Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 64: Gatunkowy miszmasz
Piątek, 13 Kwiecień 2012 19:52, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie! Dziś jak w każdy piątek przygotowaliśmy dla Was zestaw sześciu, wartych uwagi gier, które choć darmowe, potrafią sprawić wiele frajdy. Poświęćcie im trochę czasu a przekonacie się, że każda z tych propozycji to prawdziwy rarytas, który biorąc pod uwagę przewidywaną na ten czas pogodę, może stanowić skuteczną broń w walce z weekendową nudą. Wśród prezentowanych dziś tytułów znajdują się bowiem gry, stanowiące prawdziwy, gatunkowy miszmasz. Każda z nich oferuje zupełnie inne doznania a także całkowicie odmienny klimat. Kolejną kwestią, o której warto wypomnieć jest to, że zebrane poniżej perełki to zarówno produkcje dające uruchomić się z pozycji przeglądarki internetowej jak i takie, w które pogramy pobierając odpowiedni plik. Nie sposób pominąć również tego, że jedna z propozycji zawiera w sobie aż trzy gry, stanowiące bezwzględną klasykę gatunku FPS. Niektórych ucieszy zapewne obecność prezeglądarkowej wersji, wielkiego hitu pt. Minecraft. Mamy również coś dla fanów uniwersum Warhammer - w postaci najnowszej produkcji MMO, bazującej na tym jakże popularnym świecie, wykreowanym na potrzeby kultowej gry figurowej. Zawiedzeni nie powinni być również fani piłki nożnej, mrocznych gier z gatunku MMORPG a także miłośnicy nieskomplikowanych zręcznościówek. Tym samym, życząc udanego weekendu, zapraszamy do wspólnej zabawy...


Warhammer onlineWOH Warhammer Online: Wrath of Heroes to gra z gatunku MMO, ukierunkowana na model Free to Play, której akcja przeniesie nas do świata wiecznej wojny. Rozgrywka ukierunkowana została na walki okraszone czystą akcją. Udział w nich wezmą postacie, sterowane przez graczy, podzielone na trzy sześcioosobowe grupy, rywalizujące na specjalnych arenach. Przed przystąpieniem do zabawy, określamy postać, w którą wcielimy się na czas rozgrywki. Dokonujemy tego wybierając swojego ulubieńca spośród kilkunastu dostępnych wojowników. Każdy z nich różni się od pozostałych tak wyglądem jak i technikami oraz sposobem walki. Wśród nich natkniemy się zarówno na osobników walczących w zwarciu jak i na dystans a także postaci parające się magią.


Pobierz: Warhammer Online: Wrath of Heroes


Power SoccerPower Soccer to darmowa gra przeglądarkowa, pozwalająca wziąć czynny udział w rozgrywkach piłkarskich. Tworząc swoją drużynę, zyskamy możliwość rywalizacji z innymi ekipami. W miarę postępów nasza załoga zdobywa punkty rankingowe, zyskując tym samym doświadczenie. Zabawa swoimi zasadami przypomina to co znamy z gier z cyklu FIFA i dostarcza nam czysto zręcznościowych wyzwań. Program oferuje zarówno możliwość zabawy w pojedynkę jak i w trybie dla wielu graczy. Niezaprzeczalne zalety Power Soccer, to dopracowana kolorowa grafika oraz nieprzeciętna grywalność. Dla miłośników tego typu gier jest to pozycja obowiązkowa, tym bardziej ze udostępniono ją za darmo.


Pobierz: Power Soccer


SlayinSlayin to darmowa, nieskomplikowana gierka zręcznościowa, zawierająca w sobie elementy typowe dla gatunku RPG. Gracz wcielając się w uzbrojonego w miecz rycerza, przemierzał będzie kolejne plansze, walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Uśmierceni wrogowie pozostawiają po sobie złoto, za które kupujemy co raz lepsze wyposażenie lub artykuły pozwalające uleczyć rany. Oprócz tego zdobywamy również punkty doświadczenia i awansując na wyższe poziomy, stawiamy czoła co raz bardziej wymagającym przeciwnikom. Gra pomimo nieskomplikowanego wyglądu potrafi przykuć uwagę na dłuższy czas.


Pobierz: Slayin


Dead FrontierDead Frontier to darmowa gra z gatunku MMORPG, za sprawą której przeniesiemy się do świata opanowanego przez zombie. Naszym zadaniem będzie tu wykonywanie rożnego rodzaju zadań, i tym samym przemierzanie, niebezpiecznych zakamarków plansz. Podczas rozgrywki koniecznym będzie zachowanie szczególnej ostrożności, bowiem niebezpieczeństwa nadejść mogą z każdej strony. Na szczęście na wypadek konieczności walki, twórcy przygotowali dla nas całkiem pokaźny arsenał, w którym znajdziemy blisko 100 zróżnicowanych broni. W miarę postępów grze zdobywamy punkty doświadczenia i osiągając kolejne poziomy stajemy się Jeszce bardziej skuteczni.


Pobierz: Dead Frontier


Minecraft ClasicMinecraft Classic to przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych ostatnimi czasy gier komputerowych, pt. Minecraft. Gracz wciela się tu w postać, która samotnie będzie starała przetrwać w wygenerowanym przez komputer świecie. To w jaki sposób upływać będzie jej egzystencja zależy wyłącznie od gracza. Dzięki możliwościom, które dali na twórcy gry mamy szansę zmieniania okolicy według własnego uznania. Dzieje się tak, bowiem cały świat w którym przyszło nam bytować składa się z niewielkich sześcianów, podzielonych na kilkadziesiąt rodzajów surowców, z których tworzyć możemy różne rzeczy, narzędzia, broń, budynki itp. W kwestii tworzenia ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz umiejętności nabyte przez naszą postać.


Pobierz: Minecraft Classic


Doom Triple_PackDoom Triple Pack to zestaw trzech klasyków (Doom, Heretic oraz Hexen), w które zagramy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wszystkie te gry to jedne z pierwszych produkcji reprezentujących gatunek FPS i dla wielu stanowić mogą swoisty powrót do przeszłości. Młodsi gracze zaś zyskają niepowtarzalną okazję zapoznać się historią branży gier komputerowych i to bez konieczności instalowania jakichkolwiek plików, bowiem do zabawy wystarczy komputer podłączony do Internetu z zainstalowanym oprogramowaniem Flash Player 10.


Pobierz: Doom Triple Pack


Zobacz również: