Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 69: ...bo w każdym graczu drzemie dziecko
Piątek, 01 Czerwiec 2012 23:23, Wpisany przez Rafał Predko
Jest nam niezmiernie miło powitać wszystkich, którzy po raz kolejny pokusili się o to, by wraz z rozpoczętym weekendem, przenieść się pomiędzy granice wyznaczające Strefę Gracza. Już na wstępie chcielibyśmy złożyć Wam, najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego dziś Dnia Dziecka. Słowa te kierujemy do wszystkich bez wyjątku, bowiem jak powszechnie wiadomo, każdy sympatyk gier komputerowych ma w sobie coś, co pozwala patrzeć na świat sposób, jaki czynią to najmłodsi. Bez względu więc na wiek czy też status społeczny, dziś wszyscy stajemy się równi, wszyscy stajemy się dziećmi, które niezależnie od otaczającej je rzeczywistości, potrafią cieszyć się z każdej okazji, stwarzającej możliwość dobrej zabawy. Takowa właśnie nastała, dlatego czas już obudzić drzemiącego w nas dzieciaka i bez grymaszenia, zawierzyć swój czas, prezentowanym przez nas grom komputerowym. Radości będzie co nie miara, czego namacalne dowody znajdziecie poniżej. Sześć gier, które zebraliśmy na okazję dzisiejszego spotkania, to zestaw, którego żaden z Was nie powinien przeoczyć. Udanego weekendu i dobrej zabawy... acha pamiętajcie - dziś wszyscy jesteśmy dziećmi...


carte Carte: Trading Cart Game bardzo rozbudowana karcianka online, która funkcjonuje na zasadach Fee to Play. Każdy z graczy biorących udział w zabawie, zostaje obdarowany możliwością stworzenia własnej postaci, a także ułożenia odpowiedniej dla siebie talii kart. W miarę rozgrywki rozwijamy prowadzoną przez siebie postać, która w wyniku pozyskiwania punktów doświadczenia, osiąga co raz większe poziomy, poznając przy tym nowe umiejętności lub też rozwija nabyte wcześniej. To jednak nie wszystko, bowiem, niniejsza gra skrywa w swoim zanadrzu wiele kart, które zdobędziemy podczas walk, lub też zdobędziemy handlując z innymi graczami. Dla miłośników zabaw w stylu Magic The Gattering jest to pozycja wręcz obowiązkowa.


Pobierz: Carte: Trading Cart Game


falencityFallen City to darmowa gra strategiczna, w której zawarty został wątek edukacyjny. Fabuła porusza tematykę związaną z ochroną budynków. Rozgrywka została skonstruowana w taki sposób, że każdy kolejny plan, to kolejna dzielnica, która w wyniku zniszczeń i degradacji potrzebuje naszej pomocy. Gracz zarządzając odpowiednio środkami finansowymi, musi dążyć do pełnego odrestaurowania otoczenia. Warto też wspomnieć, że powyższa gra powstała z inicjatywy stacji telewizyjnej Chanel 4, w celu szerzenia wśród młodych odbiorców idei dbania o najbliższe otoczenie człowieka. Program cechuje się duża grywalnością oraz przyjemną dla oka grafiką.


Pobierz: Fallen City


spccbSCP: Containment Breach to darmowa gra przygodowa, za sprawą której uświadczymy wielu chwil prawdziwej grozy. Stanie się tak, bowiem twórcy przygotowali dla nas bardzo klimatyczny horror. Naszym zadaniem będzie tu znalezienie wyjścia, z budynku, w którym pełno jest ciemnych korytarzy, drzwi, prowadzących do równie ciemnych pomieszczeń. Co ciekawe nigdy nie wiemy na co natkniemy się za chwilę, jakie okropieństwa czają się w cieniu. Klimat oraz potęgująca niepewność to w dużej mierze zasługa oprawy dźwiękowej, wywołującej ciarki na skórze każdego, kto tylko pokusi się by choć na chwilę zasmakować tej niecodziennej przechadzki. Każdy kto docenił grę SPC-087 z pewnością również doceni walory jej następczyni. Koszmar czas zacząć – oto SPC: Containment Breach.


Pobierz: SCP: Containment Breach


deepolisDeepolis to darmowa, przeglądarkowa gra akcji, w której uświadczymy również elementów, strategii, ekonomii a nawet RPG. Gracz wciela się tu w postać kapitana lodzi podwodnej, i przemierzając podwodne krainy, bierze udział w emocjonującej rozgrywce. Podczas rozgrywki przyjdzie nam walczyć z przeciwnikami, sterowanymi przez innych graczy, lub przez sztuczną inteligencję komputera. W trakcie przygody odwiedzimy rożne ciekawe miejsca skrywane pod taflą oceanu. Standardem stanie się wiec widok podwodnych miast a także ruin, stanowiących świadectwo ich niegdysiejszej świetności. Podróżując tak od miasta do miasta będziemy mogli również prowadzić działalność handlową, i zarobić pieniądze potrzebne do ulepszania naszej łodzi.


Pobierz: Deepolis


jellytowerJelly Tower to darmowa, przeglądarkowa gra logiczna stanowiąca klon hitu World of Goo. Podobnie jak w oryginale, naszym zadaniem jest zbudowanie konstrukcji, która sięga określonych miejsc na planszy. Do tego celu używamy specjalnych kulek, które łączą się ze sobą przy pomocy elastycznych ścięgien. Materiał z którego są wykonane, sprawia, ze tworzona przez nas konstrukcja, bywa bardzo niestabilna, dlatego koniecznym jest rozsądne rozmieszczanie poszczególnych kulek, tak by stanowiły one przeciwwagę nie pozwalajac na wykonywanie całości niekontrolowanych wychyłów. Tytuł ten cechuje się dużą grywalnością i pomimo wtórnego pomysłu potrafi.


Pobierz: Jelly Tower


soccerstarSoccerStar to darmowa gra o tematyce piłkarskiej, uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Zadaniem gracza jest tu prowadzenie własnego zawodnika w taki sposób, by ten w miarę postępów w grze, piął się na co raz wyższe szczeble kariery piłkarskiej. Zanim jednak przystąpimy do zabawy, koniecznym będzie wykreowanie swej postaci, co czynimy określając jej wygląd a także pozycję na której będzie funkcjonowała. Podczas rozgrywki, będziemy musieli dbać zarówno o kwestie związane z treningiem, zwiększającym umiejętności naszego wirtualnego podopiecznego. Nasza uwaga będzie musiała być skupiona również na kwestiach związanych z codziennym bytowaniem piłkarza. Grafika wykonana została w sposób humorystyczny, a cała produkcja to prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej.


Pobierz: SoccerStarZobacz również: