Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 60: Zestaw dla każdego
Piątek, 09 Marzec 2012 11:23, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie. Oto przed Wami kolejne - sześćdziesiąte już wydanie Strefy Gracza, a w nim jak zwykle porcja arcyciekawych gier, wybranych spośród tych, które w tym tygodniu zasiliły instalkowe zasoby. Pojawia się zatem kolejna okazja by wspólnie, w gronie pasjonatów wirtualnej rozrywki, cieszyć się weekendowym czasem wolnym. Staraliśmy się, aby tytuły, które wchodzić będą w skład dzisiejszego zestawienia, oprócz tego że nieprzeciętnie grywalne, były jak najbardziej różnorodne tak pod względem gatunków jak i sposobów prowadzenia rozgrywki. Plan ten udało nam się zrealizować w osiemdziesięciu procentach, bowiem jak się za chwilę przekonacie, dwie spośród znajdujących się poniżej produkcji reprezentują nurt określany jako MMORPG. Różnią się one jednak od siebie sposobem przedstawienia akcji a tym samym schematem przebiegu zabawy. Uznajmy to jednak jako wyjątek potwierdzający regułę i zwróćmy jednocześnie uwagę na fakt, że pozostałe cztery gry to prawdziwie odmienne dzieła. Wśród nich znajdziecie bardzo ciekawą strategię RTS, świetną dwuwymiarową strzelankę do zabaw online, sympatyczną bijatykę w stylu retro czy też porządnie wykonaną wersję kultowej gry logicznej zwanej Mahjong. Czy zatem potrzeba czegoś więcej?  Nie mówią już nic więcej zapraszamy do zabawy...


Pandora Saga Pandora Saga: Weapons Of Balance to gra z gatunku MMORPG, za sprawą której wyruszymy w podróż do baśniowej krainy, gdzie czeka nas wiele przygód oraz emocjonujących starć z przeciwnikami. Fabuła gry wiąże się z pewną legendą, według której, w przeszłości cała krainą rządził dobry i sprawiedliwy władca, który swoją potęgę zawdzięczał potężnemu artefaktowi zwanemu Pandora. Pewnej nocy jednak spokój został zakłócony, a to za sprawą ognistego deszczu, który obrócił dostatnią dotąd krainę w proch. Na gruzach dotychczasowego imperium pojawiły się trzy nowe potęgi, których celem jest zwycięstwo i całkowite przejęcie władzy. Gracz wybierając jedną ze stron (Królestwo Św Pfelsteina, Imperium Latuga, oraz Konfederacja Varik) weźmie udział w epickiej przygodzie podczas której, zdobywając doświadczenie i tym samym nowe umiejętności, stawi czoła licznym niebezpieczeństwom podczas wykonywania rozmaitych zadań.


Pobierz: Pandora Saga: Weapons Of Balance


Red StoneRed Stone to gra z gatunko MMORPG oferująca model darmowy rozgrywki określany jako Free to Play. Fabuła gry jest bardzo rozbudowana i za jej sprawa przeniesieni zostaniemy do krainy fantasy, gdzie czeka nas całą masa fascynujących przygód. Zanim jednak przejdziemy do właściwej zabawy, będziemy musieli stworzyć swoją postać, którą wybieramy spośród ośmiu dostępnych klas. Wśród nich znajdziemy giermka, magika, kapłana, łucznika, pogromcę bestii, złodzieja, księżniczkę oraz nekromantę. Każda z tych klas oferuje odmienne techniki walki a ponadto przy awansie na określony poziom może przeistoczyć się w bardziej zaawansowaną formę. Głównym celem, który będzie przyświecał nam podczas rozgrywki, jest tu odnalezienie tytułowego, czerwonego kamienia, który według prastarych podań, posiada potężną moc zniszczenia. Red Stone oferuje kilka ciekawych innowacji względem całej masy gier MMORPG, dzięki czemu uzyskamy tu możliwość transformacji czy też możliwość zwiększania siły ataków magicznych podczas ich używania. Gra cechuje się dużymi pokładami grywalności oraz przyjemną dla oka grafiką 2D.


Pobierz: Red Stone


Zombie GrinderZombie Grinder to bardzo dynamiczna, darmowa strzelanka 2D, w której skupimy się na eksterminacji kreatur zwanych zombie. Gracz wcielając się w jedną z dostępnych w grze postaci, weźmie udział w emocjonującej zabawie, z której nie łatwo będzie ujść z życiem. Schemat rozgrywki to przemierzanie kolejnych plansz i jednoczesna walka z napierającymi na nas ożywieńcami. Stwory te zwykle atakują w grupach, dlatego chcąc sprostać ich agresji koniecznym będzie taktyka, polegająca na sprawnym posługiwaniu się bronią, która dzięki uprzejmości twórców, stanowi naprawdę pokaźnych rozmiarów arsenał. Pozabijane zombiaki , zostawiają po sobie różnego typu przedmioty a także pieniądze, za które po ukończeniu planszy kupujemy różnego rodzaju gadżety oraz amunicję. Pokonywanie przeciwników pozwala ponadto zdobywać punkty doświadczenia, awansowa na kolejne poziomy a tym samym być badziej skutecznym podczas walk. Grafika wykonana została w humorystycznym stylu i pomimo wszechobecnej demolki nadaje grze wesołego klimatu.


Pobierz: Zombie Grinder


StarfareStarfare to bardzo ciekawa, darmowa gra z gatunku RTS, przeznaczona zarówno do rozgrywek dla pojedynczego gracza, jak i oferująca tryb Multiplayer. Na czas zabawy przenosimy się do otwartej przestrzeni kosmicznej, gdzie trwać będą nasze zmagania. Głównym celem jest wyeliminowanie przeciwnika a także troska o to, by ten nie dokonał tego jako pierwszy. Schemat rozgrywki jest typowym dla gatunku RTS dzięki czemu kluczowym aspektem jest tutaj pozyskiwanie surowców. Te zaś zbieramy z dryfujących w kosmosie asteroidów. Surowce pozwalają nam konstruować nowe budynki, produkować pojazdy a także opracowywać nowe technologie. Pomimo, że Starfare jest produkcją darmową, udostępnia ponad 30 rodzajów jednostek i tyleż samo technologii. Co ciekawe, tryb Multi umożliwia jednoczesna zabawę nawet 64 osobom jednocześnie.


Pobierz: Starfare


OGS MahjongOGS Mahjong to darmowa gra logiczna, umożliwiająca zabawę podczas której przydatną będzie jak największa spostrzegawczość. Nasze zadanie to jak zwykle oczyszczenie planszy ze specjalnych klocków, które umieszczono na planszy. Chcąc pozbyć się zalegających tam elementów, musimy wskazywać klocki o identycznych wzorach, by tej jednak zniknęły muszą znajdować się po zewnętrznej stronie stosu, w który zostały ułożone. OGS Mahjong to produkt tworzony na licencji Open Source, co sprawia, że w każdej chwili może zostać wzbogacany dzięki pomysłom chętnych do współpracy twórców.


Pobierz: OGS Mahjong


Kung fu2Kung-Fu 2 to darmowa gra z gatunku bijatyk w której walczymy z napierającymi z naprzeciwka przeciwnikami. Wcielamy się tu w mistrza sztuk walki, który przemierzając kolejne poziomy będzie konfrontował swoje umiejętności w bezpośrednich starciach. Początkowi wrogowie z pewnością nei będą stanowić większych problemów jednak z czasem pojawią się kolejni, nie dość że przewyższający swych poprzedników pod względem umiejętności, to na dodatek wyposażeni niekiedy w broń (również miotaną). Naszym zadaniem będzie uniknąć ataku przeciwnika i wymierzyć celny cios, który w jednej chwili powali agresora na ziemie. Na końcu każdej z plansz czekał będzie wymagający boss, walka z którym stanowić będzie nie lada wyzwanie.


Pobierz: Kung-Fu 2


Zobacz również: