Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 58: Aktualizacja
Piątek, 24 Luty 2012 11:58, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie w kolejnym wydaniu Strefy Gracza. To już nasze 58 spotkanie jednak zanim przejdziemy do jego meritum, wyjaśnimy powód naszej zeszłotygodniowej nieobecności. Przyczyną tego zajścia były porządki w "instalkowej" bazie gier, polegające na modyfikacji niedziałających linków a także na aktualizacji nowszymi wersjami gier. Taki oto proceder wykonywany jest przez nas regularnie, po to by gracze odwiedzający portal, mogli liczyć na pełną funkcjonalność oferowanych przez nas tytułów, ograniczając do minimum nieprzyjemne niespodzianki, które pomimo naszych najszczerszych chęci i tak mogą się pojawić. Wynika to często z tego, że twórcy wypuszczają do sieci kolejną, ulepszoną wersję swoich dzieł, dokonują modyfikacji na stronach swoich projektów lub też całkowicie wycofują z obiegu dostępne dotychczas produkty. Starając się zatem bacznie śledzić to co dzieje się w Sieci, dokonujemy co jakiś czas poprawek, dopasowując nasze zbiory do aktualnego stanu rzeczy. Temat porządków został jednak zakończony i powróci dopiero przy okazji następnej aktualizacji. Dzięki temu, cały miniony tydzień mogliśmy ze spokojem poświęcić na wyszukiwanie kolejnych, perełek ze świata wirtualnej rozgrywki, które choć darmowe, potrafią na dłużej przyciągnąć do ekranów monitora. Spośród nich wybraliśmy najlepsze naszym zdaniem propozycje, do zapoznania się z którymi niniejszym serdecznie zapraszamy...


Bullet Train to darmowa, pierwszoosobowa strzelanka, w której przenosimy się na dziki zachód. Gracz wcielając się w rewolwerowca, ochraniał będzie pędzący pociąg, biegając i skacząc po jego wagonach. Głównym elementem zabawy, będzie tu jednak walka z atakującymi stworzeniami, które nieustannie będą próbowały przedrzeć się przez nasza linie obrony i zniszczyć ochraniany pociąg. Uśmierceni przeciwnicy zostawiają po sobie monety, które po zebraniu zasilają stan naszego konta, pozwalając tym samym na zakup lepszych broni oraz innego typu usprawnień wspomagających nas w walce. Zabawa jest bardzo dynamiczna a kolejne fale agresorów sprawiają, ze w jej trakcie, nawet przez chwilę nie można się nudzić. Całość przedstawiona została za pomocą kolorowej, dopracowanej grafiki.


Pobierz: Bullet Train


Battlemass to darmowa gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, przeznaczona do rozgrywek Multiplayer. Rywalizujący ze sobą gracze, staną na czele oddziałów złożonych z bojowych maszyn, tworzonych w specjalnych silosach, które po wybudowaniu pozwalają kontrolować okoliczny obszar. Plansza podzielona została na tak zwane hexy, po których poruszają się kontrolowane przez nas jednostki. Te zaś różnią się od siebie tak wyglądem jak i sposobem poruszania się a także metodami walki. Co ciekawe w grze istnieje możliwość niszczenia pól planszy w celu utrudnienia poczynań przeciwnika. Celem gry jest całkowite wyeliminowanie sił przeciwnika i przejęcie kontroli nad całą mapą.


Pobierz: Battlemass


Marble Arena 2 to świetna i całkowicie darmowa gra zręcznościowa, wymagająca od gracza zaangażowania swej koncentracji. Naszym zadaniem jest przeprowadzić kolorową kulkę poprzez pomysłowo skonstruowane plansze, zbierając przy tym gwaizdki, porozrzucane w różnych (nawet bardzo nietypowych) miejscach. Oprócz wysiłku czysto zręcznościowego, czekają nas również wyzwania intelektualne, bowiem by osiągnąć cel, niejednokrotnie koniecznym będzie wysilenie szarych komórek. Marble Arena 2 charakteryzuje się bardzo dużym poziomem grywalności oraz dobrze wykonaną, kolorową oprawą graficzną. Dzięki edytorowi możliwym jest tworzenie własnych plansz.


Pobierz: Marble Arena 2


Realm of the Mad God to darmowa, bardzo wciągająca gra, łącząca w sobie cechy zręcznościowej strzelanki oraz nieskomplikowanej produkcji z gatunku RPG. Gracz wybierają swoją postać, typową dla świata fantasy, biegał będzie po planszy pełnej przeciwników, pokonując ich zdobywa doświadczenie awansując tym samym na wyższe poziomy. Niekiedy pokonani wrogowie zostawiają różnego typu wyposażenie, broń czy też odzież ochronną a także mikstury. Co ciekawe początkowo do dyspozycji mamy jednego tylko bohatera, który m jest mag jednak z czasem za zabrane złoto możemy wykupić prawo gry innymi klasami. Zabawa odbywa się w trybie online, dlatego w jej trakcie niejednokrotnie napotkamy bohaterów kontrolowanych przez innych graczy.


Pobierz: Realm of the Mad God


SCP-087 to niekonwencjonalna, darmowa gra z gatunku przygodówek, oferująca doznania rodem z najmroczniejszego horroru. Nasze zadanie jest tu pozornie banalne bowiem jedynym celem jest tu zejście na dół po schodach. Po drodze czeka nas wiele atrakcji w postaci pojawiających się nagle cieni czy tajemniczych odgłosów, wywołujących cierpnięcie skóry. Gra cechuje się dopracowaną grafiką oraz poruszającą ścieżką dźwiękową. Najlepsze efekty uzyskamy grając nocą w ciemnym pokoju, ze słuchawkami na uszach. Co ciekawe wszystkie skrypty generowane są tu w sposób losowy, dzięki czemu każde podejście do tego tytułu wyglądało będzie zupełnie inaczej wywołując efekt zaskoczenia.


Pobierz: SCP-087


OpenMortal to darmowa gra z gatunku bijatyk, która jest świetnie zrealizowaną parodią wielkiego hitu pt. Mortal Kombat. Podobnie jak w słynnym pierwowzorze, zabawa polegać będzie na uczestnictwie w pojedynkach pomiędzy wojownikami walczącymi wręcz. Do naszej dyspozycji oddano 36 wojowników, z których każdy oferuje zupełnie inną taktykę walki odmienne ciosy. Zawodnicy przedstawieni zostali za pomocą dygitalizowanej grafiki, tak jak to miało miejsce w pierwszych odsłonach Mortal Kombat. Niniejsza gra to prawdziwa gratka dla miłośników bijatyk, w której aż roi się od dowcipnych scen.


Pobierz: OpenMortal


Zobacz również: