Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 70: Ani słowa o piłce nożnej
Piątek, 15 Czerwiec 2012 13:17, Wpisany przez Rafał Predko
Witając wszystkich przybyłych informujemy, że kolejne spotkanie w Strefie Gracza właśnie się rozpoczęło. Zanim jednak przejdziemy do meritum, należałoby wspomnieć o przedsięwzięciu, które na dobre zawładnęło uwagą wszystkich mediów oraz znacznej części obywateli naszego kraju a także innych państw Europy. Mowa tu oczywiście o wydarzeniu sportowym, określanym mianem największego w historii Polski i Ukrainy, czyli Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Skoro jednak tematem przewodnim naszego cyklu jest nie sport a gry komputerowe, pozwólcie, że pozwolimy sobie nie podejmować tematu związanego z piłą nożną. Z tego względu nie wspomnimy nawet o sobotnim meczu, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną naszych czeskich sąsiadów, rywalizując tym samym do awans do ćwierćfinałów. Nie liczcie też na to, że choć jedno zdanie zawarte w tym tekście, stanowić będzie nawiązanie do wtorkowego meczu Polska - Rosja, który zakończony remisem, pozwolił mieć nadzieje, że nasza drużyna jest w stanie stawić opór nawet potencjalnie nie możliwym do pokonania przeciwnikom. Wszystko to jednak tematy, które na okazję dzisiejszego spotkania zostaną przemilczane, a Wy drodzy gracze zamiast doszukiwać się tu jakichkolwiek nawiązań, w przerwie pomiędzy rozgrywkami Mistrzostw Europy w piłce nożnej, oddajcie się zabawie, której uświadczycie dzięki zamieszczonym poniżej grom komputerowym. Zapraszamy...


Lotro The Lord of the Rings Online to darmowa gra MMORPG, nawiązująca do historii znanej z Trylogii Tolkiena. Wcielając się w stworzoną przez siebie postać, weźmiemy dział w niesamowitej przygodzie, pod czas której przyjdzie nam walczyć z siłami nikczemnego Saurona. Do naszej dyspozycji oddano takie rasy jak Ludzie, Elfy, Hobbici oraz krasnoludy. Każdy z biorących udział w zabawie, może dowolnie określić wygląd swojej postaci, a także w miarę postępu rozgrywki wybrać najlepsze dla siebie umiejętności, wpływające bezpośrednio na sposób prowadzenia rozgrywki. Podczas zabawy wykonywać będziemy rozmaite zadania, walczyć z rozmaitymi przeciwnikami a takze gromadząc punkty doświadczenia levelować swoją postać. The Lord of the Rings Online cechuje się dopracowaną grafiką3D oraz klimatem, obok którego żaden fan Tolkienowskiej sagi nie powinien przejść obojętnie.
Pobierz: The Lord of the Rings Online

reclic of_warRelic of War to darmowa gra strategiczna rozgrywana w trybie czasu rzeczywistego, którą uruchamiamy za pomocą przeglądarki internetowej. Akcja przenosi nas w czasy II Wojny Światowej, gdzie wybierając jedną z dwóch dostępnych kampanii, stajemy do otwartej walki z siłami przeciwnika. Możliwość wyboru stanowią walczące ze sobą Wojska Osi oraz Alianci i to właśnie im dedykowana jest każda z niezależnych kampanii. Cała zabawa polega tu na trenowaniu żołnierzy, którym wydajemy rozkazy. Naszym celem jest zniszczenie bazy wroga oraz jednoczesna obrona własnej kwatery głównej. Podczas walki nasi podkomendni zdobywają doświadczenie co pozwala im awansować na wyższe poziomy i tym samym rozwijać umiejętności walki. Oprócz tego pomiędzy planami możemy ulepszać ich asortyment, wyposażać w lepszą broń oraz inne gadżety wspomagające w boju. Zabici przeciwnicy zapewniają nam przypływ gotówki za którą szkolimy kolejnych rekrutów.


Pobierz: Relic of War

sky diveSkydive to darmowa i bardzo efektowna gra, będąca symulatorem skoków z helikoptera. Gracz wciela się tu w postać odzianą w specjalny kombinezon, który podobnie jak spadochron, pozwala uniknąć nieprzyjemnego upadku podczas skoków z dużych wysokości. Naszym zadaniem, oprócz bezkolizyjnego lądowania, jest tu wykonywanie widowiskowych akrobacji w powietrzu za które zostajemy nagradzani premią punktową. Skydive cechuje się dopracowaną grafiką oraz modelem fizycznym podczas szybowania w przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługują widoki plenerów, których uświadczymy podczas skoków.


Pobierz: Skydive

lord of_ultimaLord of Ultima to darmowa gra strategiczna, uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Rozpoczynając zabawę, przeniesiemy się do krainy fantasy, którą znamy dzięki cyklowi RPG pt Ultima. Tym razem jednak, zamiast wykonywać rozmaite questy, wcielimy się w postać władcy dążącego do zdobycia tytułu wielkiego lorda. W nasze ręce zostanie oddana niewielka osada, którą z czasem będziemy rozbudowywać, stawiając nowe budowle, produkując jednostki bojowe. Nie raz stoczymy też walki z innymi graczami, którzy podobnie jak my wezmą udział w zabawie.


Pobierz: Lord of Ultima

lagooniaLagoonia to darmowa gra strategiczna, uruchamiana przez przeglądarkę internetową. Podczas zabawy przeniesiemy się na bezludną wyspę tropikalną a naszym celem będzie zasiedlenie jej i tym samym przekształcenie w ośrodek życia społecznego. Chcąc by mieszkańcom wyspy żyło się jak najlepiej, koniecznym będzie dbanie o jak najlepsze stosunki międzyludzkie. Zanim jednak doprowadzimy „surowy ląd” do stanu użyteczności społecznej, koniecznym będzie stworzenie bezpiecznego schronienia oraz zapewnienie dostępu do ognia. Z czasem wynajdować będziemy różnego typu przedmioty pozwalające mieszkańcom na codzienne bytowanie oraz umożliwiające przekształcać lad według własnego uznania. W grze istotne jest współdziałanie z innymi graczami co stanowi ciekawą przeciwwagę do wielu gier w których liczy się rywalizacja.


Pobierz: Lagoonia

world of_antsWorld of Ants to darmowa gra strategiczna, która uruchamiana jest za pomocą przeglądarki internetowej. Gracze biorący udział w zabawie stają się przywódcami w królestwie mrówek. Wydając polecenia swym podwładnym, będziemy więc opracowywać nowe technologie, rozbudowywać swoje imperium a także walczyć lub jednoczyć się z konkurencją. W tym wszystkim pomoże nam umiejętność kopania tuneli, dzięki czemu powiększymy swoje terytorium o nowe komnaty. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojemu plemieniu koniecznym stanie się trenowanie silnej armii, która nie ugnie się pod atakami wroga. Sojusze natomiast umożliwią nam handel surowcami co pozwoli na zgromadzenie dodatkowych zapasów i tym samym wpłynie na przebieg podziemnej ekspansji. Każdy z graczy ma więc do wyboru własną ścieżkę rozwoju, która pozwoli stać się najpotężniejszym z mrówczych władców.

Pobierz: World of Ants

Zobacz również: