Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 52: Nowy rok - Nowe nadzieje
Czwartek, 05 Styczeń 2012 13:16, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po dwutygodniowej przerwie, której powodem było nic innego jak Bożonarodzeniowe Święta, oraz sylwestrowe szaleństwa. Roześmiani więc wkroczyliśmy w nowy - 2012 rok, mając jednocześnie nadzieję, że to co wraz ze sobą przyniesie, dostarczy nam i nie tylko nam, samych powodów do radości. Jako zatwardziali gracze, oczekujemy również, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy pojawi się niezliczona ilość wspaniałych tytułów gier, które zapewnią wiele godzin jakże umiłowanej przez nas wszystkich rozrywki. Oprócz tego życzymy wszystkim Wam, jak i sobie na wzajem dużo zdrowia i spełnienia marzeń, nawet (a może zwłaszcza) tych najskrytszych. Strefa gracza, wkraczając w ten nowy rok pozostała niezmienna w swej konwencji, dostarczając tak jak dotychczas wielu ciekawych gier, które rozpowszechniane są za darmo. Warto zapoznać się bliżej z prezentowanymi tu tytułami, chociażby ze względu na chwilowy zastój komercyjnego rynku komputerowych wydawnictw rozrywkowych. Zapewniamy bowiem, że poniższe gry w konfrontacji z wieloma produkcjami, nastawionymi na zysk osiągają olbrzymią przewagę. Prawdziwość tych zapewnień sprawdzić możecie sami i co ważne będzie ku temu okazja, bowiem dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się pierwszy w tym roku długi weekend, jak najbardziej sprzyjający komputerowym harcom. W pewien sposób do takiej formy spędzenia wolnego czasu upoważnia nas pogoda, która zamiast pokrytych śniegiem krajobrazów, serwuje ponure deszczowe klimaty. Zapraszamy zatem do nas, bawcie się dobrze...


Army Rage to bardzo ciekawa, darmowa gra z gatunku MMOFPS, której akcja przenosi nas wprost na front II Wojny Światowej. Uczestnicząc w rozgrywkach, wcielamy się w żołnierza, który rywalizując z innymi graczami bierze udział w działaniach wojennych na przestrzeni lat 1939-1945. Do naszej dyspozycji oddano tu wiernie odwzorowane bronie, oraz ciężkie pojazdy bojowe, które swoimi możliwościami wspierają nas podczas walki. Twórcy postarali się również, by miejsca które odwiedzimy stanowiły odzwierciedlenie rzeczywistych plenerów działań militarnych. Ponadto zanim zaczniemy rozgrywkę możemy wybrać specjalność naszego wojaka a następnie dołączając do sił Aliantów lub Osi, wziąć udział w zabawie oferującej odmienne style rozgrywki. Army Rage cechuje się dużą dynamiką oraz przyjemną dla oka oprawą graficzną.
Pobierz: Army Rage

Sudden Attack to rozpowszechniana za darmo, pierwszoosobowa strzelanka, przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych (MMOFPS). Fabuła, w której będziemy uczestniczyć dotyczy fikcyjnego konfliktu, wywołanego sporem o ropę naftowa. W związku z tym wyłoniły się dwie rywalizujące organizacje zwane United Great Forces oraz Tanzirilo Liberation Force. Opowiadając się po stronie racji jednego z nich, weźmiemy udział w emocjonujących starciach, rozgrywanych podczas zabawy w jednym z dostępnych tu trybów. W przypadku Sudden Attack są nimi: Team Deathmatch, Bomb Plantation, Capture the Target, Siege, Sub Mission. Wszystkie one różnią się od siebie zasadami, co znacząco wpływa na urozmaicenie rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddano tu wiele rodzajów broni wzorowanych na prawdziwych modelach. Grafika prezentuje się nie najgorzej a smaczku dodaje nie przeciętna wręcz dynamika rozgrywki.
Pobierz: Sudden Attack

CTRacer to darmowa gra wyścigowa zaliczająca się do nurtu MMO, umożliwiająca rozgrywkę z innymi graczami za pośrednictwem Internetu. Gracz zasiadając za kierownicą nowoczesnego samochodu wykonywał będzie kolejne misje, zarabiając w ten sposób pieniądze. Te zaś posłużą nam do zakupu części pozwalających rozbudować nasz pojazd lub do zakupu nowych, szybszych samochodów. Oprócz tego istnieje możliwość bezpośredniej konfrontacji z innymi graczami, co odbywa się za pośrednictwem organizowanych wyścigów, odbywających się na specjalnie wyznaczonych do tego celu trasach. Grę cechuje przyjemna dla oka grafika oraz dynamiczne efekty dźwiękowe.
Pobierz: CTRacer

Dark Ocean to darmowa, bardzo efektowna gra akcji, stanowiąca nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników gatunku Survival Horror. Akcja gry przenosi nas na statek wycieczkowy, podczas trwającego w tym czasie luksusowego rejsu. Gracz wciela się tu w niejaką Liz, która pełni funkcję pokładowego inżyniera. Przypadek a może zrządzenie losu sprawiło, że akurat w tym czasie na okręcie pojawiły się wygłodniałe żywe trupy. Starając się zatem opanować sytuację i ratować własne życie będziemy zmuszeni stanąć do walki z agresorami. W tym celu koniecznym będzie korzystanie z rozmaitych broni dostępnych na statku. Podczas przygody, przyjdzie nam też rozwiązywać różnego typu zagadki, co w konsekwencjach pozwoli popchnąć fabułę do przodu. Dark Ocean cechuje się dopracowaną trójwymiarową grafiką, klimatyczną oprawą dźwiękową oraz mroczną atmosferą, która niejednokrotnie przyprawi nas o dreszczyk emocji.
Pobierz: Dark Ocean

Dead meets Lead to darmowa, świetnie wykonana gra akcji, w której przyjdzie nam zmierzyć się z grupami agresywnych zombie. Gracz wciela się tu w postać kapitana statku, który wraz ze swoją załogą został wysłany na misję oczyszczenia pewnej wyspy z kłębiącego się tam zła. Sztorm pokrzyżował jednak plany, pozbawiając naszego bohatera całej ekipy. W związku z tym kapitan postanawia samodzielnie udać się na miejsce przeznaczenia i stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem. To właśnie w rękach gracza spoczywać będzie los naszego bohatera, który uzbrojony w broń palną oraz ostry miecz, siał będzie spustoszenie w szeregach armii nieumarłych. Dead meets Lead jest grą, w której zabawa ukierunkowana jest na bezprecedensową walkę, przepełnioną krwią oraz przemocą. Grafika prezentuje się bardzo atrakcyjnie, podobnie z resztą jak sama rozgrywka.
Pobierz: Dead meets Lead

Bomber Mario to darmowa gra zręcznościowa, jak wskazuje tytuł, łącząca w sobie cechy dwóch wielkich klasyków. Gracz wciela się tu w postać wąsatego hydraulika, który zamiast jak to zwykle bywa brać udział w typowo platformówkowej przygodzie, staje do walki z przeciwnikami, używając bomb oraz odpowiedniej taktyki. Sposób prowadzenia rozgrywki zapewni wiele radości wszystkim miłośnikom produkcji takich jak Bomber czy też Bomberman. Poruszając się po wyznaczonej planszy, stanowiącej labirynt, będziemy zmuszeni rozstawiać eksplodujące kule tak by podczas wybuchu zadały one obrażenia wałęsającym się tam przeciwnikom. Oprócz tego materiały wybuchowe posłużą nam do niszczenia ścian blokujących przejścia pomiędzy labiryntowymi alejkami. Gra posiada przyjemną dla oka grafikę oraz całkiem spore pokłady grywalności.
Pobierz: Bomber Mario

Zobacz również: