Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 51: W duchu MMO
Piątek, 16 Grudzień 2011 20:04, Wpisany przez Rafał Predko
Stając przed perspektywą kolejnego spotkania z graczami ceniącymi sobie dobrą zabawę, ucieszyliśmy się niezmiernie. Cóż może być bowiem milszego niż świadomość, że gdzieś tam są ludzie, którzy podobnie jak my potrafią dostrzec wartości w rzeczach pozornie bezwartościowych. Dla sporego grona graczy, gry dystrybuowane za darmo są właśnie nic nie wartymi śmieciami, w kierunku których nie warto kierować najmniejszych nawet przejawów zainteresowania. Chcąc stworzyć opozycję do powyższego sposobu myślenia, postanowiliśmy regularnie prezentować Wam takie z darmowych gier, którym z pewnością nie można odmówić grywalności. Czyniąc tak od ponad roku, możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że to co darmowe wcale nie musi być mało absorbujące. Będąc zatem konsekwentnym w swych czynach i przekonaniach, niestrudzenie kontynuujemy nasze dzieło udostępniając szerszej publiczności, to co jest tego prawdziwie godne. Usiądźcie zatem wygodnie, bo oto po raz kolejny przed wami sześć prawdziwie „kozackich” tytułów gier w które zagracie legalnie, nie płacąc za taką możliwość. Tak się złożyło (po raz kolejny), że wszystkie one łączą się ze sobą pewną cechą wspólną i nie mówimy tu o wspomnianej wcześniej grywalności, której oczywiście za ich pośrednictwem uświadczycie. Tym co scala dzisiejsze zestawienie w jedną całość, jest model rozgrywki, określany jako MMO. Każda gra jest bowiem stworzona z myślą o zbiorowej rywalizacji, podczas rozgrywek prowadzonych poprzez internetowe łącza. Zbiegiem okoliczności a może zrządzeniem losu, mamy tu do dyspozycji produkcje, oferujące całkowicie różne doznania, co wynika zarówno z ich klimatu jak i zasad zabawy. Bez znaczenia czy jesteś więc fanem gier strategicznych, strzelanek, RPG, a może czegoś co łączy wszystkie te style, spójrz poniżej z pewnością znajdziesz coś dla siebie...


PoxNora to darmowa, strategiczna gra MMO w klimatach fantasy, łącząca w sobie elementy rozgrywki turowej i karcianki przypominającej Magic: The Gathering. Rozgrywka przenosi nas do krainy, w której trwają nieustanne walki pomiędzy zwaśnionymi rasami. Gracz wybierając jedna z nich, rozpoczyna rywalizację z użytkownikami z całego świata, walcząc o zwycięstwo. Rozgrywka odbywa się na specjalnie przygotowanych planszach, po których poruszają się figury postaci, przywołanych za pomocą magicznych run, pełniących funkcje kart. Runy to oczywiście nie tylko stworzenia, bowiem niektóre z nich zawierają magiczne zaklęcia, wspierające nas w walce. Mogą być to czary wspierające nasze jednostki lub takie, które mogą skrzywdzić przeciwników. PoxNora oferuje również możliwość tworzenia własnych kolekcji run, które systematycznie dodawane są przez twórców, co umożliwia nieustanne opracowywanie nowych taktyk oraz wymyślnych zagrań.
Pobierz: PoxNora

LOCO: Land Of Chaos Online to darmowa gra z gatunku MMORPG, w której na równi oprócz czystej akcji, czekają nas również wyzwania taktyczne. Wraz z rozpoczęciem zabawy, przenosimy się do fantastycznego świata w którym nieustannie trwają walki pomiędzy dwiema frakcjami. Celem zabawy jest obrona własnej a zarazem zniszczenie wrogiej bazy. Oba budynki są strzeżone przez jednostki sterowane sztuczną inteligencją komputera oraz obronne konstrukcje w kształcie wież. Zanim jednak przystąpimy do rozgrywki, koniecznym będzie wybór bohatera, nad którym przejmiemy kontrolę. Początkowo jet ich dwunastu, jednak w późniejszych fazach rozgrywki, zdobywamy możliwość odblokowania dostępu do kolejnych. Każda z postaci posiada indywidualne cechy, słabe i mocne strony oraz specyficzny dla siebie styl walki, dzięki czemu możemy dopasować wybór do swoich upodobań. Z czasem – zdobywając punkty doświadczenia, awansujemy na kolejne poziomy oraz zdobywamy nowe umiejętności.
Pobierz: LOCO: Land Of Chaos Online

Crazy Shooter Online to darmowa gra z gatunku MMOFPS, która wraz ze wspaniałym systemem rozgrywki dostarcza wielu emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Tym co już na wstępie rzuca na kolna, jest możliwość stworzenia wyglądu własnej postaci, kierując się wyłącznie własnym widzimisię. Oczywiście to jednak nie wszystko, bowiem do naszej dyspozycji oddano naprawdę pokaźny arsenał broni wśród których znajdziemy zarówno pistolety, karabiny jak i zabawki większego kalibru. Co ciekawe istnieją tutaj też giwery, pozwalające zamieniać przeciwników w potulne zwierzaczki. Rozgrywka może odbywać się w pięciu całkowicie odmiennych trybach różniących się zasadami. Crazy Shooter Online cechuje się dobrze wykonaną grafiką stworzoną na podobieństwo japońskich kreskówek.
Pobierz: Crazy Shooter Online

Ether Fields to darmowa, przecudnie wykonana gra z gatunku MMORPG, za istnienie której odpowiedzialni są nasi rodzimi twórcy. Wraz z nią przeniesiemy się do czasów średniowiecza, wzbogaconych elementami świata fantasy. Nie ujrzymy tu zatem udziwnionych postaci, rodem z japońskich kreskówek, czy tez mocno przerysowanych scen walk, w których postaci wykonując potrójne salta lub inne powietrzne ewolucje, masakrują swoich przeciwników. Tym co uświadczą nasze oczy, będą przepięknie wykonane plenery, oraz dopracowane graficznie elementy otoczenia. To jednak nie wszystko, bowiem esencją tego typu gier są zadania oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. W Ether Fields nie zabraknie jednego jak i drugiego, co więcej będziemy mogli skorzystać też z różnego rodzaju asortymentu – broń, pancerze, tarcze itp. W miarę zdobywania doświadczenia, awansujemy na kolejne poziomy i co z a tym idzie, poznajemy nowe umiejętności oraz zdolności specjalne. Gra jest w ciągłej fazie rozwoju, dlatego niekiedy natknąć możemy się na różnego rodzaju błędy, które jednak są na bieżąco poprawiane.
Pobierz: Ether Fields

Robo Smasher to dynamiczna i pełna emocji strzelanka MMO, w której akcję obserwujemy zza pleców bohatera. Gracze biorący udział w zabawie, sterując robotami bojowymi będą walczyć z przeciwnikami o zwycięstwo w czterech odmiennych trybach rozgrywki Battle Mode, Push Mode, Survival Mode oraz Capture Mode. Do naszej dyspozycji oddano tu trzy klasy postaci i są to: Fire , Power oraz Assault. Każda z nich cechuje się odmiennymi statystykami oraz umiejętnościami w walce pozwalając każdemu wybrać opcję, która najbardziej mu odpowiada. Walcząc możemy korzystaćz róznego typu przedmiotów, porozstawianych na planszach. Pomagają one podczas starć a umiejętne ich wykorzystanie niejednokrotnie pozwoli przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Robo Smasher cechuje się starannie wykonaną, lekko cukierkową grafiką, dynamicznym udźwiękowieniem oraz sporą grywalnością.
Pobierz: Robo Smasher

Call of Combat to ciekawa gra strategiczna rozgrywana w trybie czasu rzeczywistego, za sprawą której weźmiemy udział w działaniach podczas II Wojny Światowej. Gracz, przejmując dowodzenie nad czteroosobową grupą żołnierzy, będzie musiał dopełnić swych obowiązków, rywalizując z innymi graczami. Kluczem do zwycięstwa jest tu praca zespołowa pomiędzy członkami drużyny. Nasi podwładni wyposażeni zostali w broń palną (karabiny, pistolety) oraz materiały wybuchowe. Akcja odbywa się w czasie rzeczywistym dlatego podczas zabawy ważna jest koordynacja działań strategicznych oraz zręcznościowych. Podczas walki, możliwe jest korzystanie z różnego typu osłon które utrudniają trafienie w naszych podwładnych. Grafika choć nie porywająca, wykonana została starannie i dodaje rozgrywce swoistego klimatu.
Pobierz: Call of Combat

Zobacz również: