Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 38: Wakacyjna przerwa
Piątek, 29 Lipiec 2011 16:05, Wpisany przez Rafał Predko
Kolejny tydzień minął jak z bicza strzelił. Znajdując się przed perspektywą przeżycia kolejnego weekendu, ni stąd ni zowąd okazało się, że dobrnęliśmy również do półmetka wakacji, co rozpatrywać można jako coś smutnego i wesołego za razem. Wszystko zależy jak na to spojrzeć. Pesymiści z pewnością stwierdzą, że czas który pozostał, to zaledwie połowa całości, objawiającej się beztroskim odpoczynkiem. Dla nich najistotniejszym będzie jedynie to, że od teraz rozpocznie odliczanie, którego koniec nastąpi pierwszego dnia września. Taki punkt widzenia z pewnością obcy jest dla urodzonych optymistów, którzy to w każdym aspekcie życia doszukują się rzeczy pozytywnych. Oni właśnie, zamiast użalać się nad tym co nieuniknione, stwierdzą zapewne, że czas który pozostał, to cały długi miesiąc, oferujący tak wiele ile tylko sami zdołamy z niego wyciągnąć. Zastanówcie się zatem, który punkt widzenia jest Wam bliższy, z którą z tych postaw się utożsamiacie a jednocześnie która z nich jest wam obca. Z refleksją tą zostawiamy Was na pewien okres czasu, bowiem wspomniane wcześniej wakacje, docierając do Strefy Gracza sprawiły, że również i tu nastąpił czas niekrępowanego niczym, wypoczynku. Jako urodzeni optymiści zamierzamy korzystać zeń pełną parą. Do zobaczenia za trzy tygodnie. Zanim jednak rozpocznie się uskuteczniana przez nas, wakacyjna sjesta, zaproponujemy Wam kilka naprawdę ciekawych gier. Oto one...


CellFactor: Revolution to niezwykle grywalna strzelanka FPP, co oznacza że akcję obserwujemy z punktu widzenia sterowanej przez nas postaci. Na czas rozgrywki, przenosimy się do przyszłości, gdzie jako futurystyczny gladiator, walczyć będziemy z przeciwnikami, na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach. Do naszej dyspozycji oddano wiele interesujących pojazdów oraz broni palnych, takich jak pistolety, karabiny itp. W starciach, niezwykle pomocne okażą się również psioniczne moce, za pomocą których, możliwym będzie uniesienie przedmiotu siłą woli i ciśnięcie im w kierunku oponenta. Co ciekawe, każdy obiekt znajdujący się na terenie areny,będzie można zniszczyć. Fakt ten nadaje rozgrywce dodatkowego smaczku. Grafika prezentuje się wyśmienicie, podobnie zresztą jak oprawa dźwiękowa.
Pobierz: CellFactor: Revolution

RayCity to darmowa gra MMO, za pośrednictwem której, weźmiemy udział w emocjonujących wyścigach, tuningowanymi samochodami. Rozpoczynając rozgrywkę, decydujemy się rywalizować z innymi graczami, w wyścigach, w których uczestniczyć może do 20 zawodników jednocześnie. Do naszej dyspozycji oddano wiele zróżnicowanych questów za wykonanie których dostajemy pieniądze oraz punkty doświadczenia, pozwalające posiąść nowe umiejętności. Zarobione fundusze, umożliwiają nam zakup nowych pojazdów (których jest tu od groma) lub modernizację już posiadanych. Rozgrywka ukierunkowana została na czysto zręcznościową zabawę, co z pewnością nie spodoba się fanom realistycznych symulacji. Ogromną zaletą gry, jest bardzo duża ilość questów oraz różnorodność tras, po których przyjdzie nam się ścigać. Grafika oraz oprawa dźwiękowa prezentują wysoki poziom, co sprawia, ze powyższy tytuł to nie lada kąsek dal wszystkich miłośników tego typu gier.
Pobierz: RayCity

The Last Dance to świetnie wykonana, darmowa strzelanka TPP, która zabierze nas do fikcyjnego świata, przypominającego USA w czasach wielkiej prohibicji. Wcielamy się tu w postać byłego oficera policji, który chcąc dokonać zemsty za śmierć swojej ukochanej, postanawia rozprawić się z przestępcami. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane bronie a bohater z którym się utożsamiamy, potrafi kryć się za różnego typu przeszkodami. W fabułę wprowadza nas intro wykonane w sposób przypominający komiksy z cyklu Sin City a sama rozgrywka przywodzi na myśl to co znamy z gier Max Payne. Podczas zabawy zaznamy niesamowitej dynamiki akcji a także zwiedzimy wiele ciekawych lokacji, zróżnicowanych pod względem architektury. Grafika oraz udźwiękowienie prezentują poziom godny produkcji komercyjnej, co nie często zdarza się w przypadku darmowych gier.
Pobierz: The Last Dance

DC vs Capcom vs Marvel jest to bijatyka, której zasady przywodzą na myśl to, co znamy gier w stylu Mortal Kombat czy Street Fighter. Jak zwykle, wybierając jedną z dostępnych postaci, będziemy walczyć z kolejnymi przeciwnikami używając do tego ciosów, specyficznych dla danego zawodnika. Tym razem w szranki staną postaci reprezentujące trzy odrębne światy, którymi są gry firmy Capcom, Uniwersum Marvela oraz bohaterowie historii firmowanych przez DC Comics. Dzięki temu zabiegowi będziemy mogli na własne oczy ujrzeć pojedynek pomiędzy np. Ryu a Batmanem czy też Jockerem a Volverine. Podczas rozgrywki emocje sięgają zenitu czego w dużej mierze są specjalne zdolności indywidualne, którymi dysponuje każdy bohaterów. Grafika oraz oprawa dźwiękowa prezentują się całkiem dobrze, co dodatkowo potęguje doznania płynące z rozgrywki.
Pobierz: DC vs Capcom vs Marvel

Igneous to emocjonująca gra zręcznościowa, dzięki której zaznamy nieustannego poczucia prędkości. Podczas zabawy sterujemy niewielką świecącą kulką, która pędzi poprzez plansze, pełne niebezpieczeństw. Naszym zadaniem będzie unikać kolizji, ze znajdującymi się na trasie przeszkodami, omijać buchające ognie, a także przeskakiwać szczeliny wypełnione gorącą lawą. Kontrolowany przez nas obiekt, może wykorzystywać niektóre z przeszkód, do wybicia się w górę, dzięki czemu możliwym stanie się osiągnięcie wyższego pułapu a tym samym pokonanie trudniejszych przeszkód. Rozgrywka jest naprawdę dynamiczna a w jej arkana wprowadza znajdujący się poniżej filmik. Oprawa graficzna prezentuje się znakomicie, podobnie z resztą jak dźwięk, który znacząco wzbogaca rozgrywkę.
Pobierz: Igneous

Granny and Snowmen to pokręcona, darmowa strzelanka, w której niezwykle istotną sprawą jest refleks gracza oraz celne oko. Wcielamy się tu w postać babci, która pełniąc życie pustelniczki, stawić będzie musiała czoła niebezpieczeństwu. Okazało się, że nieopodal jej chatki, rozbił się statek kosmiczny. Jego załoga, by móc wrócić do domu potrzebowała będzie paliwa, które zrobić można jedynie z ciasteczek pieczonych przez naszą bohaterkę. Chcąc przejąć rzeczone wyroby, kosmici postanowili ożywić śniegowe bałwany, których watahy bezlitośnie atakują domostwo babinki. Co ciekawe, postać w którą się wcielamy nie jest całkowicie bezbronna, okazuje się bowiem, że dysponuje ona pokaźnym arsenałem broni palnej i za jego pomocą broni swojego terytorium. Sterowanie w grze odbywa się za pomocą klawiatury (poruszanie się) oraz myszki (celowanie i strzał). Grafika wykonana została starannie, prezentując humorystyczną formę.
Pobierz: Granny and Snowmen

Zobacz również: