Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 47: Wirtualny Underground
Piątek, 18 Listopad 2011 15:22, Wpisany przez Rafał Predko
Witamy ponownie wszystkich, którzy w związku z nadejściem kolejnego weekendu postanowili choć na chwilę przenieść się wprost do miejsca zwanego Strefą Gracza. To właśnie tu gromadzone są gry, będące niejednokrotnie produkcjami niszowymi, spoczywającymi w zapomnieniu, gdzieś w undergroundowym półświatku. Jakiś czas temu postanowiliśmy gromadzić i prezentować najbardziej atrakcyjne tytuły spośród wszystkich, które udało nam się wyłowić z Internetowej otchłani. Uczynimy to więc również dziś. Zanim jednak nastąpi meritum i tym samym dokonana zostanie prezentacja, pozwólcie że skierujemy Waszą uwagę na trzy grywalne dema, które zostały udostępnione podczas mijającego tygodnia. Pierwsze z nich to próbka emocjonującego survival horroru, przepełnionego brutalnymi scenami, którego akcja przenosi nas do czasów zwanych post-apokaliptycznymi. Każdy kto ceni sobie poczucie grozy nie przeraża go wirtualna krew ani bezprecedensowa walka ożycie, powinien jak najszybciej zapoznać się z grywalną wersją testową gry zatytułowanej Afterfall: inSanity. Drugie demo to wielka gratka dla wszystkich wielbicieli czterech kółek, którzy pobierając, instalując i uruchamiając program zwany Ignite, będą mogli wziąć udział w szaleńczych wyścigach zasiadając za kierownicą superszybkiego samochodu. Sprawdźcie sami jak wiele emocji uwalnia się podczas jazdy. Trzecie, ostatnie już demo wywołało swoim pojawieniem się sporo kontrowersji i to nie ze względu na treści przedstawione za pośrednictwem gry a na fakt, że upubliczniono je ponad dwa lata od czasu premiery. Mowa tu oczywiście o produkcji zwanej The Sims 3, cieszącej się olbrzymią popularnością na całym świecie. Temat ten omawiany był za pośrednictwem newsa, w nim też podaliśmy przyczyny tego niecodziennego przedsięwzięcia. Teraz jednak przejdźmy do tego, do czego zmierzaliśmy od samego początku, czyli prezentacji darmowych gier, z którymi polecamy spędzić nadchodzące wolne dni. Oto one...


Dragon Ball Online to darmowa gra z gatunku MMORPG, która zabierze nas do świata znanego z mangowej serii, stworzonej przez Akirę Toriyamę. Fabuła przenosi nas do czasów, kiedy to Ziemia znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie i tylko grupa obrońców, którzy nie raz dokonywali już niemożliwego, będzie mogła stawić czoła zagrożeniu. Gracze decydujący się na rozgrywkę, będą mieli możliwość stworzenia własnej postaci, reprezentującą jedną z ras pojawiających się w oryginalnej serii. Z czasem zdobywając punkty doświadczenia, możliwym będzie rozwój naszego bohatera a także zdobywanie co raz bardziej zaawansowanych umiejętności. Podczas zabawy, przemierzając krainę znaną dotychczas z rysunkowych opowieści, napotkamy dobrze znanych bohaterów wchodząc z nimi w interakcję a niekiedy nawet walcząc. Grafika prezentuje się bardzo dobrze, a modele postaci odzwierciedlają to co znamy z oryginału. Powyższa gra, posiada olbrzymie pokłady grywalności oraz specyficznego klimatu, który z pewnością doceni każdy fan serii.
Pobierz: Ball Online

Allegiance to gra MMO stanowiąca połączenie gatunków gier strategicznych, symulatorów oraz strzelanek, której akcja przenosi nas daleko w kosmos. Gracze wcielają się tu w pilotów statków kosmicznych, którzy walczą pomiędzy sobą. Zabawa może odbywać się w odmiennych trybach, umożliwiających pojedynkowanie się z jednym przeciwnikiem lub konfrontacji zespołowej. Podczas rozgrywki gromadzimy również fundusze, dzięki którym usprawniamy podzespoły oraz broń okrętu prowadzonego przez nas okrętu bojowego. Grafika, pomimo kilkuletniego przebiegu gry, wciąż prezentuje się ciekawie, a momentami wręcz widowiskowo.
Pobierz: Allegiance

Ice Breaker to bardzo wciągająca darmowa gra logiczna, pozwalająca wziąć udział w niezwykle pasjonującej rozgrywce. Zadaniem gracza jest obracanie widocznych na planszy zębatek, tak by linie widoczne na ich powierzchni łączyły się w jedną, zmieniając tym samym kolor na czerwony. Ukończyć planszę możemy tylko wtedy, gdy wszystkie zębatki i znajdujące się na nich linie zmienią kolor na czerwony. Z czasem pojawi się też konieczność używania różnego rodzaju narzędzi wspomagających nas w rozrywce, np. Klucze naprawiają uszkodzone zębatki, jednak aby móc ich użyć należy rozświetlić na czerwono zębatkę na której znajdują się konkretne bonusy. Te może nieco zawiłe zasady staną się o wiele prostsze do ogarnięcia, gdy tylko przystąpimy do rozgrywki.
Pobierz: Ice Breaker

Wanderlust: Rebirth to darmowa, przyjemnie zrealizowana i rozbudowana gra z gatunku RPG. Wraz z fabułą przenosimy się do magicznej krainy, w której czeka nas wiele wspaniałych przygód. Pierwszym krokiem, który będzie musiał wykonać gracz zanim przystąpi do rozgrywki, będzie stworzenie własnej postaci. Do wyboru mamy cztery klasy, pozwalające prowadzić całkowicie odmienny styl rozgrywki, bowiem wśród nich są zarówno bohaterowie władający stalowym orężem jak i osobnicy biegli w sztukach magicznych. Możemy również wybrać płeć a także określić imię. Rozgrywka nie odbiega od schematów, którymi rządzą się klasyczne RPGi. Przemierzając świat, otrzymujemy zlecenia, wykonujemy zadania, gromadzimy sprzęt, zdobywamy punkty doświadczenia i rozwijamy naszą postać. Oczywiście nie zabraknie również walk, które w przypadku tej gry odbywają się w czasie rzeczywistym a także możliwości kompletowania drużyny. Grafika jak i cała gra oraz jej interfejs wykonane zostały starannie, za pomocą mangowej kreski.
Pobierz: Wanderlust: Rebirth

Meteor 2 to darmowa, niespodziewanie rozbudowana gra akcji, która oprócz strzelania umożliwia korzystanie z różnorakich pojazdów. Gracz wciela się tutaj w osobnika doskonale posługującego się bronią palną który wykonując kolejne misje będzie musiał przedzierać się przez zastępy złowrogich przeciwników. Zabijając oponentów możemy podnieść pozostawioną przez nich amunicję lub broń. Do naszej dyspozycji oddano wiele egzemplarzy pukawek stanowiących kartę przetargową w licznych starciach. Ponadto twórcy położyli duży nacisk na możliwość użytkowania pojazdów tak cywilnych jak i bojowych. Dzieki temu mamy możliwość poruszania się łodziami, maszynami latającymi a także różnego rodzaju samochodami. Grafika choć nie jakaś specjalnie wypasiona wykonana została przyzwoicie a sama rozgrywka potrafi na dłużej zatrzymać przy ekranie monitora.
Pobierz: Meteor 2

Trapdoor Below to darmowa gra z gatunku RPG, która pomimo swoich rozmiarów oraz braku rozbudowanej warstwy fabularnej potrafi dostarczyć wielu emocji. Gracz wciela się tu w samotnie wędrującą postać,której rasę oraz specjalizację wybieramy przed rozpoczęciem zabawy. Do naszej dyspozycji oddano 13 specjalizacji wśród których znajdują się zarówno postaci władające magią jaki jednostki używające różnego rodzaju broni. Rozgrywka polega na przemierzaniu labiryntów, w których kryją się złowrogie stworzenia, i to na walce z nimi spędzimy większość czasu. Przemierzając zaułki korytarzy niejednokrotnie natkniemy się na porozrzucane tu i ówdzie przedmioty, broń, pancerz oraz magiczne mikstury. Pokonując oponentów zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki którym awansujemy na wyższe poziomy i rozwijamy możliwości naszej postaci. Grafika pomimo że symboliczna, nie przeszkadza tu w dobrej zabawie, dlatego każdy kto lubi tego typu rozgrywkę powinien niezwłocznie zapoznać się z tym tytułem.
Pobierz: Trapdoor Below

Zobacz również: