Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 41: Symbioza
Piątek, 09 Wrzesień 2011 17:01, Wpisany przez Rafał Predko
Strefa Gracza, z niewielkim poslizgiem, ponownie pojawiła sie na łamach portalu Instalki.pl, dostarczając jak zawsze solidnej porcji wrażeń, w czym pośredniczą prezentowane tu gry komputerowe. Niezwykle grywalne, bardzo wciągające oraz wykonane z pomysłem. Każda z nich ma w sobie to coś co sprawiło, że bez najmniejszych wątpliwości mogliśmy umieścić je pomiędzy granicami naszej strefy. Od teraz, wspólnie z nią stanowić będą symbiotyczną całość, która by móc rozpostrzeć swoje wszystkie walory, potrzebuje kogoś kto skorzysta z oferowanych tu atrakcji. Tylko dzięki Wam drodzy gracze, gromadzone przez nas produkcje ożywają na nowo, stawrzając wiele okazji do przeżycia wspaniałych, wirtualnych przygód. To Wy uruchamiając wybrane przez siebie gry sprawiacie, że zawarty w nich potencjał nie ulegnie mimowolnej degradacji. Zapraszamy zatem do zabawy, niech każdy z was kierując się własnymi upodobaniami, gustem oraz predyspozycjami, wybierze coś dla siebie. Cieszymy się że jestescie z nami a naszą radość odzwierciedlamy za pomocą następujących tytułów...


CrimeCraft: Bleedout to efektowna gra akcji, za pośrednictwem której przeniesiemy się do świata przepełnionego kryminalną działalnością. Wybierając jedną z postaci, będziemy uczestniczyć w szeregu misji, odbywających się na terenie wielkiej metropolii, gdzie zależnie od wybranej profesji staniemy przed koniecznością spełniania swych obowiązków. Nasze specjalności podzielone zostały według trzech grup, kryminalnej, przestrzegającej prawa i finansowej. Możemy zatem skupić się na czysto przestępczych poczynaniach, realizować się jako stróż prawa lub też rozwijać karierę, godną prawdziwego rekina finansjery. Aktywność każdej ze stron przenika się wzajemnie dlatego, decydując się na którąś z nich, będziemy musieli mieć na uwadze wszystkie inne. Podczas rozgrywki, zarabiamy wirtualne pieniądze, które możemy przeznaczyć na różnego typu udogodnienia (samochód, mieszkanie itp.) a także na różnego typu gadżety ułatwiające naszą aktywność. Silnik, graficzny który użyty został w grze, to Unreal Engine 3.0, sprawiający, że otaczający nas świat, potrafi zrobić wrażenie.
Pobierz: CrimeCraft: Bleedout

Heroes of Newerth to darmowa gra z gatunku MMORTS, za sprawą której stoczymy wiele emocjonujących bitew z graczami z całego świata. Fabuła przenosi nas do świata, fantasy, gdzie trwa nieustanna walka o dominację pomiędzy dwoma ugrupowaniami, w skład których wchodzą bohaterowie sterowani przez graczy. Każdy z nich może rozwijać swoją postać zdobywając punkty doświadczenia, oraz wyposażając w coraz lepsze gadżety. Ponadto sterowani przez użytkowników bohaterowie, mają swoich podwładnych, w postaci kontrolowanych prze komputer jednostek. W grze dostępnych jest ich ponad sześćdziesiąt rodzajów a każdy cechuje się odmiennymi umiejętnościami i zdolnościami bojowymi. Podczas rozgrywki mamy także możliwość wznoszenia budynków oraz fortyfikacji o dużym znaczeniu strategicznym. Twórcy umożliwili także tworzenie własnych map, udostępniając do ogólnego użytku funkcjonalny edytor.
Pobierz: Heroes of Newerth

Dead Cyborg Episode 1 to darmowa bardzo klimatyczna i momentami niełatwa propozycja, dla wszystkich miłośników gier przygodowych. Wcielamy się tu w postać, dotkniętą amnezja, której zdaniem, będzie rozwiązanie zagadki swojej własnej egzystencji. Przygodę rozpoczynamy wydostając się na świat z dziwnej kapsuły umiejscowionej w opustoszałym kompleksie badawczym. Rozgrywka przebiega według sprawdzonego schematu, polegającego na znajdowaniu przedmiotów i używaniu ich w przeznaczonych do tego miejscach. Eksplorując świat gry, będziemy mieli okazje, podziwiać wspaniale wykonane scenerie, zgłębić tajemnice swojego pochodzenia a także rozwiązać niejedną łamigłówkę. Akcję obserwujemy z punktu widzenia postaci a sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury. Dead Cyborg Episode 1 to jedna z gier freeware, wobec której nie sposób przejść obojętnie, bowiem zarówno opowiedziana w niej historia jak i okalająca ją grafika to prawdziwy majstersztyk.
Pobierz: Dead Cyborg Episode 1

Puzzle Pirates to ciekawa, darmowa gra przeznaczona do wieloosobowych rozgrywek za pośrednictwem Internetu, łącząca cechy RPG oraz gry logicznej. Wraz z fabułą przeniesiemy się do świata piratów, gdzie morskie bitwy oraz poszukiwanie skarbów to codzienność. Rozpoczynając zabawę, będziemy musieli stworzyć własną postać, która będzie reprezentować nas podczas rywalizacji. Zasady rozgrywki, bazują na pomyśle znanym z popularnej gry pt. Tetris. Układając spadające klocki, będziemy rywalizować z innymi graczami w pojedynkach, w których zwycięzca może być tylko jeden. Oprócz tego, czeka nas wiele przygód oraz walk z morskimi potworami, a także możliwość odkrywania nieznanych lądów czy poszukiwania zaginionych skarbów. Ponadto dobijając do portów możemy podjąć się wielu ciekawych zadań, co ciekaw także zleconych przez innych graczy. Grafika wykonana została w kreskówkowym stylu a grywalność jest tak wielka, że by przerwać rozgrywkę, będziemy musieli stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą.
Pobierz: Puzzle Pirates

Attack of the Paper Zombies to ciekawa, nieskomplikowana i zupełnie darmowa gra strategiczna rozgrywana w trybie czasu rzeczywistego. Tematem, który porusza powyższy produkt jest walka z żywymi trupami. Gracz, dowodząc odziałem uzbrojonych żołnierzy, będzie musiał oczyścić teren ze szwendających się po okolicy zombiaków. Nasze działania polegać będą na wskazaniu poszczególnym jednostką miejsca, w którym powinny się ulokować oraz rodzaju broni, której powinni używać. Niszcząc a następnie przejmując gniazda, w których mnożą się maszkary, zdobywamy punkty, za które możemy budować stacjonarne działka obronne, pola minowe itp. Grafika jest tu wręcz symboliczna a polem rozgrywki jest kratkowana kartka od zeszytu. Rozgrywka jest bardzo wciągająca co sprawia, że nie łatwo jest oderwać się od zabawy.
Pobierz: Attack of the Paper Zombies

Crystal Cubes to darmowa gra zręcznościowa, stanowiąca efektowny i atrakcyjny wizualnie klon Tetrisa. Zasady rozgrywki są tak oczywiste, ze chyba nikomu nie ma sensu ich wyjaśniać. Wystarczy powiedzieć tyle, że naszym zadaniem jest odpowiednio układać spadające z góry klocki o różnych kształtach. Tym na co warto jednak zwrócić uwagę w przypadku tego programu, jest trójwymiarowe środowisko gry, które w połączeniu z generowanymi tu refleksami światła, stanowi nie lada atrakcję dla zmysłu wzroku. Nie będzie chyba kłamstwem, gdy powiem, że to najładniejsza z tetrisopodobnych gier komputerowych, które dane było mi ujrzeć.
Pobierz: Crystal Cubes

Zobacz również: