Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 44: Lekarstwo na niepogodę
Piątek, 07 Październik 2011 22:52, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po krótkiej przerwie. Nasza zeszłotygodniowa nieobecność spowodowana była dość nietypowym wydarzeniem, związanym bezpośrednio z rozpoczętymi beta testami gry zatytułowanej Battlefield 3. Postanowiliśmy na własne oczy przekonać się jak w praktyce prezentować będzie się najnowsza odsłona serii. Zamiast więc tradycyjnej Strefy Gracza, na naszym portalu ukazała się skromna recenzja, za pośrednictwem której staraliśmy się przekazać Wam wrażenia jakie wynieśliśmy z pola bitwy. Oczywiście każdy w zaciszu własnego pokoju, może samodzielnie wziąć pod lupę wersję próbną tej ciekawie zapowiadającej się strzelanki. Nie ociągajcie się jednak, bowiem możliwość darmowego testowania wersji beta trwać będzie jedynie do 10 października. Dla osób, których nie interesuje nic, co mogłoby kojarzyć się z serią Battlefield, mamy inne propozycje. Na naszym portalu zagościły bowiem, również wersje demonstracyjne, może nie specjalnie promowanych, jednak całkiem grywalnych produkcji, których tytuły to: Orcs Must Die!, Serious Sam Double D, Dungeons: The Dark Lord. Sprawdźcie co sobą reprezentują. Co ciekawe, już niedługo swoją premierę miała będzie najnowsza, szósta już odsłona cyklu Heroes of Might and Magic, oczekiwanie na którą, możemy uprzyjemnić sobie grywalną wersją demonstracyjną. Widzicie zatem sami, ten weekend, pomimo złej pogody wcale nie musi być nudny. Jakby tego było mało, pragniemy również poinformować, że portal Instalki.pl wzbogacił się o sporo ciekawych produkcji reprezentujących nurt freeware a kilka z nich znajdziecie poniżej...


Vindictus to spektakularna gra akcji przeznaczona do rozgrywek za pośrednictwem Internetu, w której dużą rolę odgrywają elementy typowe dla gatunku RPG. Fabuła zabiera nas w podróż do krainy spowitej mrokiem, w której strach, cierpienie i udręka stanowią główne uczucia, trawiące żyjących tam ludzi. Źródłem terroru są bestialskie potwory, nękające mieszkańców. Istnieje jednak nadzieja na lepsze jutro, której źródłem są legendy związane z krainą będącą przeciwieństwem smutnej codzienności. Gracz wcielając się w dzielnego wojownika, będzie musiał stawić czoła wielu niebezpieczeństwom dochodząc prawdy w kwestii tego czy legenda jest prawdą. Rozgrywka nastawiona jest na czystą, nieskrępowaną niczym akcję, podczas której oddamy się przyjemnością uśmiercania hord przeciwników. Zabite potwory dostarczają nam cennych punktów doświadczenia, dzięki którym awansujemy na wyższe poziomy rozwijając parametry postaci. Podczas krucjaty, znajdziemy również wiele użytecznych przedmiotów stanowiących część ekwipunku, które mniej lub bardziej znacząco wpłyną na nasz potencjał. Tym co wyróżnia Vindictus spośród wielu innych gier z gatunku MMO jest to, że istnieje tu możliwość niszczenia elementów wchodzących w skład otoczenia a także wykorzystania ich podczas starć. W programie zastosowano ponadto wspaniale prezentujący się silnik fizyczny.
Pobierz: Vindictus

Heroes in the Sky to darmowa gra akcji, MMO z elementami RPG, poruszająca dość nietypową dla tego nurtu tematykę związaną z lotnictwem. Akcja gry przenosi nas w czasy II Wojny Światowej, podczas której przyjdzie nam wziąć udział w podniebnych bataliach. Przystępując do rozgrywki, mamy możliwość opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, wybierając pomiędzy siłami Aliantów (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Sowieci) oraz jednostkami wchodzącymi w skład państw Osi (Niemcy, Włochy, Japonia). Tym samym do naszej dyspozycji oddano łącznie blisko 100 maszyn, typowych dla każdego z narodów. Podzielone one zostały według przeznaczenia (bombowce, myśliwce itp.). Podczas rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki którym rozwijamy swoje umiejętności zwiększając tym samym parametry postaci. Awanse na wyższe poziomy umożliwiają nam perspektywę korzystania z kolejnych, wcześniej niedostępnych maszyn. Rozgrywka oferuje czysto zręcznościowy model zabawy i podzielona została na sześć całkowicie odmiennych trybów rozgrywki, wśród których pojawia się zarówno perspektywa walki zespołowej, jak i rywalizacji pomiędzy graczami.
Pobierz: Heroes in the Sky

Darkwind: War on Wheels to nietypowa gra MMO łącząca cechy samochodówki, RPG oraz turowej gry strategicznej. Akcja przenosi nas do postapokaliptycznej przyszłości, w której by przetrwać należy być w każdej chwili gotowym do walki. Gracz wcielając się w podróżnika przyszłości, będzie musiał walczyć, handlować oraz modernizować swój pojazd. Podczas przygody odwiedzimy różne miasta w których napotkamy ludzi gotowych zaciekawić nas swoją handlową ofertą, zlecić nam jakieś zadanie. Napotkamy też rozlicznych wrogów oraz dzikie bestie zamieszkujące okoliczne pustkowia. Walki odbywają się w systemie turowym, dzięki czemu mamy możliwość bardzo dokładnie przemyśleć każdy ruch. Ciekawie rozwiązano również kwestie wyścigów, które równieżprzypadnąnam w udziale. Podobnie jak walki odbywają się one w sekwencjach podzielonych na tury. Grafika przedstawiona została w trójwymiarowej oprawie.
Pobierz: Darkwind: War on Wheels

Hard Time to darmowa gra komputerowa, będąca bardzo ciekawym i nietypowym w swej kategorii symulatorem życia więziennego. Gracz decydując się na zabawę, zostaje osadzony w eksperymentalnym więzieniu, gdzie stosowane są niekonwencjonalne metody procesu resocjalizacyjnego. Podczas odsiadki mamy dość sporą swobodę w kwestii naszych poczynań. Możemy brać udział w nielegalnych walkach, przyłączyć się do wewnętrznej grupy, zająć handlem narkotykami lub legalną pracą albo też poddać się szykanom innych więźniów współpracując z klawiszami. Dzięki temu zabawa przebiega w sposób nieliniowy. Zanim jednak rozpoczniemy właściwą rozgrywkę musimy stworzyć własna postać, co czynimy określając jej wygląd oraz powód za który trafiła ona za kratki. Podczas gry możemy dowolnie rozwijać jej umiejętności, np biorąc udział w sportowych wyzwaniach (gra w koszykówkę lub siłownia). Program jest dość innowacyjny i pomimo pewnych niedoskonałości, potrafi wykraść nieco cennego czasu z życiorysu. Tematyka oraz fabuła sprawiają, że program ten zdecydowanie nie powinien być udostępniany małoletnim graczom.
Pobierz: Hard Time

Dragon Ball vs Street Fighter III to darmowa, wykonana przez fanów gra z gatunku bijatyk, za pośrednictwem której, weźmiemy udział w dynamicznych pojedynkach mistrzów sztuk walki. Tym razem w szranki staną bohaterowie mangowego hitu wszech czasów – Dragon Ball oraz postaci znane z cyklu gier, stanowiących ścisłą czołówkę klasyki gatunku, pt. Street fighter. Z pewnością jednych jak i drugich nie trzeba nikomu przedstawiać, bowiem wszyscy znamy ich doskonale. Dla ścisłości należy powiedzieć że wśród nich pojawi się Goku, Picollo, Gohan, Vegeta i inni. Nie zabraknie także Ryu, Kena czy np. Chun Lee. Rozgrywka przebiega w sposób typowy dla gier tego typu, a pojedynkujący się zawodnicy dysponują pokaźnymi paletami ciosów oraz zdolności specjalnych. Grafika wykonana została w kreskówkowym stylu, pozwalając zachować charakterystyczny dla siebie wygląd poszczególnych postaci. Polecam fanom Dragon Ball'a, Street Fighter'a ale także wszystkim miłośnikom bijatyk.
Pobierz: Ball vs Street Fighter IIIRacing Pitch to bardzo nietypowa gra, stanowiąca symulator toru zabawkowych samochodów. Innowacją w stosunku do wielu innych tego typu produkcji, jest metoda sterowania naszym pojazdem. Co ciekawe, nie odbywa się to za pośrednictwem klawiatury czy też myszki. Samochód rusza z miejsca i przyspiesza pod wypływem wydawanych przez gracza dźwięków, dlatego by móc wziąć udział w zabawie niezbędny jest mikrofon podłączony do komputera. Rozgrywka odbywa się w kilku trybach wybieranych przez gracza a zanim przystąpi on do gry koniecznym będzie wybór postaci reprezentującej nas w tym tytule. Ta niewielka gierka to znakomity pomysł na wesołe spędzenie czasu.
Pobierz: Racing Pitch

Zobacz również: