Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 42: Więcej niż zwykle
Piątek, 16 Wrzesień 2011 12:28, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie! Każdy kto uważnie śledzi to co dzieje się na portalu Instalki.pl z pewnością zauważył, że w tym tygodniu pojawiło się tutaj kilka ciekawych propozycji. Niektóre z nich przedstawimy już za chwilę za pośrednictwem cotygodniowego przeglądu, najciekawszych gier, z którymi obcować będziecie podczas weekendu. Zanim jednak do tego przystąpimy, chcielibysmy zwrócić Waszą uwagę w kierunku wersji demonstarcyjnych, dwóch gier o tej samej tematyce. FIFA 12 oraz Pro Evolution Soccer 2012. To głośne tytuły sportowych piłkarskich hitów, których producenci co roku prześcigają się w pomysłach, wypuszczając najnowszą wersję swojego sztandarowego produktu. Komu tym razem udało się stworzyć lepszą grę, oceńce sami, pobierając oba z dem i wedle własnych uznania wybierzcie tegorocznego lidera. Będąc Polakiem, nie sposób jet uniknąć pewnych skojarzeń, bowiem tematyka piłki nożnej oraz data towarzysząca obydwu grom, automatycznie przywodzi na myśl wielkie wydarzenie sportowe, które w 2012 roku mieć będzie miejsce w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie jak nalezy i Euro 2012 przyspoży Polsce chluby a nie wstydu. Wracając jednak do dzisiejszego zestawienia, zauwazyliście jużz pewnością, że w stosunku do poprzednich jest ono dość nietypowe. Wyjątkowo bowiem, zamist standardowej liczby sześciu gier, dziś do Waszej dyspozycji oddano ich aż osiem. Stało się tak ze względu na fakt pojawienia się na naszym portalu trzech gier, które z powodzeniem potraktować możemy jako spójną całość. Nie zabierając już więcej czasu, zapraszamy do zabawy. Weekend czas rozpocząć...


Marathon to seria gier, z gatunku FPS, której akcja osadzona została w odległej przyszłości, kiedy to podróże międzyplanetarne stały siechelebm powszednim. Jako oficer ochrony jedenego ze statków kosmicznych, weźmiemy udział we wspaniałych przygodach, walcząc z wrogimi istotami, pragnącymi zawładnć nasząplanetą. Cała trylogia została potraktowana jako jedność, bowiem cechuje je idetyczny model rozgrywki, taka sama grafika oraz niezmiennie wspaniałe emocje towarzyszace zabawie. Cechą cyklu jest wspaniała fabuła, którą by poznać w całości, bedzie trzeba wykonać rozliczne zadania. Każda z częsci posiada własną historię i wydana została jko osobny niezależny program. Jednak ze względu na blixniacze podobieństwo z powodzeniem możemy potraktowaćją jako całość podzieloną na efektowne epizody.
Pobierz:

Mythos to propozycja z gatunku MMORPG, określana mianem Hack'n Slash, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy pałają głębokim uczuciem do gier w stylu Diablo. Na czas przygody przenosimy się do krainy fantasy zwanej Uld, w której wspólny żywot wiodą przeróżne rasy istot. Świat ten jeszcze niedawno targany był wyniszczającą wojną a już pojawia się kolejne zagrożenie z które pokonać będą mogli jedynie bohaterowie sterowani przez graczy. Podczas rozgrywki będziemy przemierzać rozlegle, otwarte tereny oraz różnego rodzaju lochy i jaskinie w których czeka na nas wielu niebezpiecznych przeciwników oraz drogocennych skarbów. Tworząc postać, możemy określić jej rasę, wybierając spośród czterech dostępnych (satyrowie, ludzie, cyklopi oraz gremliny). Dodatkowo wybieramy również klasę bohatera. W tym przypadku do wyboru oddano nam trzy możliwości (Maga ognia, Technologa oraz Nimorda). Rozgrywka przebiega w sposób do jakich przyzwyczaiły nas inne gry z gatunku Hack'n Slash
Pobierz: Mythos

Cartoon M.U.G.E.N. to reprezentantka gatunku bijatyk, w której istotą rozgrywki są pojedynki pomiędzy różnymi wojownikami. Tym razem w szranki stają bohaterowie popularnych kreskówek oraz klasycznych gier komputerowych. Wśród nich znajdziemy m.in. Simpsonów, Diabła Tasmańskiego, Kaczora Duffy czy też Atomówki lub Mario. Łącznie do naszej dyspozycji oddano trzydziestu sześciu zawodników, różniących się od siebie techniką walki oraz używanymi ciosami, zarówno podstawowymi jak i specjalnymi. Walki odbywają się na siedemnastu zróżnicowanych arenach a całość przedstawiona jest za pomocą kreskówkowej grafiki. Cartoon M.U.G.E.N. pozwala ponownie spotkać się z bohaterami ulubionych kreskówek z tym że w zupełnie innych okolicznościach.
Pobierz: Cartoon M.U.G.E.N.

Jennifer to darmowa, brutalna, mroczna i mocno psychodeliczna darmowa gra reprezentująca gatunek chodzonych bijatyk. Wcielamy się tu w tytułową Jennifer, postać rodem z horrorów która wędrując poprzez kolejne plansze, stawiać będzie czoła różnego typu paskudztwom oraz maszkarom. Wśród licznych przeciwników spotkamy zombie, mutantów oraz inne kreatury, które nie czekając ani chwili, zrobią wszystko by pozbawić nas życia. Walki są naprawdę widowiskowe, co przejawia się sporą ilością combosów oraz tryskającą na wszystkie strony krwią. Do dyspozycji oddano nam wiele rodzajów broni tak białej jak i palnej. Klimat zabawy jest naprawdę bardzo brutalny, dlatego każdy kto ma awersję do tego typu atrakcji, zdecydowanie nie powinien rozpoczynać zabawy. Zdecydowanie gry tej powinni unikać również najmłodsi gracze. Całej reszce zdecydowanie polecam.
Pobierz: Jennifer

Big Box of Blox to darmowa gra zręcznościowa, stworzona z myślą o wszystkich miłośnikach zabawy w stylu Tetrisa. Tym razem w nasze ręce oddano nieco bardziej psychodeliczną wariację na jego temat. Powyższa gra cechuje się mroczną grafiką oraz niezwykle klimatyczną oprawą dźwiękową. Zasady rozgrywki zmieniają się zależnie od plansz, a każda z nich uraczy nas odmiennymi klockami oraz innymi elementami. Dla wszystkich miłośników tego typu rozgrywki, jest to doskonała okazja, by zapoznać się z nieco innym spojrzeniem na zabawę, której schematy na dobre wrosły się w świat gier komputerowych.
Pobierz: Big Box of Blox

Poszukiwacze Zaginionej Warszawy to ciekawe połączenie gry przygodowej z programem edukacyjnym. Gracz wcielając się w agenta Ośrodka Kształcenia Kadr Operacyjnych Instytutu Podróży Międzyczasowych, zostaje wysłany w przeszłość z misją poprawienia wydarzeń historycznych. Terenem naszych działań jest miasto Warszawa, w którym to przyjdzie nam wykonywać określone zadania. Chcąc doprowadzić do wypełnienia misji, będziemy musieli wykazać się wiedzą historyczną dotyczącą naszej stolicy co zdecydowanie stanowi wartość edukacyjną programu. Wraz z fabułą odwiedzimy miejsca stanowiące autentyczne odzwierciedlenie ówczesnej Warszawy. Misje odbywają się na przestrzeni lat 1899 – 2008, dzięki czemu, uświadczymy tego w jaki sposób następowały zmiany. Zagadki nie są zbyt skomplikowane, dlatego programem powinni zainteresować się również gracze, niemający rozbudowanej wiedzy na temat wydarzeń historycznych.
Pobierz: Poszukiwacze Zaginionej Warszawy

Zobacz również: