Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Netflix w swoim stylu: Jaskier zaliczy homoseksualny romans w serialu Wiedźmin
Czwartek, 25 Maj 2023 13:07, Wpisany przez Maksym Słomski
jaskier romans radowid
Hm...

Jaskier to jedna z barwniejszych, o ile nie najbarwniejsza, z postaci w wiedźmińskiej sadze wykreowanej przez polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego. Znalazło to odzwierciedlenie nie tylko w grach wideo od CD Projekt RED, ale też serialu Wiedźmin, dostępnym na platformie Netflix. Postać uchodząca w uniwersum wiedźmińskim za niesfornego pijaka i kobieciarza w trzecim sezonie serialu Wiedźmin wda się w homoseksualny romans. Niektórzy fani są oburzeni.

Romans Jaskra z Radowidem


Twórcy serialu Wiedźmin wielokrotnie byli oskarżani o przekłamania względem oryginalnej historii, opowiadającej o przygodach Geralta z Rivii. Jak donosi serwis Redanian Intelligence, w nadchodzącym trzecim sezonie superprodukcji Jaskier (Joey Batey) ma wdać się w romans z Radowidem, królem Redanii.

"Możemy potwierdzić, że to, co niektórzy z naszych czytelników zakładali dawno temu, jest prawdą. Jaskier jest biseksualny, a jego kochankiem w trzecim sezonie Wiedźmina jest Radowid" - czytamy.

Serwis źródłowy przypomina stary casting do roli księcia Radowida z Redanii, który w serialu jest młodszym bratem króla Vizimira. W nagraniu, które zniknęło już z Internetu, Radowid flirtował z Jaskrem, wprawiając go w zakłopotanie. Miał wypowiadać nawet dwuznaczne komentarze, prosząc, aby Jaskier "zagrał mu na jego instrumencie". Podobno scena ta trafi do serialu, a na przestrzeni całego sezonu między Jaskrem i Radowidem pojawi się uczucie, potwierdzone pocałunkiem.Aktor odgrywający rolę Jaskra potwierdził, że Jaskier zakocha się w nowym sezonie Wiedźmina.

"Być może źle przeczytałem książki, ale nie przypominam sobie, żeby Jaskra pociągali mężczyźni w którymkolwiek momencie" - podsumował jeden z internautów.

Internauci wściekli się, że twórcy serialu próbują "robić geja" z jednego z większych bawidamków. Obrońcy scenarzystów twierdzą, że "przecież Jaskier może być biseksualistą". Druga teza wydaje się dość karkołomna nawet w obliczu istnienia zadania "Spis cudzołożnic" w grze Wiedźmin 3. Tam jedną z dziewczyn, z którymi spotykał się Jaskier okazał się być mężczyzna przebrany za kobietę. Jaskier spotykał się z nim jednak dlatego, że chciał się dzięki temu włamać do pewnego skarbca.

Ciekawe co na to wszystko Andrzej Sapkowski...

Premiera trzeciego sezonu Wiedźmin odbędzie się już 29 czerwca tego roku. Wtedy dowiemy się, na ile rozdmuchane są plotki o orientacji seksualnej serialowego Jaskra.

Źródło: Redanian Intelligence