każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie. Zanim jednak zaprosimy do wspólnej zabawy, pozwólcie, że zwrócimy Waszą uwagę w kierunku dość nietypowej produkcji, która w tym tygodniu dołączyła do zasobów gromadzonych w naszej bazie. Mowa tu o potężnej aplikacji, umożliwiającej każdemu z nas tworzenie filmów animowanych. Co ciekawe, za istnienie tegoż tworu odpowiedzialni są programiści ze studia Valve, w którego portfolio znajdziemy takie tytuły jak Half-Life, Portal, czy też niezwykle popularna strzelanka MMO - Team Fortess 2. Za sprawą aplikacji Source Filmmaker (bo taki właśnie tytuł nosi wspomniane narzędzie), zamienimy zacisze swego domostwa w prawdziwe studio filmowe, gdzie oddając upust swym twórczym instynktom będziemy mogli stać się autorami niepowtarzalnych wręcz dzieł filmowych. Aplikacja ta udostępniona została za darmo a stylistyka ruchomych obrazów, wykreowanych przy jej pomocy, stanowi odzwierciedlenie estetyki plastycznej, zastosowanej we wspomnianym wcześniej tytule Team Fortess 2. To jednak nie jedyny wątek filmowy, który pojawił się w dzisiejszym wydaniu Strefy Gracza, bowiem pośród prezentowanych poniżej gier, umieściliśmy również produkcję z gatunku MMORPG, pozwalającą przeżyć wspaniałe przygody w świecie Gwiezdnych Wojen. Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy na ten weekend, o nich jednak przekonajcie się sami. Miłej zabawy...


sw TOR Star Wars: The Old Republic to gra z gatunku MMORPG, której akcję osadzono w świecie znanym dzięki filmom Georgea Lucasa. Fabuła gry dotyczy walki pomiędzy Rycerzami Jedi (Galaktyczna Republika) a adeptami ciemnej strony mocy (Sith). Gracz ma możliwość wcielenie się w reprezentanta jednej z tych dwóch frakcji po to, by rozwijając jego umiejętności awansować na co raz wyższe poziomy. Do naszej dyspozycji oddano i, charakterystycznych dla obu stron konfliktu ( Jedi Knight, Jedi Consular, Sith Warrior, Sith Inquisitor, Smuggler, Trooper, Bounty Hunter). Każda z klas charakteryzuje się odmiennym stylem walki oraz specyficznymi dla siebie umiejętnościami. Zasady gry nie odbiegają w żaden sposób od tego co znamy z innych gier MMORPG. W związku z tym jak zwykle wykonujemy powierzone nam zadania, walczymy z przeciwnikami oraz zbierając punkty doświadczenia, rozwijamy swoją postać.


Pobierz: Star Wars: The Old Republic


King of_the_SkyKnights of the Sky to darmowa gra strategiczna, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Rozgrywka przeniesie nas do fantastycznej krainy, której trwa nieustanna wojna pomiędzy dobrem i złem. Dwie walczące ze sobą strony konfliktu to Królestwo a Federacja i tylko od gracza zależeć będzie, kogo wesprze. Podczas rozgrywki rozbudowujemy nasze królestwo, dbając o dostęp do wszelkich możliwych surowców, wznosimy budynki trenujemy jednostki a także produkujemy broń. W miarę postępów w grze, władca w postać którego się wcielamy, zdobywa nowe umiejętności, dzięki czemu zwiększa się spektrum jego aktywności. Oczywiście nie zabraknie tu konieczności toczenia walk a także czynności związanych z handlem.


Pobierz: Knights of the Sky


denis adventuresDenis Adventures to darmowa gra zręcznościowa, pozwalająca przeżyć niesamowite przygody w świecie pełnym niebezpieczeństw i wielkich tajemnic. Gracz wciela się tu w postać chłopca, który otrzymał od swojego dziadka magiczny kryształ, pozwalający używać niespotykanych mocy. Mając przy sobie taki artefakt, nasz bohater postanowił wyruszyć do starego zamku w poszukiwaniu legendarnego skarbu. Tak zaczyna się wielka przygoda za sprawą której zwiedzimy rozmaite plansze, zmierzymy się z groźnymi przeciwnikami a to czy naszemu bohaterowi uda się odnaleźć wspomniany skarb zależeć będzie tylko i wyłącznie od gracza. Denis Adventures charakteryzuje się wciągającą rozrywką, podczas której czekają nas zarówno zręcznościowe jak i logiczne wyzwania.


Pobierz: Denis Adventures


Source FilmmakerSource Filmmaker to darmowy program, za pomocą którego każdy będzie mógł stworzyć swój własny film animowany. Za istnienie tej właśnie aplikacji odpowiedzialne jest studio Valve – producent takich hitów jak Half-Life czy też Team Fortess 2. Silnik graficzny na bazie którego tworzymy swe dzieła użyty był również we wspomnianej wcześniej grze – Team Fortess 2. Każdy komu uda się sfinalizować, własne przedsięwzięcie filmowe, będzie mógł podzielić się nim z innymi, publikując je w Internecie.
StoneAgeKingsStoneAgeKings to darmowa gra strategiczna, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wraz z akcją przeniesieni zostaniemy do epoki kamienia łupanego, gdzie jako przywódca jednego z plemion, walczyć będziemy z innymi graczami o dominację. Naszym zadaniem będzie wznoszenie nowych budowli, opracowywanie różnorakich broni oraz wydobywanie odpowiednich surowców. W miarę rozwoju naszych sił, staniemy się też odpowiednio potężni, by móc podbijać inne wioski i tym samym zwiększać obszar swoich ziem. Oczywiście niejednokrotnie przyjdzie nam też bronić własnych terytoriów, dlatego silna armia stanowić może jedyną deskę ratunku przed porażką. Oprócz tego zajmiemy się również handlem oraz innymi aspektami aktywności gospodarczej.


Pobierz: StoneAgeKings


Endless Forms_Most_BeautifulEndless Forms Most Beautiful to darmowa gra platformowa w starym dobrym stylu, sięgająca do samego źródła swojego gatunku. Wcielając się w jedną z dostępnych tu postaci, weźmiemy udział w zabawie polegającej na zbieraniu porozrzucanych na platformach przedmiotów. W naszych poczynaniach przeszkadzać będą różnego rodzaju istoty oraz pojazdy, których koniecznym będzie unikać. Rozgrywka polega więc na przemieszczaniu się pomiędzy piętrami i dbaniu o zachowanie życia oraz jednoczesnym gromadzeniu przedmiotów. Grafika choć nierozbudowana, wykonana została starannie a całości towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka w klimacie retro. Co ważne gra umożliwia wspólną zabawę dwóm graczom jednocześnie.


Pobierz: Endless Forms Most Beautiful

Zobacz również: