Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 48: Miesięcznica Rocznicy
Piątek, 25 Listopad 2011 16:53, Wpisany przez Rafał Predko
Rozpoczynając ostatni z tegorocznych listopadowych weekendów, zorientowaliśmy się, że około miesiąca temu minął czas w którym "stuknęła" pierwsza rocznica Strefy Gracza. W nawale pracy przegapiliśmy to wydarzenie. Przypomnijmy jednak, że pierwsze jej wydanie, ukazało się na łamach naszego portalu dokładnie 29 października 2010. Przez ten czas spotkaliśmy się z Wami 47 razy, prezentując łącznie pond 250 darmowych gier, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Kolejnych sześć, udostępnimy dzisiaj, jednak zanim to nastąpi, słów kilka o tym co ciekawego miało miejsce w tym tygodniu. Pierwszym wydarzeniem, które odbiło się szerokim echem wśród graczy na całym świecie, jest fakt pojawienia się pierwszego patcha, niwelującego błędy zauważone w podstawowej wersji gry, zatytułowanej Battlefield 3. O fakcie tym informowaliśmy za pośrednictwem newsa. Kolejnym, godnym odnotowania przedsięwzięciem jest dzisiejsza premiera, długo oczekiwanej gry, nawiązującej do komiksowych historii opowiadających o przygodach mrocznego rycerza. Mowa tu oczywiście o stworzonej przez studio Warner Bros Interactive Entertainment, produkcji pt. Batman: Arkham City. Wszystkich graczy powinny zainteresować również recenzje kontrolerów, współpracujących z komputerowymi grami. Pierwsza z nich dotyczyła Gamepada Wireless Gamepad F710, druga zaś Joysticka określanego nazwą Attack 3. Oba te urządzenia oferujące całkowicie odmienne sposoby sterowania, wyprodukowane zostały przez firmę Logitech. Sprawdźcie sami jakie były nasze wrażenia po przeprowadzeniu testów. Możliwe, że ktoś z Was w wyniku własnych doświadczeń, będzie mógł ustosunkować się do naszych opinii, komentując którąś z recenzji. Nie chcąc zabierać więcej czasu, z okazji zeszłomiesięcznej, przegapionej co prawda rocznicy życzymy Wam jak i sobie kolejnych długich lat spędzonych na beztroskim obcowaniu z grami komputerowymi. Chcąc choć w niewielkim stopniu urzeczywistnić te życzenia, proponujemy zaznajomić się z poniższymi grami...


Hunter Blade to gra z gatunku MMORPG, która oczarowuje mnogością questów, piękną grafiką oraz nietypowym dla tego typu gier światem. Tworząc własną postać i wprowadzając ją do gry, weźmiemy udział w dynamicznej rozgrywce polegającej na wykonywaniu kolejnych zadań. W trakcie zabawy zdobywamy punkty doświadczenia, awansujemy na kolejne poziomy a także gromadzimy oręż oraz bogactwa. Olbrzymią zaletą gry są zróżnicowane, otwarte lokacje oraz oszałamiająco duże możliwości jeśli chodzi o kwestię nabywania nowych umiejętności. Gracze lubujący się w zbieraniu magicznych przedmiotów poczują się tu jak w domu bowiem twórcy oddali do naszej dyspozycji niezliczoną ilość broni oraz innych gadżetów wspomagających nas w walce. Niezapomniane wrażenia pozostawiają po sobie również przeciwnicy, wśród których znajdziemy gigantyczne potwory. Co ciekawe w grze nie uświadczymy podziału na klasy postaci zamiast tego dostaniemy możliwość wyboru broni którymi będziemy zadawać obrażenia.
Pobierz: Hunter Blade


Brawl Busters to kolorowa i bardzo dynamiczna gra akcji, której przeznaczeniem są emocjonujące rozgrywki wieloosobowe za pośrednictwem internetu (MMO). Wybierając własną postać, będziemy rywalizowali z innymi graczami podczas widowiskowych pojedynków, odbywających się na terenach futurystycznego miasta. Do naszej dyspozycji oddano pięć zróżnicowanych klas postaci i są to kolejno : Slugger, Firefighter, Rocker, Boxer i Blitzer. Każda z nich dysponuje zupełnie innym sprzętem bojowym i co za ty idzie sposobem i taktyką walki. Gracze, by móc spersonalizować swojego podopiecznego, dostali tu możliwość modyfikacji wyglądu swojego wybrańca którego podczas zabawy obserwujemy w trybie TPP. Co ciekawe istnieje też możliwość ulepszania broni oraz gadżetów, dzięki czemu wzrastają nasze szanse na zwycięską walkę. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane tryby rozgrywki a najbardziej podstawowym z nich jest trening, pozwalający zapoznać się z zasadami panującymi w świecie gry. Grafika prezentuje się wyśmienicie a całość okalają żywe, miłe dla oka kolory.
Pobierz: Brawl Busters

Nitronic Rush to darmowa, bardzo efektowna samochodówka podrasowana futurystycznym klimatem. Na czas rozgrywki przenosimy się do miasta przyszłości, w którym to przemierzając pomysłowo wykonane trasy, przyjdzie nam wziąć udział w dynamicznych wyścigach z czasem. Będzie tak, bowiem nie uświadczymy tu żadnego rodzaju przeciwników a rywalizacja polegać będzie wyłącznie na próbie pokonania ustalonych wcześniej rekordów. Podczas jazdy będziemy mogli wykonywać także karkołomne ewolucje, które w zależności od stopnia efektowności pozwolą zarobić nieco punktów. Nitronic Rush to program cechujący się dopracowaną grafiką 3D oraz dużą dynamiką rozgrywki co w połączeniu daje nam niezwykle atrakcyjny produkt.
Pobierz: Nitronic Rush

Walaber’s Trampoline to darmowa, bardzo ciekawa gra komputerowa, stanowiąca jedyny w swoim rodzaju symulator skoków na trampolinie. Gracz decydując się na rozgrywkę, zmuszony będzie stworzyć własną postać, określając jej płeć oraz wygląd. Gdy ta czynność zostanie już wykonana, będziemy mogli rozpocząć właściwą zabawę. Ta zaś polega na wykonywaniu efektownych akrobacji podczas skoków na tytułowym przyrządzie sportowym. Udane akrobacje pozwalają nam zdobyć premie punktowe, które następnie przeznaczamy na rozwijanie cech naszej postaci co zwiększa jej skuteczność podczas ćwiczeń. Grafika, silnik fizyczny oraz grywalność to niewątpliwe zalety programu, który pomimo że darmowy, potrafi na dłuższy czas przykuć uwagę gracza.
Pobierz: Walaber’s Trampoline

New Star Soccer 5 to całkowicie darmowa i niezwykle grywalna gra sportowa podejmująca tematykę meczów piłkarskich. Decydując się na zabawę, będziemy zmuszeni stworzyć zawodnika, reprezentującego nas na wirtualnej murawie. Wybieramy zatem narodowość, kraj dla którego będziemy grać, oraz klub piłkarski. Co ciekawe wśród wielu możliwości istnieje również perspektywa wyboru naszego kraju oraz jednego z czołowych klubów. Tutaj określamy również pozycję na jakiej grał będzie nasz zawodnik a także jego wygląd oraz dane personalne. Gdy już proces kreacji postaci uznamy za zakończony przyjdzie nam przystąpić do morderczego treningu, podczas którego nauczymy się zasad sterowania oraz opanujemy wszystkie możliwe do wykonania manewry czy też zagrania. Tylko dzięki poprawnemu wykonaniu wszystkich kolejnych zadań, będziemy mogli brać udział w meczach, i rywalizować o zwycięstwo. New Star Soccer 5 jest grą pod wieloma względami dopracowaną. Bardzo dobre wrażenie robi grafika oraz efekty przybliżania i oddalania kamery. Radość płynąca z zabawy jest wręcz niesamowita dlatego każdy miłośnik piłki nożnej powinien bezwzględnie zapoznać się z tym tytułem.
Pobierz: New Star Soccer 5

Danger from the Deep to darmowa, świetnie wykonana gra, stanowiąca symulator niemieckiej łodzi podwodnej. Zasiadając za sterami tej wspaniałej maszyny, będziemy pływać po otwartym morzu by spod jego powierzchni atakować różnego rodzaju wrogie jednostki pływające. Do naszej dyspozycji oddano śmiercionośne działo pokładowe, oraz kilka rodzajów torped. Przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami naszego U-Bota, będziemy mieli okazję uświadczyć wnętrz żywcem odwzorowanych z prawdziwych jednostek. Podobnie z resztą sprawa się ma w kwestii okrętów, z którymi toczymy walki. Niesamowite wrażenie robi również grafika, za pomocą której przedstawione zostało otoczenie. Niekiedy niełatwo jest oderwać wzrok od tafli wody na której rozbłyskują promienie słońca.
Pobierz: Danger from the Deep


Zobacz również: