Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 37: W strugach deszczu
Piątek, 22 Lipiec 2011 13:11, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie po raz kolejny! Stali bywalcy Strefy Gracza, wiedzą doskonale, że za chwilę, jak co tydzień rozpocznie się prezentacja najciekawszych gier, opublikowanych w portalu Instalki.pl. Dzięki temu, każdy weekend oprócz beztroskich chwil wypoczynku, dostarcza również rozrywki, tak upragnionej przez zatwardziałych graczy. Niektórzy z nich, korzystając z wakacyjnej laby, mogą do woli oddawać się przyjemnościom związanym z grami komputerowymi, w czym dodatkowo sprzyja pogoda, którą by ujrzeć, wystarczy zerknąć przez okno. Widoczny tam krajobraz, przysłaniają krople deszczu, które uderzając o szyby sprawiają że każdy kto nie ma takiej potrzeby, nie wychodzi z domu. Patrząc dalej, ujrzymy ponury krajobraz, skąpany w szarości pochmurnego nieba, oraz wielkie kałuże, które z każdą chwilą zwiększają swoją objętość. Jest mokro, ponuro i nieprzyjemnie, dlatego by uniknąć zbędnych nieprzyjemności, najlepiej (o ile to możliwe) pozostać w suchym, ciepłym i zacisznym miejscu. Być może właśnie wtedy, przydatnymi okażą się gry, które pozwoliliśmy sobie zaprezentować poniżej...


Freestyle Street Basketball to darmowa gra sportowa MMO, która jak mówi tytuł, pozwoli nam wziąć udział w rozgrywkach ulicznej koszykówki. Mecze odbywają się pomiędzy dwiema drużynami, w skald których wchodzi po trzech zawodników. Każdy z graczy, zależnie od swojej aktywności na boisku, zdobywa punkty doświadczenia które w efekcie posłużą do zwiększania statystyk a także zmiany wizerunku sterowanej postaci. Dzięki temu, mamy możliwość spersonalizować swojego zawodnika, uwzględniając subiektywne upodobania. Dla bardziej zaawansowanych graczy, stworzono możliwość wstępowania do klubów, oraz uczestniczenia w zorganizowanych rozgrywkach. Produkt uzewnętrznia się kreskówkową grafiką oraz muzyką w stylu Hip Hop, kojarzoną z tego typu sportem.
Pobierz: Freestyle Street Basketball

PreVa to znakomicie zrealizowana, widowiskowa, i całkowicie darmowa stzrelanka w której akcję obserwujemy bądź to w trybie FPP, lub też za pleców sterowanej postaci. Fabuła gry przenosi nas do futurystycznego świata, gdzie odbywają się bezpardonowe walki wielkich robotów zwanych mechami. Zasiadając za sterami jednego z nich, będziemy brać udział w starciach, efektem których staną się wielkie eksplozje oraz szeroko pojęte zniszczenia. Do naszej dyspozycji oddano kilka rodzajów broni palnej,a także miecz, służący do walki w zwarciu. Oprawa audiowizualna prezentuje się wyśmienicie, podobnie jak dynamika rozgrywki, która nie zwalnia nawet na chwilę. Niesamowite wrażenie robi różnorodność scenerii oraz wspomniane wcześniej eksplozje.
Pobierz: PreVa

Kart N’ Crazy to bardzo sympatyczna, darmowa gra wyścigowa, przeznaczona do rywalizacji za pośrednictwem Internetu. Ścigając się gokartami, będziemy brać udział w emocjonujących wyścigach z graczami z całego świata. Podczas zabawy mamy możliwość zdobycia różnego rodzaju uzbrojenia, które okaże się niezwykle przydatne podczas bezpośredniej rywalizacji. Dzięki nim będziemy mogli, np. Spowolnić przeciwnika lub w inny sposób utrudnić mu działalność. Twórcy udostępnili nam następujące tryby zabawy: Several Mode, Single Race, Team Race a także 8 nietypowych postaci oraz wiele szalonych pojazdów. Kart N’ Crazy, cechuje się ciekawą, kolorową i dopracowaną grafiką o humorystycznym charakterze, dzięki czemu w rozgrywce brać udział mogą również młodsi gracze.
Pobierz: Kart N’ Crazy

The Lost Snowmen to świetnie wykonana i niezwykle wciągający tytuł, stanowiący połączenie platformówki i gry logicznej. Zasadami rozgrywki, nawiązuje ona do wielkiego hitu sprzed lat, pt. Lost Vikings. Podczas rozgrywki, przejmujemy kontrolę nad grupą śniegowych bałwanów, których zadaniem jest wyeliminować zdrajców. Każda z postaci, którą sterujemy w poszczególnych planach, cechuje się specyficznymi umiejętnościami, gotowymi do wykorzystania w odpowiednim momencie. Gracz ma możliwość w dowolnym momencie zmienić kontrolowanego przez siebie bałwana tak, by w odpowiedniej chwili, użyć zdolności, którą dysponuje rzeczony bohater. Należy zatem z rozsądkiem dobierać podopiecznych, w przeciwnym razie spotka nas niemiła niespodzianka. Grafika oraz oprawa dźwiękowa wykonane zostały w sposób dopracowany co w połączeniu z atrakcyjnością rozgrywki, stanowi prawdziwie atrakcyjny kąsek.
Pobierz: The Lost Snowmen

X-Men Second Coming to darmowa, ekscytująca bijatyka, utrzymana w konwencji hitów takich jak Street Fighter. Za jej pośrednictwem przeniesieni zostaniemy do uniwersum komiksów Marvela, w którym czeka nas seria brutalnych pojedynków z kolejno następującymi po sobie przeciwnikami. Postaci, które będziemy mogli ujrzeć, to w głównej mierze bohaterowie cyklu X-Men, opowiadającej o losach mutantów, żyjących pośród ludzi. Dzięki temu w grze ujrzymy m.in. Volverine, Magneto czy też Sabretooth' a oraz wiele innych, dobrze znanych osobistości. Walki odbywają się na zasadzie kolejnych rund, podczas których, wybrany przez nas zawodnik, walczył będzie z kolejnymi przeciwnikami. Każda z postaci uczestniczących w starciach, dysponować będzie typowym dla siebie wachlarzem ciosów a także umiejętności specjalnych, wykonywanych po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Gra udostępnia kilka trybów zabawy w tym dla dwóch graczy jednocześnie. Grafika, prezentuje się przyzwoicie, wprowadzając gracza w komiksowy klimat.
Pobierz: X-Men Second Coming

Nimbus to perfekcyjnie wykonana, darmowa platformówka, która swoim wyglądem, nie odbiega w żaden sposób nie odbiega od produkcji komercyjnych. Wcielamy się tu w postać samotnego wędrowca, który przemierza plansze, wykonane w typowo industrialnym klimacie. Scenerie obfitują w różnego typu maszyny, obracające się koła zębate, buchającą parę oraz mechaniczne windy i obracające się wiatraki. Naszym zadaniem jest przedostać się przez wszystkie pułapki i bezpiecznie dotrzeć do wyjścia. Tym co zasługuje na wielkie uznanie jest grafika, oraz efekty, za które odpowiedzialny jest silnik Unreal. Dodatkowo docenić należy znakomitą oprawę dźwiękową, nadającą rozgrywce właściwego klimatu.
Pobierz: Nimbus


Zobacz również: