Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 50: Kolejny jubileusz
Piątek, 09 Grudzień 2011 14:39, Wpisany przez Rafał Predko
Strefa gracza Witajcie po raz kolejny. Niezwykle miło jest nam powitać wszystkich graczy, którzy czy to z ciekawości, czy też może w poszukiwaniu atrakcyjnych, darmowych gier, odwiedzili portal Instalki.pl, wyznaczający szlak, który wiedzie wprost do Strefy Gracza. Spotykamy się tu wszyscy od ponad roku, spędzając czas w sposób, który lubimy najbardziej czyli grając w gry komputerowe. Dziś nie będzie inaczej, bowiem atrakcje, jakie zaplanowaliśmy na ten weekend prezentują się naprawdę okazale. Nie wierzycie, sprawdźcie sami... Zanim jednak nastapi początek prezentacji, musimy pochwalić się czymś, co pewnie rzuca się w oczy i mówienie o tym mogłoby uchodzić za zbyteczne. Mowa tu oczywiście o liczbie, określającej numer niniejszego wydania, którą stanowi okrągła i mocno wypasiona pięćdziesiątka. Tak właśnie dziś dobrnęliśmy do momentu małego jubileuszu, stanowiącego dla nas okazję do wielkiej radości, która wynika tylko i wyłącznie z faktu, że jesteście z nami. To dla Was bowiem tworzymy nasze dzieło, które bez odbiorców, nie miałoby żadnego sensu. Dziękujemy, że jesteście a w dowód naszej wdzięczności dajemy to co mamy najlepszego...


Galacticwar to świetnie wykonana darmowa gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, umożliwiająca rozgrywkę zarówno w trybie Multi jak i Single Player. Wraz z fabułą przenosimy się na odległą planetę gdzie wzorem Quake III, odbywają się brutalne i za razem bardzo dynamiczne walki pomiędzy rywalizującymi wojownikami. Pojedynki odbywają się na świetnie przygotowanych arenach, po których biegamy w poszukiwaniu przeciwników oraz nowych broni i różnego rodzaju bonusów. Gracze nie czujący się dobrze w rywalizacji on-line mogą tu oddać się przyjemności udziału w kampani. Możliwość ta dla całej reszty posłużyć może jako swoisty trening, pozwalający zapoznać się z zasadami panującymi w świecie gry. Całość okraszona została rewelacyjnie wykonaną grafiką, wspomaganą przez efekty wizualne, nie często spotykane w darmowych produkcjach.
Pobierz: Galacticwar

Cabals to darmowa gra karciana, przeznaczona w całości do prowadzenia wieloosobowych rozgrywek za pośrednictwem Internetu. Każdy z graczy decydujących się na rozgrywkę, dysponuje swoją własną talią, złożoną z kart, wybranych wedle własnego uznania. To z ich pomocą toczymy pojedynki z przeciwnikami, zdobywając w ten sposób punkty, dzięki którym z czasem pojawi się możliwość nabycia nowych kart i tym samym zwiększenia swojej kolekcji. Mówiąc krótko, powyższy program został stworzony na wzór słynnego Magic the Gathering. Pozwalając graczom budować własne talie, złożone z wybranych przez nich kart, gra wymusza na graczu ciągłą zmianę taktyki, nigdy bowiem nie wiadomo jakimi umiejętnościami czy też stworzeniami dysponował będzie przeciwniki. Efekt urozmaicenia rozgrywki, narasta wraz z każdą nowa kartą dodana przez twórców, przy każdorazowej aktualizacji. Grę cechuje nieprzeciętna wręcz grywalność oraz wspaniały mroczny klimat.
Pobierz: Cabals

EverQuest II to darmowa gra z gatunku MMORPG, której akcja rozgrywa się w baśniowej krainie zwanej Norrath. Jak zwykle w tego typu grach, musimy najpierw stworzyć własną postać. Początkowo możemy jedynie określić rasę, płeć i wygląd naszego bohatera, klasę zaś wybieramy po awansie na drugi poziom. Wtedy to pojawi się przed nami perspektywa aktywności jako fighter, priest, mage, rogue lub tradesmen. Z czasem też zyskamy możliwość wyboru specjalności która pozwoli korzystać z potężniejszych umiejętności. Dla osób nie mających ochoty parać się walką przygotowano pokojowy system rozwoju postaci. Podczas przygody będziemy podróżować pomiędzy trzema kontynentami, na których czeka nas masa zadań do wykonania. Dla naszej wygody, przygotowano rozmaite środki transportu, z których możemy korzystać chcąc skrócić sobie drogę. Zdobyte podczas przygód fundusze możemy zainwestować w nowy sprzęt, zakup np własnego domu lub przeznaczyć na rozrywki, również intelektualne.
Pobierz: EverQuest II

LEGO Universe to darmowa gra reprezentująca nurt MMO, która zabierze nas do świata zbudowanego z tytułowych klocków. Nie łatwo jest jednoznacznie określić kategorię powyższego tytułu, bowiem znajdziemy tu rozrywkę typową dla RPG, gier wyścigowych a nawet przygodówek czy gier strategicznych. Oczywiście nie obejdzie się też bez budowania, bowiem to właśnie ta forma aktywności jest w klockowym świecie najistotniejsza. Dzieje się tak bowiem większość misji polega na złożeniu bądź rozłożeniu określonej konstrukcji, co stanowi dość dużą odmienność w stosunku do wielu innych gier MMO. Wiele frajdy daje tu proces tworzenia własnej postaci, którą „budujemy” z różnych dostępnych tu klockowych części ciała. Nie obejdzie się również bez wkroczenia w sferę finansową, bowiem w świecie do którego przeniesiemy się za pośrednictwem tejże gry, obowiązuje plastikowa waluta.
Pobierz: LEGO Universe

Forgotten Kodama to całkowicie darmowa i przepięknie wykonana gra akcji, która wyposażona została w elementy gry platformowej. Akcja gry przenosi nas do fantastycznej krainy, gdzie wcielamy się w postać istoty przypominającej elfa. Uzume, bo tak na imię ma nasza bohaterka wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, podczas której przeżyje niezapomnianą przygodę. Celem krucjaty jest wypełnić swoje przeznaczenie i uratować ducha lasu, pokonując przy tym siły ciemności. W trakcie przygody natkniemy się na hordy przeciwników. Ich neutralizacja pozwoli uniknąć zagłady i przywrócić naturze prawidłowy bilans. Akcja gry ukazana została z punktu widzenia osoby trzeciej a cały świat jak i wszystkie postaci, nie dość że przedstawione za pomocą wspaniałej grafiki, to na dodatek wykonane zostały z dużą dbałością o szczegóły. Obejrzyjcie zresztą trailer.
Pobierz: Forgotten Kodama

Lost Saga to darmowa gra akcji, koncentrująca się w całości na emocjonujących rozgrywkach online, pozwalając graczom wziąć udział w dynamicznych walkach. Do naszej dyspozycji oddano tu ponad 20 całkowicie odmiennych postaci, wśród których znajdziemy m. in. kowboja, lekarza, muszkietera czy nawet Robin Hooda. Taktyka walki każdego z nich pozwala wprowadzić wiele odmienności co sprawia, że zabawa szybko się nie nudzi. Do naszej dyspozycji oddano aż siedem trybów rozgrywki oraz wiele ciekawych plansz, na których dochodzi do starć. Podczas bitew mamy możliwość korzystać z umiejętności specjalnych, charakterystycznych dla naszej postaci, a także w miarę postępów zdobywać nowe. Grafika w programie jest bardzo kolorowa i wykonana na styl japońskiej kreskówki. Rozgrywkę zaś cechuje duża dynamika oraz spora grywalność.
Pobierz: Lost Saga

Zobacz również: