Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 53: Huhuha huhuha nasza zima zła
Piątek, 13 Styczeń 2012 14:49, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie. Dziś w Strefie Gracza przygotowaliśmy dla was prezentację kolejnych sześciu gier komputerowych, które miejmy nadzieję, umilą Wam weekendowy czas wolny. Ktoś mógłby powiedzieć, że to strata czasu, że lepiej spędzić te chwile w bardziej aktywny sposób i zamiast ślęczeć przed ekranem monitora, wyruszyć z domu. Zanim więc ktokolwiek zacznie głośno wygłaszać takie twierdzenia, proponujemy spojrzeć za okno. Nam od samego patrzenia, nie chce się nawet myśleć o perspektywie wyściubienia nosów na ten ziąb, który dodatkowo zwielokrotniany jest pochmurną, deszczową pogodą. Oczywiście istnieją w naszym kraju rejony otulone śnieżnym puchem, gdzie w najlepsze trwają zimowe harce, uskuteczniane przez miłośników białego szaleństwa. Bądźmy jednak realistami - nie ma możliwości byśmy udali się tam wszyscy. Nie martwcie się jednak Wy, którym nie dane będzie obcować ze śnieżnym krajobrazem, bowiem jak już zostało zapowiedziane na wstępie, mamy dla Was sześć bardzo atrakcyjnych propozycji w postaci darmowych gier komputerowych. Wśród nich znajdują się zarówno produkcje, których przeznaczenie stanowi rozgrywka online jak i takie, gdzie grać możemy w pojedynkę. Najbardziej usatysfakcjonowani powinni być dziś wielbiciele gatunku FPS, stanowiącego połowę niniejszego wydania. Oprócz tego znajdziecie tutaj dynamiczną bijatykę z elementami RPG, kolorową ścigałkę adresowaną dla całej rodziny oraz ciekawą skradankę, ubarwioną mrocznym klimatem. Życząc więc udanego weekendu zapraszamy do zabawy...

Repulse Online to darmowa gra z gatunku MMOFPS, której akcja przeniesie nas do świata typowego dla stylu Science Fiction. Gracz wciela się tu w postać futurystycznego komandosa, i przyłączając się do jednej z grup, walczy w imię jej zwycięstwa i chwały. Do nasze j dyspozycji oddano tu mozliwość wcielenia się w jedną z trzech klas, które stanowią kolejno: Sniper, Engineer, Assault. Każdy z nich posiada typowe dla siebie umiejętności oraz specjalistyczne wyposażenie. Podział taki znamy doskonale z tytułów takich jak seria Battlefield. Podobnie sprawa wygląda w kwestii trybów rozgrywki, które stanowią klasyczny przykład stylów zabawy znanych z wielu innych sieciowych strzelanek (Deathmatch, Capture the Flag itp.) . Oprawa graficzna jak i dźwiękowa tego programu wykonane zostały solidnie, co w dużej mierze czynie ten produkt jeszce bardziej atrakcyjnym.


Pobierz: Repulse Online


Grand Chase to badzo ciekawe połączenie „chodzonej” bijatyki oraz gry z gatunku MMORPG, podrasowanej mangowym klimatem. Wybierając jedną z trzech dostępnych postaci, decydujemy się tym samym na rozgrywkę określoną klasą. Z czasem zyskamy możliwość awansu na kolejne poziomy a w konsekwencji będziemy mogli przeistoczyć się w wojownika reprezentującego jedną z 8 technik walki (Knight, Archer, Magician, Spell Knight, Spearman, Crossbow, Alchemist i Dragon Knight). Sednem rozgrywki są tutaj zadania, wykonywanie których zmusza nas do ciągłej walki, czego konsekwencja są zdobywane punkty doświadczenia. Oprócz głównego trybu rozgrywki, mamy do dyspozycji jeszcze możliwość zabawy w konwencji PvP Battle. Wtedy to zostaniemy przeniesieni na niewielkich rozmiarów arenę, gdzie naparzamy się z innymi graczami. Grand Chase cechuje się duża dynamiką rozgrywki oraz i bajecznie kolorową grafiką.


Pobierz: Grand Chase


Hovorun to darmowa gra MMO, w której esencję zabawy stanowią dynamiczne wyścigi pojazdów unoszących się nad ziemią. Początkowo nasza maszyna spełnia jedynie podstawowe funkcje, jednak z czasem, gdy zarobimy trochę grosza, będzie można rozbudować ją o nowe elementy ułatwiające osiągnięcie pierwszego miejsca w wyścigu. Wśród nowych gadżetów znajdziemy między innymi broń, pozwalającą atakować przeciwników. Na trasach, które będziemy przemierzać, niejednokrotnie znajdziemy różnego rodzaju bonusy a także monety zasilające nasze konto. Program cechuje się kolorową, radosną grafiką przywodzącą na myśl kreskówki.


Pobierz: Hovorun


Atak Terror: Project Fateh to darmowa strzelanka z gatunku FPS, w której przyjdzie nam walczyć z bezwzględnymi terrorystami. Gracz wciela się tu w członka ekipy do zadań specjalnych, który wykonując kolejne misje, będzie zmuszony ratować zakładników, rozbrajać ładunki wybuchowe i w razie potrzeby, eliminować zagrożenie w postaci przestępców. Do naszej dyspozycji oddano specjalistyczny sprzęt, pomagający w wypełnianiu wspomnianych tu zadań a także wiele rodzajów broni. Rozgrywka często polegać będzie na przemierzaniu korytarzy kolejnych budynków i sprawdzaniu wszystkich pomieszczeń bowiem nigdynie wiadomo gdzie kryją się tytułowi terroryści. Atak Terror: Project Fateh oferuje nie najgorsza grafikę oraz emocje, które wyzwalają się podczas rozgrywki.


Pobierz: Atak Terror: Project Fateh


Deity to świetna darmowa gra akcji którą z powodzeniem zaliczyć można do grona tytułów określanych jako skradanki. Na czas rozgrywki przeniesiemy się do nierealnej krainy, gdzie wcielając się w postać istoty o nadprzyrodzonych zdolnościach, przyjdzie nam eliminować pojawiające się na każdym kroku zagrożenie. Będą nim przeciwnicy – uzbrojeni i niebezpieczni. Otwarta walka z nimi nie ma jednak większego sensu bowiem w konfrontacji siłowej polegniemy niczym naiwne dziecko. Ideą zabawy, jak i jedyną słuszną taktyką jet tutaj wykorzystywanie ciemności oraz różnego rodzaju kryjówek, pozwalających z zaskoczenia używać boskich mocy. Grafika prezentuje się bardzo dobrze co w połączeniu z grywalnością daje nam produkt zdecydowanie godzien uwagi.


Pobierz: Deity


Resident Evil Memory to darmowa gra z gatunku FPS, będąca hołdem złożonym w kierunku trzech pierwszych części tego sławnego cyklu. Wcielamy sie tu w postać samotnego bohatera, który przemierzając opanowane przez zombiaki miasto, walczył będzie o przeżycie. Do naszej dyspozycji oddano kilka rodzajów broni, która skutecznie ugasi zapał zbliżających się pokrak. Należy jednak kontrolować amunicję, bowiem ta dość szybko się zużywa a o kolejne zapasy wcale nie jest łatwo. Oprócz tego, jak we wszystkich grach opatrzonych nazwą Resident Evil, chlebem powszednim będzie rozwiązywanie różnego typu zagadek oraz używanie znalezionych przedmiotów. Resident Evil Memory to bardzo ciekawe spojrzenie na cykl Resident Evil.


Pobierz: Resident Evil Memory

Zobacz również: