Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 57: Premierowa gra
Piątek, 10 Luty 2012 14:09, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po raz kolejny Wy wszyscy, których przygnała ku nam chęć wynikająca z potrzeby grania. Co ciekawe, chyba po raz pierwszy w historii naszego cyklu, zdarzyła się sytuacja, kiedy to pośród prezentowanych w nim tytułów, mamy prawdziwą „świeżynkę”, czyli produkt iście premierowy. O planach jego pojawienia się, pisaliśmy na łamach portalu Instalki.pl, jednak punkt kulminacyjny, nastąpił na przełomie kilku poprzednich dni. Wtedy to pojawiła się oficjalna polskojęzyczna wersja gry z gatunku MMORPG, pt. Elsword. To co sobą reprezentuje, stało się wystarczającym argumentem, by bez chwili zastanowienia, umieścić ją na zasłużonym miejscu, znajdującym się wewnątrz Strefy Gracza. Grę Elsword znajdziecie poniżej wraz z nią pięć innych tytułów, które z różnych, aczkolwiek uzasadnionych powodów zostały przez nas zauważone i docenione. Proponując je Wam, dajemy tym samym wyraz naszym własnym oczekiwaniom względem wirtualnej rozrywki, kierując się subiektywnymi odczuciami. Nigdy dotychczas nie pojawiły się z Waszej strony żadne głosy na temat tego, że coś jest nie tak, że należy zrobić coś inaczej, że nasze propozycje są nietrafione Dlatego pozostając wiernym tradycji, zapraszamy do gry...


Elsword to w pełni spolszczona, darmowa gra z Gatunku MMORPG, która zabierze nas do fantastycznego świata stylizowanego na mangowe klimaty. Wraz z fabułą przeniesiemy się do krainy Elios, gdzie czeka na nas do wykonania wiele ciekawych zadań. Do naszej dyspozycji oddano tu sześć całkowicie rożnych postaci, cechujących się odmiennym stylem walki a także unikatowymi umiejętnościami. Oczywiście jak w każdym MMORPG, będziemy zdobywać punkty doświadczenia, dzięki którym awansujemy na wyższy poziom rozwoju, zwiększając tym samym swoje umiejętności. Rozgrywka łączy w sobie cechy bijatyk, platformówek oraz RPG, pozwalając toczyć widowiskowe walki tak z innymi graczami jak i przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Twórcy nie zapomnieli również o możliwości kolekcjonowania ekwipunku, którego poszczególne elementy mogą znacząco wpłynąć na charakterystykę naszego podopiecznego.


Pobierz: Elsword


Dungeon Fighter Online to darmowa gra z gatunku MMORPG, która cechuje się dużą nieustającą akcją oraz dużą dynamiką rozgrywki. Każdy z graczy przystępujących do rozgrywki, wybiera jedną z sześciu dostępnych postaci, różniących się od siebie klasą, którą reprezentują. Twórcy nie umożliwili nam tutaj żadnych opcji pozwalających modyfikować wygląd wybranego bohatera, dlatego musimy zadowolić się gotowymi projektami, przypisanymi dla każdej ze specjalizacji. Wśród postaci znajdują się: Fighter, Gunner, Mag, Priest, Thief, Slayer. Każda z nich cechuje się odmiennością w kwestii walki a także umożliwia awans na kolejne poziomy doświadczenia, otwierając tym samym ścieżki pozwalające przeistoczyć się w jedną z możliwych subklas. Oczywiście każdy rodzaj postaci, ma swoją własną taktykę oraz technikę walki. Podczas zabawy, wykonujemy zlecone zadania, znajdujemy lub kupujemy nowe przedmioty a także współpracujemy bądź też walczymy z innymi graczami. Użyta w grze kolorowa grafika, wykonana została na styl japońskich kreskówek.


Pobierz: Dungeon Fighter Online


MLB Dugout Heroes to darmowa gra MMO o tematyce sportowej, która zabierze nas w podróż do świata dyscypliny zwanej Baseball. Gracze wcielają się tu w zawodników, ligi tegoż sportu, po to by rywalizując z innymi, piąć się na sam szczyt kariery. Wstępując do świata gry, mamy do dyspozycji wszystkie ligi , które istnieją w USA. Dzieje się tak, bowiem twórcy starając się o realizm podczas zabawy, zadbali o licencje, pozwalającą wprowadzić do programu autentyczne nazwy klubów oraz nazwiska zawodników. Zasady rozgrywki oraz jej mechanika, nie powinny sprawić nikomu większych problemów. Zatem nawet jeśli ktoś dotychczas nie miał okazji, by zapoznać się z prawami rządzącymi tym co dzieje się na boisku do Baseballa nie powinien mieć większych problemów z odnalezieniem się podczas zabawy. Nasza aktywność podczas gry polega na wykonywaniu kolejnych zadań, podczas których rywalizujemy z innymi graczami. Postępy w grze zapewniają rozwój umiejętności naszej postaci a także możliwość korzystania z nowych gadżetów. Grafika wykonana została starannie a całość doskonale scala adekwatna do niej ścieżka dźwiękowa.


Pobierz: MLB Dugout Heroes


Battle Dex to darmowa gra strategiczna o tematyce militarnej, która rozgrywana jest w systemie turowym. Twórcy postanowili wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników, tworząc produkt, umożliwiający zabawę zarówno w trybie Multi jak i Single Player. Każdy z graczy biorący udział w zabawie, dysponuje talią określonych kart, których właściwości wpływają bezpośrednio na to co dzieje się na polu bitwy. Z czasem, w miarę postępów w rozgrywce, mamy możliwość pozyskać całkowicie nowe karty, również unikalne względem kart przeciwników. Plansza składa się z heksagonalnych pól, po których przemieszczamy nasze jednostki a naszym zadaniem będzie wyeliminowanie wszystkich podkomendnych przeciwnika. Rozgrywka odbywa się w turach i trzeba przyznać że jest naprawdę wciągająca. Całość oplata pomysłowo zaprojektowana szata graficzna oraz ciekawe efekty dźwiękowe.


Pobierz: Battle Dex


Communism Muscle Cars jest darmową grą wyścigową, w której przyjdzie nam rywalizować z komputerowymi przeciwnikami. Fabuła zabierze nas w podróż do niedalekiej przyszłości – do roku 2017. Wtedy to gdy cały świat pogrążył się w wielkim kryzysie, pojawiła się nowa nadzieja, pod postacią ustroju komunistycznego, na który przeszły wszystkie kraje. Oczywiście największym z mocarstw została Rosja, która stał się inicjatorem widowiskowych wyścigów, w których udział biorą kierowcy, prowadzący podrasowane – tuningowane samochody. Do naszej dyspozycji o oddano kilka ciekawie prezentujących się pojazdów, które dodatkowo możemy ulepszać za pomocą różnego rodzaju części co czynimy wydając zarobione podczas wyścigu pieniądze. Waluta posłuży również do zakupu nowych samochodów. Communism Muscle Cars cechuje się ciekawą, dopracowaną grafiką.


Pobierz: Communism Muscle Cars


World Wide Soccer to czysto zręcznościowa gra sportowa, pozwalająca wziąć udział w rozgrywkach piłki nożnej. Wybierając jedną z szesnastu drużyn narodowych, staniemy do rywalizacji z komputerowym przeciwnikiem. Nasze zadanie to oczywiście wygrać każdy z meczy do których przystąpimy. Rozgrywka sama w sobie nie jest skomplikowana i oferuje zdecydowanie zręcznościowy charakter zabawy. W jej trakcie przyjdzie nam więc walczyć o przejęcie piłki, podawać do współzawodników a także starć się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Oprócz tego, będziemy mieli wgląd w charakterystyki naszych zawodników a także w ustawienia taktyczne. Grafika, której uświadczymy podczas zabawy choć nie doskonała, dodaje grze specyficznego klimatu a ten z pewnością docenią miłośnicy nieskomplikowanych gier sportowych.

Pobierz: World Wide Soccer


Zobacz również: