Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 66: Przeglądarkowe adaptacje
Piątek, 27 Kwiecień 2012 15:55, Wpisany przez Rafał Predko
Dzisiejsze wydanie Strefy Gracza to prawdziwa uczta, dla wszystkich którzy w poszukiwaniu weekendowej rozrywki, postanowili spędzić choć chwilę tego czasu w wirtualnym świecie. Przygotowaliśmy dla Was sześć arcyciekawych tytułów i co ciekawe ponad połowa z nich to przeglądarkowe wersje znamienitych produkcji, od wielu lat wyznaczających trendy świata gier komputerowych. Któż bowiem z szanujących się graczy nie słyszał choćby o cyklu Migtht and Magic, Star Wars, The Cultures czy też o naszym rodzimym Wiedźminie. Tak to nie żart, wszystkie z wymienionych tu gier znajdziecie w Strefie gracza. Oczywiście nie stanowią one wiernego odzwierciedlenia tego co znamy z pierwowzorów, jednak zawarty w nich potencjał z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. To jednak nie wszytko co przygotowaliśmy na okazję rozpoczynającego się dziś weekendu, bowiem jak się za chwilę przekonacie, mamy w ofercie również dwie fascynujące gry z gatunku MMO, z których jedna to taktyczna strzelanka w stylu Team Fortes 2, oprawiona kolorową, przyjemną dla oka grafiką, drugą zaś stanowi nieprzeciętnie grywalna strategia czasu rzeczywistego, naszpikowana elementami RPG, pozwalająca przenieść się do nękanej nieustanną wojną, krainy fantasy. Zasiądźcie zatem wygodnie przed ekranami swoich monitorów i zapominając o wszelkich troskach, oddajcie się rozgrywce. Miłej zabawy...


world of_battles World of Battles: Morningstar to darmowa gra z gatunku MMORTS, wzbogacona elementami typowymi dla nurtu RPG. Na czas zabawy przenosimy się do krainy fantasy gdzie trwa nieustanna wojna pomiędzy dziewięcioma rasami (Elfy, Krasnoludy, Nieumarli, Mroczne Elfy, Orki, Rycerze, Barbarzyńcy, Bestie oraz Amazonki). Gracz ma możliwość wyboru jednej ze stron konfliktu, z których każda charakteryzuje się odmiennością względem podległych jednostek a co za tym idzie całkowicie inną taktyką walki. Oczywiście każda z ras posiada swoje mocne jak i słabe strony, dzięki czemu koniecznym będzie opracowanie własnej strategii pozwalającej stawić czoła określonemu niebezpieczeństwu. Podczas walki urywamy zarówno ataków magicznych jak i klasycznego oręża a prowadzony przez nas bohater zdobywając punkty doświadczenia, awansuje na kolejne poziomy rosnąc tym samym w silę. Całość przedstawiona została za pomocą świetnie wykonanej – dopracowanej grafiki.


Pobierz: World of Battles: Morningstar


super NMCSuper MNC to darmowa gra przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, w której połączono elementy typowe dla strzelarek i strategii. Zasady rozgrywki przypominają to co znamy z wielkiego hitu pt. Team Fortes 2. Podobnie jak tam bowiem, bierzemy udział w grupowych walkach z użyciem różnego rodzaju broni palnej. Wybierając jedną z dostępnych postaci, będziemy starali się wspomóc swoją drużynę w najlepszy z możliwych sposobów. Do naszej dyspozycji oddano wojowników takich jak: Commandos, Striker, Enforcer, Defenders czy Sharpshooter. Każdy z nich cechując się innymi właściwościami, oferuje nam odmienną technikę walki pełniąc jednocześnie charakterystyczną dla siebie funkcję w oddziale. Warto też wspomnieć, że powyższa gra stanowi konwersję hitu z konsoli Xbox 360 jednak w przypadku wersji PC jest to tytuł funkcjonujący jako Free to Play. Cechą gry jest kolorowa, komiksowa grafika oraz dynamiczna akcja.


Pobierz: Super MNC


starwarsStar Wars: Clone Wars Adventures to przeglądarkowa gra MMORPG, stanowiącą nawiązanie do animowanego serialu pod tym samym tytułem. Wcielając się w postać Rycerza Jedi weźmiemy udział we wspaniałej przygodzie, podczas której przyjdzie nam wykonywać rozmaite zadania na rzecz republiki. Zanim jednak przejdziemy do właściwej zabawy, koniecznym będzie stworzenie postaci reprezentującej nas podczas rozgrywki. Proces kreacji bohatera ogranicza się do wyboru jego rasy (człowiek, klon oraz Twi'lek) płci oraz wyglądu. Następnie po przejściu podstawowego treningu zostajemy wcieleni do grona pełnoprawnych wojowników. Wtedy to uzbrojeni w świetlny miecz lub też zasiadając za sterami kosmicznych myśliwców przyjdzie nam mierzyć się w walce z siłami wroga.


Pobierz: Star Wars: Clone Wars Adventures


might and_magicMight and Magic Heroes Kingdoms to przeglądarkowa gra strategiczna, z akcją osadzoną w kultowym uniwersum. Wybierając jedna z 4 dostępnych w grze nacji, będziemy starli się stworzyć prawdziwą potęgę militarną. Każda z dostępnych w grze stron konfliktu ma swoje zarówno wady jak i zalety i tylko umiejętne wykorzystanie tych specyfikacji, przyczynić może się do jednoznacznego sukcesu, Oczywiście koniecznym będzie szkolenie różnego rodzaju jednostek, specyficznych dla danej nacji bowiem tylko silna armia może pomóc nam w osiągnięciu celu. W trakcie zabawy wykonujemy różnego rodzaju zadania, walczymy z przeciwnikami a w efekcie awansując na kolejne poziomy zyskujemy co raz większe możliwości. Rozgrywka umożliwia również podboje innych miast a tym samym zwiększenie podległych nam terenów. Might and Magic Heroes Kingdoms to bardzo ciekawa gra strategiczna, którą z pewnością docenią nie tylko wierni wielbiciele serii.


Pobierz: Might and Magic Heroes Kingdoms


wiedzminWiedźmin: Versus to darmowa gra MMORPG uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Naszym jedynym celem są tu bezprecedensowe walki z innymi graczami, podczas których zdobywamy punkty doświadczenia a następnie rozwijamy swoje umiejętności, zwiększając tym samym skuteczność w trakcie bojów. Do naszej dyspozycji oddano trzy klasy postaci: tytułowego wiedźmina, czarodziejkę oraz przerazę. Każda z tych osobistości różni się pod względem cech oraz sposobu walki. Rozgrywka jest na tyle ciekawa, że przed każdym pojedynkiem, musimy ustalić własną strategię, która mogłaby sprawdzić się w przypadku określonego przeciwnika. Początkowo dysponujemy jedynie podstawowym uzbrojeniem jednak z czasem zdobywamy nowy, co raz potężniejszy oręż.


Pobierz: Wiedźmin: Versus


culturesCultures Online to darmowa gra przeglądarkowa, stanowiąca kontynuację dość popularnej serii strategii, podobnych do cyklu The Settlers. Garcz wybierając jedną z dwóch nacji (Wikingowie lub Azjaci), będzie musiał dbać o rozwój dowodzonej przez siebie osady. Najbardziej podstawową kwestią rozgrywki, będzie tu pozyskiwanie surowców. To dzięki nim możliwym stanie się wznoszenie różnego rodzaju budowli, czy też tworzenie wszelkich produktów. Oczywiście oprócz warstwy gospodarczej, istotną kwestię stanowić będzie również płaszczyzna militarna, bowiem jak się okaże niejednokrotnie przyjdzie nam walczyć z przeciwnikami, również kontrolowanymi przez innych graczy. Podczas zabawy nie zabraknie też interesujących zadań do wykonania, oraz związanych z nimi, dalekich podróży.


Pobierz: Cultures Online

Zobacz również: