Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 54: Trzy głośne tytuły
Piątek, 20 Styczeń 2012 13:10, Wpisany przez Rafał Predko
Gry MMO stanowią obecnie duży procent produkcji, tworzonych z myślą o komputerowych graczach. Wśród nich znajdziemy tytuły reprezentujące rozmaite gatunki, zróżnicowane względem gustów użytkowników. Dlatego właśnie wśród produktów przeznaczonych tylko i wyłącznie do rozgrywek online, znajdziemy nie tylko sterzlanki, czy też RPG, ale również gry sportowe, gry akcji, wyścigi, gry strategiczne, karcianki a nawet przygodówki. Powszechnym stało się więc tworzenie i udostępnianie produkcji darmowych, wymagających jedynie dobrowolnych opłat w przypadku gdy chcemy uzyskać dodatkowe profity podczas zabawy. Coraz częściej dochodzi również do sytuacji, kiedy to gry czysto komercyjne, za możliwość użytkowania których musieliśmy płacić, przechodzą na system Free-to-Play, umożliwiając darmową zabawę każdemu, kto pobierze i zainstaluje ją na dysku swojego komputera. My za pośrednictwem Strefy Gracza często proponowaliśmy i jeśli wciąż będzie taka możliwość - proponować będziemy tytuły, reprezentujące nurt MMO, jednak nie tylko, bowiem pośród nich znajdziecie również propozycje umożliwiające zabawę offline. Dzieje się tak bowiem selekcja dokonywana jest wyłącznie na podstawie grywalności, której uświadczyliśmy podczas obcowania z rzeczonymi grami. W dzisiejszym zestawieniu co prawda dominują produkcje MMO jednak znalazła się również jedna, gwarantująca dobrą zabawę w trybie Single Player. Warto też dodać, że połowa z prezentowanych poniżej tytułów w to produkcje w pewien sposób kultowe, odwołujące się do klasyki światowego kina, klasycznych, "papierowych RPG" a także legend świata gier komputerowych. Uważacie że przesadzamy? Sprawdźcie sami...


Star Trek Online to gra z gatunku MMORPG, która zabierze nas w podróż po jednym z najsłynniejszych światów Sience Fiction, znanych z kina i telewizji. Gracz decydujący się na rozgrywkę, wciela się tu w postać kapitana międzygwiezdnego statku. Zanim to jednak nastąpi pojawi się konieczność wyboru jednej z ras, obecności której uświadczyć mogliśmy w produkcjach filmowych czy też za pośrednictwem serialu. Wśród nich znajdziemy m.in. Wolkan, Andorian, Klingonów a także ludzi. Oprócz tego że stworzony przez nas bohater pełnił będzie funkcję dowódcy, możemy również przydzielić mu dodatkowe obowiązki, określając tym samym specjalistyczną profesję (inżynier, naukowiec, lekarz, dyplomata itp.). Rozgrywka przebiega w taki sposób, że przemierzając odległe galaktyki w kosmicznej przestrzeni wykonujemy kolejne misje, polegające na walce, handlu czy też eksploracji świata gry. Podczas zabawy rozwijamy umiejętności, adekwatne do wybranej specjalizacji naszego kapitana a także przejmujemy kontrolę nad co raz potężniejszymi pojazdami oraz liczniejszą załogą.


Pobierz: Star Trek Online


Dungeons Dragons Online: Eberron Unlimited to gra z gatunku MMORPG, rozgrywana w znanym świecie, wykreowanym na potrzeby klasycznego RPG. Na czas rozgrywki przeniesiemy się do krainy podzielonej na niewielkie kontynenty. To właśnie tam rozgrywać będzie się przygoda w której weźmiemy udział jako przedstawiciel jednej z stereotypowych klas (barbarzyńca, wojownik, łotrzyk, druid, paladyn, łowca itp.). Zanim jednak określimy swoje przeznaczenie w kwestii sposobu walki jak i możliwych do opanowania umiejętności, będziemy musieli wybrać swoją rasę (człowiek, elf, krasnolud, niziołek). Dla wszystkich graczy, zdecydowanych podjąć się wyzwania, przygotowano liczne questy oraz możliwości działań grupowych. Oczywiście znaczną część rozgrywki pochłonie walka. To właśnie dzięki zabijaniu różnego rodzaju przeciwników, zyskiwać będziemy doświadczenie, co w efekcie pozwoli awansować na kolejne poziomy i rozwijać bohatera.


Pobierz: Dungeons Dragons Online: Eberron Unlimited


Perfect World to gdarmowa gra z gatunku MMORPG, która przez niektórych graczy uważana jest za najlepszą tego typu produkcję. Wraz z fabułą przeniesiemy się do krainy fantasy, w której jako reprezentant jednej z 5 dostępnych ras będziemy mieli okazję wyruszyć na wspaniała przygodę. Każda z ras umożliwia dodatkowo wcielenie się w wybraną klasę, co w duzym stopniu determinuje naszą taktykę walki jak i zestaw wyuczonych umiejętności specjalnych. W trakcie rozgrywki mamy też możliwość nauczenia się rzemiosła oraz interakcji społecznych. Co ciekawe w grze może dojść np. do ślubu. Inną ciekawą opcją jest możliwość obserwowania świata gry z powietrza co umożliwiają nam odmienne dla każdej rasy przedmioty czy tez stworzenia. Standardowo podczas rozgrywki zdobywamy punty doświadczenia, wykonujemy questy następstwem czego jest awans na kolejne poziomy. Program cechuje się ładna choć już trochę przestarzałą grafiką oraz duża dawka grywalności.


Pobierz: Perfect World


Blitz1941 to darmowa gra strategiczna, której tło stanowią działania zbrojne mające miejsce podczas II Wojny Światowej na terenach Europy. Gracze zasiadając za sterami ówczesnych czołgów, rywalizować będą w starciach odbywających się pomiędzy dwiema stronami konfliktu (Sowieci i Niemcy). Podczas walk odwiedzimy miejsca w których faktycznie podczas wojny dochodziło do batalii. Wśród nich znajdują się również miasta polskie. Rozgrywka przebiega w taki sposób, że jedna ze stron kontrolując określony teren, pozyskuje zeń określone profity znacznie przyspieszające rozwój armii. Zadaniem przeciwników jest natomiast możliwie jak najszybsze przejęcie obszaru. Podczas zabawy zdobywamy różnego rodzaju odznaczenia oraz punkty doświadczenia co w efekcie pozwala na zdobycie nowych umiejętności, nowych czołgów oraz elementów dodatkowych. Warto nadmienić, że do naszej dyspozycji oddano tu blisko 60 rodzajów wiernie odwzorowanych maszyn z tamtego okresu.


Pobierz:
Blitz1941


Myth War II to darmowa produkcja MMORPG, wraz z którą przeniesiemy się do baśniowej krainy w której legendy współistnieją z zaawansowaną technologią. Rozgrywka przebiega w sposób klasyczny nieodbiegający od tego do którego przyzwyczaił nas ten gatunek. Tradycyjnie, na samym początku zabawy kreujemy własną postać, określając jej płeć oraz rasę, którą wybieramy z czterech dostępnych. Wśród wspomnianych ras znajdziemy Ludzi, Centaurów, Magów oraz Cyborgów. Każda z nich różnie się wyglądem oraz umiejętnościami specjalnymi. W programie istnieje też możliwość posiadania własnego zwierzaka, który podobnie jak nasza postać, zdobywa punkty doświadczenia pozwalające rozwijać jego umiejętności.


Pobierz: Myth War II


System Shock Portable to darmowe remake wielkiego hitu z gatunku FPS, w którym duży nacisk położono na przygodowe elementy rozgrywki. Gacz wciela się tu w postać hackera, któremu wszczepiono specjalny implant, oddziałujący na jego układ nerwowy. Operacja ta była zabiegiem, na tyle skomplikowanym, że wymagała wprowadzenia naszego bohatera w stan śpiączki. Po wybudzeniu okazuje się, że kontrola nad obiektem w którym przeprowadzano ów zabieg, została przejęta przez sztuczną inteligencję komputera sterującego o nazwie Shodan. Podczas zabawy, będziemy zmuszeni walczyć z atakującymi nas przeciwnikami ale też przyjdzie nam rozwiązywać niełatwe niekiedy zagadki. Do naszej dyspozycji oddano tu wiele rodzajów broni oraz gadżetów, pomagających podczas wykonywania misji. Grafika pomimo, że trąci archaizmem w żaden sposób nie przeszkadza w dobrej zabawie, której domenę stanowią niezapomniane emocje.


Pobierz: System Shock Portable

Zobacz również: