Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 45: Uśpiony potencjał
Piątek, 14 Październik 2011 15:49, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie gracze! Dziś jak w każdy piątek, przygotowaliśmy dla Was zestawienie gier, z którymi warto się zapoznać. Zanim jednak rozpocznie się prezentacja, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka faktów ze świata gier. Jedno z nich wywarło bezpośredni wpływ na kształt dzisiejszego wydania Strefy Gracza, ale po kolei. Pierwszym znaczącym wydarzeniem jest pojawienie się grywalnego dema gry pt. Football Manager 2012, które cieszy się spora popularnością wśród użytkowników odwiedzających nasz portal. Zatem jeśli ktoś z Was nie miał dotychczas możliwości, by sprawdzić jak w praktyce prezentuje się najnowsza odsłona serii, to ma teraz ku temu doskonałą okazję. Kolejnym wydarzeniem, jest dzisiejsza premiera, gry łączącej elementy strategii oraz akcji, zatytułowanej Orcs Must Die!. Ciekawostką związaną z tym faktem jest upublicznienie przez firmę Cenega (polskiego dystrybutora gry), przetłumaczonego na nasz rodzimy język komiksu, sięgającego swoją fabułą do wydarzeń sprzed tych, których uświadczymy w grze. Korzystając z okazji warto również wspomnieć o produkcji z gatunku MMORPG, która do niedawna funkcjonowała jako produkt za który koniecznym było uiszczanie regularnych opłat abonenckich. Kilka dni temu nastąpiła jednak zmiana i w efekcie Fallen Earth stała się grą oznaczoną jako produkt Free to Play, co pozwoliło nam zaprezentować ją, jako jedną z propozycji dzisiejszego wydania. Oczywiście polecamy sprawdzić wszystkie z poniższych tytułów bowiem drzemie w nich potencjał, który może okazać się znakomitym poprawiaczem nastroju podczas zimnych, jesiennych wieczorów. Nie przeciągając więc dłużej, zapraszamy do zabawy...


Fallen Earth to gra z gatunku MMORPG, której akcja przenosi nas do świata dotkniętego nuklearną zagładą, co niewątpliwie przywodzi na myśl słynną serię Fallout. Gracz przystępując do zabawy, będzie musiał stawiać czoła różnego typu niebezpieczeństwom (dzikim bestiom, pustynnym opryszkom itp.). Przemierzając ten niebezpieczny świat niejednokrotnie więc staniemy przed koniecznością walki, podczas której zdobywamy punkty doświadczenia pozwalające awansować na kolejne poziomy i tym samym urosnąć w siłę. Samo tworzenie postaci daje nam wiele możliwości, bowiem w trakcie kreacji możemy mieć wpływ na różne szczegóły pozwalające nam przystosować wygląd postaci do subiektywnych upodobań. W trakcie rozgrywki mamy też możliwość przyłączenia się do jednej z sześciu grup, co odpowiednio determinuje ścieżkę rozwoju. Zadania są dość zróżnicowane i dzięki nim poznamy panujące tu zależności oraz niuanse związane porządkiem świata. Należy też nadmienić, że Fallen Earth to produkt, który do niedawna funkcjonował jako czysto komercyjny, jednak od niedawna udostępniony został jako Free to Play. Jest to doskonała propozycja dla miłośników MMORPG w klimatach podobnych do Fallouta.
Pobierz: Fallen Earth

Battlefield Play4Free to jak wskazuje tytuł darmowa wersja niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek, stworzonych z myślą o miłośnikach rozgrywki sieciowej. Oczywiście funkcjonuje tu system mikropłatności, są one jednak opcjonalne. Powyższy tytuł łączy w sobie cechy Battlefielda 2 oraz Battlefield: Bad Company 2 pozwalając graczom rywalizować na znanych, sprawdzonych mapach. Tradycją serii są klasy postaci, spośród których wybieramy swojego reprezentanta. (Wśród nich znajdziemy medyka, szturmowca, mechanika i snajpera.) Różnią się oni od siebie uzbrojeniem, umiejętnościami a tym samym taktyką walki, jaką musimy obrać podczas rozgrywki. Oczywistą dla cyklu Battlefield, jest konieczność współpracy pomiędzy graczami wchodzącymi w skład tej samej drużyny. Rozgrywka odbywa się na rozległych, świetnie wykonanych terenach a podczas starć, możemy wspomagać się różnego typu pojazdami bojowymi. Zastosowana tu grafika jest dopracowana potrafi zrobić wrażenie swą złożonością. Program to doskonała alternatywa dla graczy, którzy w poszukiwaniu darmowej rozgrywki, poszukują czegoś co dorównywałoby czysto komercyjnym produkcjom.
Pobierz: Battlefield Play4Free

Soldner: Secret Wars to taktyczna, zupełnie gra akcji, stworzona z myślą o rozgrywkach sieciowych. Program oferuje także tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza, jednak przy możliwościach, jakie otrzymujemy dzięki rozgrywkom Multiplayer, może być on traktowany jako samouczek przygotowujący do właściwej gry. Gracz dowodząc oddziałem najemników, będzie musiał brać udział w rozmaitych misjach, zlecanych przez klientów. Do naszej dyspozycji oddano blisko 60 rodzajów broni i jeszcze więcej pojazdów bojowych (helikoptery czołgi itp). Podczas rozgrywki będziemy musieli podejmować nie tylko decyzje związane z działaniami taktyczno-bojowymi ale także czysto organizacyjnymi (przyjmowanie zleceń, wybór odpowiedniego sprzętu). Środowisko, w którym przyjdzie nam czynić swoje powinności wykonane zostało w technice 3D a na uwagę zasługuje fakt obecności zmian atmosferycznych, które mają między innymi wpływ na przyjmowaną taktykę. Warto zainteresować się grą Soldner: Secret Wars chociażby z tej prostej przyczyny, że zanim zyskał status freeware, początkowo funkcjonował jako komercyjny.
Pobierz: Soldner: Secret Wars

Leylines to darmowa, bardzo rozbudowana gra z gatunku strategii turowych, za pośrednictwem której przeniesiemy się do krainy, w której żyją istoty typowe dla opowieści fantasy. Gracz wciela się tu w przywódcę jednej z ośmiu ras, różniących się od siebie specjalnościami taktyką walki oraz specyfikacjami gospodarczymi. Zanim jednak przystąpimy do rozgrywki musimy opowiedzieć się po jednej ze stron, wybrać zdolności magiczne (ma to wpływ na kierunek rozwoju w sztuce czarodziejskiej) , określić obiekt upodobań religijnych a także wybrać portret swojej postaci. Gdy tego dokonamy można przystąpić do zabawy. W jej trakcie przyjdzie nam zarządzać królestwem angażując w ten proces różnego typu jednostki, w tym robotników, którzy bez mrugnięcia okiem będą wykonywać nasze polecenia. niezwykle ważnym jest również aspekt produkcyjny, bowiem mamy tu możliwość wynajdywania i opracowywania różnego typu technologii, pozwalających stawiać co raz bardziej zaawansowane budynki oraz jednostki bojowe. Oczywiście walka to również nieodłączne element tej gry, dlatego koniecznym będzie dbanie o stan naszej armii. Leylines posiada wiele zaawansowanych opcji, pozwalających dobrze się bawić tworząc potęgę według własnych upodobań, dlatego każdy miłośnik startegii, któremu nie straszny niski poziom grafiki, powinien jak najszybciej spróbować swoich sił w oferowanych tu wyzwaniach. Grać możemy z komputerowym przeciwnikiem lub z graczem zasiadającym przy tym samym komputerze.
Pobierz: Leylines

Equinox to bardzo ciekawe połączenie gry akcji oraz, symulatora za pośrednictwem którego przeniesiemy się w do odległej przestrzeni kosmicznej. Jako pilot międzygwiezdnego pojazdu, staniemy przed koniecznością wykonywania przeróżnych zadań, zlecanych nam przez dowództwo floty. Za ich sprawne ukończenie dostaniemy tzw gloryfikację finansową co pozwoli nam znacząco rozbudować nasz pojazd. Fundusze przyznawane są odpowiednio do naszych poczynań w trakcie misji czyli im więcej rzeczy wykonamy w jej trakcie tym większe wynagrodzenie zdobędziemy. Zadania są bardzo różnorodne i pozwalają nam wziąć udział w czysto szpiegowskich krucjatach jak i spektakularnych bataliach. Grając w Equinox mamy możliwość przeżycia wspaniałej międzygwiezdnej przygody. Gra zadowoli zarówno miłośników strzelanek jak i gier z pogranicza RPG i symulatorów.
Pobierz: Equinox

Zombie Rampage to darmowa, brutalna strzelanka z elementami RPG, w której będziemy zmuszeni stawić czoła krwiożerczym stworom, zwanym zombie. Nasze zadanie to bronić dostępu do bunkra, co czynimy biegając i strzelając do nadciągających ze wszystkich stron ożywieńców. Nasza postać w miarę uśmiercania przeciwników zdobywa punkty doświadczenia, które pomiędzy planszami możemy przeznaczyć na zakup lepszej broni wyuczenia się umiejętności lub naprawę uszkodzeń bunkra. Mechanika rozgrywki przypomina zasadami nieśmiertelną grę Crimmsonland. Podobnie jak tam akcję obserwujemy z kamery zwieszonej nad polem bitwy. Sterowanie odbywa się za pomocą myszki (celowanie i strzał) oraz klawiszy kursora (poruszanie się). Zabawa daje dużo satysfakcji a niekwestionowanym plusem jest tu spora ilość możliwych do użycia broni.
Pobierz: Zombie Rampage

Zobacz również: