Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 39: Powrót
Piątek, 19 Sierpień 2011 13:52, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po krótkiej przerwie. Dobrze znowu być tutaj by móc ponownie otworzyć czasoprzestrzenne wrota, które zaprowadzą was w nowe, nieznane dotąd obszary Strefy Gracza. Nieobecność sprawiła że stęskniliśmy się za Wami dlatego zanim rozpoczęta zostanie prezentacja najciekawszych darmowych gier, które przez kilka poprzednich dni pojawiły się na naszym portalu, pozwólcie nacieszyć się możliwością wspólnego obcowania. Mamy nadzieję, że każdy z Was również z niecierpliwością oczekiwał kolejnego wydania. Jeśli tak to wspaniale, bowiem właśnie teraz ma ono swoją premierę, urzeczywistniając zarówno nasze jak i Wasze oczekiwania. Liczymy również na to, że dzisiejsze propozycje będą cieszyły się dużą popularnością i że znajdziecie wśród nich coś co szczególnie przypadnie wam do gustu. Co ciekawe, niektóre z gier są dość mocno nietypowe, a to ze względu na swoją tematykę, a do tego porywają grywalnością. Nie mogliśmy wiec odmówić sobie podzielenia się nimi z naszymi gośćmi, których serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do pobierania...


Age of Empires Online to program przeznaczony do rozgrywek za pośrednictwem Internetu, który stanowi rozwinięcie klasycznej serii gier strategicznych czasu rzeczywistego. Każdy kto miał przyjemność grać w chociażby jedną z reprezentantek serii, poczuje się tu jak w domu. Ponownie bowiem staniemy przed koniecznością stworzenia imperium, stanowiącego militarną oraz ekonomiczną potęgę. Dbając o rozwój wszelkich możliwych struktur państwa, będziemy zwiększać swój potencjał w wielu kwestiach np. Wydobycie surowców, zdobywanie i produkcja pożywienia a także trening co raz bardziej zaawansowanych jednostek. Rozpoczynając zabawę, każdy z graczy otrzymuje pod swoje dowództwo stolicę, którą należy rozbudowywać. Dzięki temu pojawi się możliwość tworzenia kolejnych miast, które zajmując pobliskie tereny, zwiększą znacznie terytorium naszego państwa. Istnieje również możliwość handlu z innymi graczami wymiana technologii oraz walki. Podczas zabawy wykonujemy też różnorakie misje co znacznie uatrakcyjnia rozgrywkę. Age of Empires Online w wersji podstawowej jest grą darmową, jednak jeśli chcemy skorzystać z dodatków oferowanych przez producenta, należy zainwestować określone kwoty.
Pobierz: Age of Empires Online

Handball Challenge Training Camp to darmowa gra, przeznaczona do zabawy za pośrednictwem sieci internetowej, której treścią są rozgrywki piłki ręcznej. Kreując własnego zawodnika, weźmiemy udział w specjalnym treningu pozwalającym określić specyficzne umiejętności i predyspozycje. Gdy tego dokonamy, czeka nas moc wrażeń wyzwolonych dzięki niezwykle rozbudowanym i dopracowanym możliwościom tejże gry. Sprawdźcie sami co oferuje ta właśnie gra, oddając się bez reszty starannie wykonanej grafice oraz oprawie dźwiękowej, która sprawia, że ma się wrażenie obecności na prawdziwym boisku do gry w szczypiorniaka. Niezaprzeczalnym Atutem Handball Challenge Training Camp jest obecność ogromnej ilości klubów oraz zawodników. Miłośnicy piłki ręcznej będą zachwyceni a możliwe, że i fani innych dyscyplin, znajdą tutaj coś dla siebie.
Pobierz: Handball Challenge Training Camp

Smokin Guns to darmowa gra, reprezentująca gatunek pierwszoosobowych strzelanek, skierowanych do graczy szukających rywalizacji za pośrednictwem Internetu. Na czas rozgrywki zostaniemy przeniesieni na dziki zachód, gdzie aż roi się od rewolwerowców, gotowych oddać celny strzał. Do naszej dyspozycji oddano ciekawe mapy, w pełni odzwierciedlające westernowy klimat oraz zestaw giwer, typowych dla tamtego okresu. Zabawa może odbywać się w kilku odmiennych trybach trybach, wśród których znajdziemy Bank Robbery, Duel, Round Teamplay, Deathmatch oraz Team Deathmatch. Dynamika rozgrywki, również zasługuje na duże uznanie, odpowiada za to silnik Quake 3. Smokin Guns cechuje się grafiką, która choć już nieco przestarzała doskonała oddaje klimat dzikiego zachodu, podobnie zresztą jak muzyka.
Pobierz: Smokin Guns

Voxelstein 3D to darmowa strzelanka, zainspirowana wielkim hitem sprzed lat, pt Wolfestein 3D. Podobnie jak w pierwowzorze, akcję obserwujemy z punktu widzenia postaci, w którą się wcielamy. Wędrując poprzez zakamarki kolejnych plansz, będziemy unicestwiać każdego z napotkanych przeciwników, używając w tym celu różnorakich narzędzi zagłady oddanych do naszej dyspozycji. Ciekawostką jest tutaj możliwość zniszczenia praktycznie każdego obiektu znajdującego się na naszej drodze, co umozliwia zstaosowana w grze technologia Voxalp. Ponadto, jak zapewniają twórcy, w trakcie przygody będziemy mieli możliwość znaleźć różnego rodzaju skarby, niejednokrotnie ukryte w sekretnych miejscach.
Pobierz: Voxelstein 3D

ICED: I Can End Deportation jest to bardzo nietypowa, darmowa gra symulująca życie imigranta, przebywającego na terenie Stanów Zjednoczonych. Wybierając jedną z kilku dostępnych postaci, będziemy zmuszeni stawiać czoła różnego rodzaju przeciwnościom na jakie narażeni są przebywający w U.S.A. obcokrajowcy. Każdy z dostępnych w grze emigrantów, pochodzi z innego kraju przebywając tutaj na odmiennych zasadach. Co ciekawe wśród nich jest również Polka o imieniu Anna. Program oprócz walorów rozrywkowych, oferuje również elementy edukacyjne, bowiem by nie narazić się na nieprzyjemności, musimy przestrzegać obowiązujących w Stanach praw. Nie posiadając odpowiednich dokumentów, możemy narazić się na zatrzymanie lub deportację. Akcję obserwujemy z punktu widzenia sterowanej przez nas postaci, a otoczenie przedstawione zostało za pośrednictwem trójwymiarowej grafiki. ICED to bardzo specyficzna gra łącząca elementy gry fabularnej z edukacyjną, jednak dzięki swojej nietypowej tematyce, stanowi ona produkt prawdziwie warty uwagi.
Pobierz: ICED: I Can End Deportation

MMORPG Tycoon to bardzo pomysłowa, darmowa gra strategiczna, poruszająca tematykę związaną z branżą komputerowej rozrywki. Rozpoczynając zabawę, będziemy mieli niepowtarzalną okazję stać się prezesem firmy ShadiSoft Software, produkującą gry z gatunku MMORPG. Poprzednie dzieło, stworzone przez naszą korporację okazało się niewypałem i jako nowy dyrektor, staniemy przed koniecznością wypuszczenia na rynek produktu, który stanie się największym hitem w swojej kategorii. W procesie tworzenia pomoże nam sztab programistów oraz projektantów gotowych wykonywać wszelkie polecenia. Grafika w grze ograniczona została do minimum, a nasze działania odbywają się za pomocą wybierania odpowiednich opcji umieszczonych w ramkach. Pomimo tego, zabawa jest naprawdę przednia, bowiem nie codziennie mamy okazję zarządzać firmą produkującą gry komputerowe.
Pobierz: MMORPG Tycoon

Zobacz również: