Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 46: Aktywna nieaktywność
Czwartek, 10 Listopad 2011 11:54, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po krótkiej przerwie, która pomimo niepojawiania się kolejnych odsłon cyklu, stanowiła dla nas okres wzmożonej uwagi względem kilku istotnych spraw. W czasie tym nastąpiły ponadto premiery dwóch niezwykłych tytułów, które z wielkim hukiem wdarły się na światowy rynek branży gier komputerowych. Nie mogąc powstrzymać wrodzonej ciekawości oraz ponadprzeciętnego uczucia jakim darzymy wirtualną rozrywkę, postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska tym superprodukcjom, czego efektem są dwie recenzje, przygotowane specjalnie dla użytkowników, odwiedzających nasz portal. Pierwsza dotyczy gry Battlefield 3 – bardzo pozytywnie przyjętej na całym świecie, pierwszoosobowej strzelanki, stworzonej głównie po to by sprawiać radość miłośnikom rozgrywek on-line. Druga zaś to zbiór emocji spisanych pod wpływem chwil spędzonych przy Might and Magic: Heroes VI, stanowiącej naprawdę godną kontynuację legendarnej serii. To jednak nie wszystko, bowiem dane było nam przeprowadzić testy urządzenia, pełniącego nadrzędną funkcję w kwestii sterowania komputerem. Mówiąc krótko była to niepowtarzalnie interesująca i bardzo funkcjonalna klawiatura, stworzona głównie z myślą o graczach. Zainteresowanych odsyłamy do recenzji Logitech Gaming Keyboard G510. Kolejną sprawą, jest pojawienie się nowego działu w bazie gier komputerowych, w którym to zawarte zostały patche oraz łatki, stanowiące uaktualnienia do znanych i lubianych gier. Mamy nadzieję że znajdujące się tam wstawki, okażą się dla Was użyteczne. Ze swojej strony obiecujemy stale rozwijać naszą bazę, tak by każdy, kto odwiedzi portal Instalki.pl mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie te nowości to jednak nie wszystko bowiem nie zmieniając koncepcji Strefy Gracza pragniemy zaprezentować sześć tytułów gier komputerowych, które nie dość że darmowe, to na dodatek bardzo grywalne. Będzie to więc doskonały dodatek do długiego weekendu, który rozpocznie się już dziś. Nie przedłużając... zapraszamy do gry...


Hunt The Thing to bardzo ciekawa darmowa gra z gatunku strzelanek, którą stworzono z myślą o miłośnikach rozgrywki online. Akcja nawiązuje do głośnego filmu grozy a w zasadzie do jego uwspółcześnionego remakeu. Gracze przenosząc się do znajdującej się na Antarktydzie stacji badawczej będą mieli za zadanie upolować tytułowe „Coś”. Zanim rozpoczniemy naszą misję, koniecznym będzie wybór postaci, spośród dwóch dostępnych: żołnierz i naukowiec. Każdy z nich dysponuje innym sprzętem innymi umiejętnościami a tym samym odmienną ścieżką rozwoju. Podczas zabawy wykonujemy określone zadania, zdobywamy doświadczenie i tym samym rozwijamy naszą postać. Grafika prezentuje się naprawdę ciekawie a za rekomendację niech wystarczy fakt, że stworzono ją na silniku CryEngine 2.
Pobierz: Hunt The Thing

Memoir’44 Online to gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym przeznaczona do prowadzenia rozgrywek sieciowych. Powyższy produkt to komputerowa wersja nietuzinkowej planszówki o tym samym tytule. Akcja gry przenosi nas na front II Wojny Światowej, gdzie przyjdzie nam brać udział w starciach rozgrywanych na mapach podzielonych na heksy. Podczas rozgrywki zdobywamy doświadczenie dzięki czemu pojawia się możliwość awansu na wyższe stopnie, zdobywania medali za zasługi. W programie udostępniono również możliwość walki z komputerowym przeciwnikiem. Jednostki, którym wydajemy polecenia posiadają swoje własne umiejętności oraz specjalizacje, i tylko umiejętne z nich korzystanie prowadzić może do sukcesu.
Pobierz: Memoir’44 Online

Unleashed UDK to niezwykle interesująca i dynamiczna gra z gatunku bijatyk, która wzbogacona została elementami RPG. Gracz sterując robotem bojowym, będzie walczył z przeciwnikami na specjalnych arenach. Oponenci to również mechaniczni wojownicy, którzy umiejętnie władają orężem. Podczas rozgrywki zdobywamy cenne punkty doświadczenia, pozwalające opanować nowe umiejętności oraz ciosy, dzięki którym staniemy się znacznie skuteczniejsi w walce. Co ciekawe mamy też możliwość montowania efektywnych pułapek, potrafiących dość mocno skrzywdzić naszych oponentów. Grafika prezentuje naprawdę przyzwoity poziom a sama rozgrywka jest naprawdę emocjonująca.
Pobierz: Unleashed UDK

Stellar Impact to gra MMO, reprezentująca gatunek strategii czasu rzeczywistego, podrasowanej elementami zręcznościowej gry akcji. Gracz decydujący się na zabawę, przejmuje kontrolę nad miedzygwiezdnymi statkami bojowymi, i walcząc o przeżycie, toczy bitwy z innymi użytkownikami. Za każdym razem gdy rozpoczynamy bitwę, stajemy się uczestnikami starcia pomiędzy dwiema drużynami zwanymi Axis Allies. Zasilając szeregi jednej z nich, będziemy rywalizować z przeciwnikami, próbując zniszczyć ich bazę. Co ciekawe możemy liczyć także na pomoc ze strony komputera sterującego pojazdami eskortującymi. Statek, którym steruje gracz, może ulec modernizacji dzięki przedmiotom stanowiącym nagrody za zwycięskie starcia. Program posiada atrakcyjną dla oka grafikę oraz dodającą klimatu oprawę dźwiękową.
Pobierz: Stellar Impact

Stealth Bastard to bardzo grywalna, darmowa gra łącząca w sobie cechy rozbudowanej platformówki oraz skradanki. Gracz wciela się tu w postać hakera, który włamując się do terminali, będzie próbował otwierać pozamykane drzwi oraz usuwać różnego rodzaju zabezpieczenia. Na swej drodze napotkamy wiele niebezpieczeństw w postaci systemów obronnych oraz pułapek, dlatego by odnieść sukces, będziemy musieli użyć własnego sprytu. Niejednokrotnie przyjdzie nam kryć się w cieniu, przeczekując niebezpieczeństwa. Stealth Bastard to gra, w której dominują elementy zaskoczenia, niepowtarzalny klimat i nieprzeciętna wręcz grywalność.
Pobierz: Stealth Bastard

Forsaken ProjectX to darmowa, futurystyczna strzelanka FPS, będąca wznowioną wersją dawnego hitu pt. Forsaken. Gracz wciela się tu w pilota bojowego pojazdu, przemierzającego podziemne labirynty, w których walczy z panoszącymi się tam przeciwnikami. Będziemy zatem mieli okazję, by wziąć udział w dynamicznych walkach i strzelając do przeciwników, torować sobie drogę do kolejnych pomieszczeń. Współczesna wersja gry oferuje wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych, każdy będzie mógł zatem uruchomić ją na swoim komputerze. W stosunku do pierwowzoru nie zmieniona została grafika, co dla niektórych stanowić może swoisty powrót do przeszłości.
Pobierz: Forsaken ProjectX

Zobacz również: